Jump to content

Zloupotreba snimanja skrivenom kamerom


anonimno

Preporučene objave

Snimljen sam skrivenom kamerom.Tema je trebala biti"poštenje-naših ljudi".Tok događanja:29.03.05.Lijep sunčan dan. Sjedio sam na klupi sam na kojoj se nalazio karton-koji je vjerovatno predhodnik koristio kao zaštitu za sjedenje"riva u Splitu".Lijep prijepodnevni sunčan dan,uživajući u ambijentu prišao mi je dečko 20-tak godina i pitao za slobodno mjesto što sam mu potvrdno glavom pokazao da je slobodno.Nakon par sekundi isti je ustao i otrćao niz "rivu".Nisam obraćao pozornost na istog ,ali takvo ponašanje me je asociralo na "ovisnika".Tada sam primjetio da se na kartonu nalazi novćanik( platno-crne boje).Odmah mi je bilo jasno da je njegov novćanik koji mu je ispao iz đepa.

Novćanik sam stavio ispod kartona sa namjerom da ukoliko se ne pojavi "pomenuti"isti predam prvom policajcu.U tom trenutku trći "pomenuti"i pita me za novčanik.Lijevom rukom sam podigao karton,glavom mu dao znak da ga uzme,što je isti svojom rukom ućinio i ponovo otrćao niz "rivu".Nakon lijepog provedenog vremena otišao sam za drugim obavezama.Učinjenim postupkom nisam smatrao ništa posebno niti sam bilo kome o tome govorio.Utorak,01.04.05 oko 20 sati telefonom me naziva kčerka iz Bosne I Hercegovine i pita,šta se to dešava samnom i novćanikom.Šokiran,pitam kčerku o čemu se radi:Rekla mi je da je gledala Tv.emisiju na "NOVA"TV i u prilogu"Skrivena Kamera"i mene na pomenutom mjestu.Tražio sam da mi detaljno opiše tok zbivanja sa novćanikom.Saznavši od kčerke da u prilogu nije prikazan ponovni dolazak"pomenutog"i da je isti svojom rukom uzeo novčanik.Od tada nastaju moje velike "nevolje".Star sam 63 god.teško bolestan-prijevremeno umirovljen,stalno pod lijećnićkim nadzorom.Od tada do ovog momenta svakodnevno me telefonom nazivaju prijatelji,poznanici,poslovni ljudi sa kojima sam surađivao pitajući šta se to desilo. Snimio sam cijelu emisiju(repriza)koja nedvojbeno potvrđuje da se radi o velikom"zločinu" što su mi autori emisije zajedno sa urednikom iste učinili.Razlog za to je:

Prilog"skrivena kamera"saćinjavala su tri priloga.Prva dva priloga prikazuju"ispadanje"100 kuna iz đepa"cirkusanta"gdje nakon uzimanja 100 kuna sa ploćnika ( šetaći )dolazi "cirkusant"i tada nastaje otimanje za 100 kuna.Nakon naguravanja relizatori "skrivene kamere"prilaze "glumcima"i pojašnjavaju da se radi o skrevenoj kameri,mole za izvinjenje i prelaze na treći (moj)prilog koji se završava na naćin:Snimak-kad sam primjetio novčanik na kartonui moja nezainteresiranost za isti(oćito vidljiva na snimku)ćuju se provokacije:vruće,hladno,vruće hladno,par puta. U trenutku stavljanja novčanika pod karton "odjekuje"

BINGO.Tako se završava prilog"skrivene kamere"

Napominjem:Nakon svega rećenog i viđenog na kaseti meni se niko ne obraća do dana današnjeg.

12 sati i 59 min.Nakon vraćanja u koliko-toliko razumno stanje i pripremanje za podizanje tužbe za učinjeno kazneno dijelo predviđeno zakonom RH potrebna mi je pomoć da počinioce tog djela budu kažnjena po zakonu.

Poznati su mi zakoni koji to reguliraju:

Zakon o javnom priopčavanju

Zakon o obveznim odnosima

Zakon o hrvatskoj televiziji N.N.25/3

Zakon o elektronićkim medijima N.N.122/03

Kako sam ja u konkretnoj emisiji za sve gledatelje RH i BIH prikazan kao nepoštena osoba-LOPOV,a to do sada niko nije demantirao JAVNO kao što je JAVNO prikazano da sam lopov, molim vas za vašu pomoć u slijedećem:Pomozite-uputite me na osubu- ustanovu da stupim u kontakt sa istom kako bi mi pomogla da ostvarim svoj cilj.

Krivićna presuda je neupitna.

Naknada štete-nematerijalna šteta-povreda ugleda,časti ZJP Čl.22 je važnija iz razloga:Prouzrokovana bol je povreda lićnosti,a odšteta za bol izražava humanitarni princip zaštite lićnosti.Nadam se da ću naići na vaše razumjevanje i vašu pomoć na kojoj se najljepše zahvaljujem.

 

Anton

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sama sam gledala taj prilog na TV i ono što je meni bilo "zanimljivo" jeste odabir ljudi kojima će se namjestiti psina...stariji ljudi, umirovljenici...ispada da su eto oni "željni" svega pa i tih 100 kunića ili sadržaja novčanika...

 

Moj savjet -

obratite se nekom od odvjetnika u Vašem gradu, predočite mu snimak i objasnite što je i kako bilo....

Što god mi ovdje pisali neće Vam puno pomoći, odgovora će biti svakojakih, a Vama treba konkretan..

 

Sretno, jer imate TV kuću na suprotnoj strani...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

III. OBVEZE JAVNIH GLASILA

 

Obveza objavljivanja točnih, cjelovitih

i pravodobnih informacija

 

Članak 13.

 

(1) Javna glasila dužna su objavljivati točne, cjelovite i pravodobne informacije, poštujući pravo javnosti da bude upoznata o događajima, pojavama, osobama, predmetima ili djelatnostima, kao i druga pravila novinarskoga zanimanja i etike.

 

(2) Javna glasila dužna su poštovati privatnost, dostojanstvo, ugled i čast građana, a poglavito djece, mladeži i obitelji.

 

(3) Zabranjeno je objavljivati informacije prikupljene na nezakonit način (prislušnim uređajima, skrivenim kamerama, krađom, protupravnom uporabom sredstava automatske obrade podataka i slično) te informacije koje su zakonom određene državnom ili vojnom tajnom.

 

evo nadam se da ovo pomaže... to je Zakon o javnom priopćavanju 69/03

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pred Europskim sudom za ljudska prava u Strasbourgu (ECHR) pojavio se 1998. godine zanimljiv slucaj, Peck v. UK, gdje je podnositelj tuzio drzavu zbog povrede cl. 8. Europske konvencije o ljudskim pravime, koji se odnosi na pravo na zastitu privatnosti.

 

Naime, radilo se o muskarcu koji je bolovao od depresije i u ulici u kojoj je bila smjestena skrivena kamera, pokusao nozem prerezati zile kako bi izvrsio samoubojstvo. Snimanje je bilo eksperimentalno i provodilo se radi povecanja sigurnosti u toj ulici (protuprovalna zastita) i sve je nadgledao dispatcher koji bio u izravnom kontaktu s policijom. Osim policije, intervenirala je i hitna pomoc i osoba je smjestena u bolnicu.

 

Odredjeni snimci, kao i snimak pokusaja samoubojstva te osobe, objavljeni su na javnoj televiziji.

 

ESLJP je 2003. godine donio odluku kojom potvrdjuje da je doista postojao prekrsaj cl. 8. Konvencije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija