Jump to content

Prava RVI


crc1

Preporučene objave

 

 

Dragovoljac sam od 1991.g,umirovljen 31.12.2002.g pod 6.a sa 1.223.00 kn.Od 16.13.2006.g nakon komisije priznato mi je opće obolenje kao posledica 100% bolesti zadobivene u obrani RH i mirovina 4.618.00 kn,sa činom razvodnika i polaznim faktorom 1,50.Trenutno sam dobio prvostupanjsko rješenje da mi se priznaje status RVI (od 01.10.2005 ) do 31.01.2008.Sada čekam drugostupanjsko rješenje pa me zanima ako bude potvrdno dali imam pravo na novi izračun mirovine kao RVI sa novim polaznim faktorom 1,85 i kako se to ostvaruje.

P.S. Ako mi netko može odgovoriti unaprijed hvala i želim svim braniteljima da se izbore za svoja prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošalji ovjerenu kopiju (ovjeriš je u uredu za branitelje) drugostupanjskog rješenja o statusu HRVI, kratku zamolbu, kopiju osobne iskaznice ili nekog dokumenta sa JMBG na Hrvatski fond za privatizaciju, Ivana Lučića 6, 10000 Zagreb. Pošalji u pošti sa povratnicom.

 

Tel. – 01/6346278 Nazvati poslije 10,00 sati.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. liječnica opće prakse ispiše novi zahtjev za novi izračun mirovine po osnovi HRVI-a

2.novija liječnička dokumentacija,ako ju imaš

3.potvrda o statusu dragovoljca DR

4.pošalješ to u ili osobno odneseš u područni ured HZMO-a koji ti sada isplačuje mirovinu

5.čekaš rješenje koje če ti povisiti mirovinu za cca 1000 kn

6.nemoj pitati koliko dugo čekaš - sve ovisi i gdje si i kakva je ažurnost referentice (ja sam čekao 4 mj.) a mirovina koju sada primaš uredno ide dalje,a kada se napravi novi izračun dobivaš zaostatke od datuma kada ti je priznat rvi na prvostupanjskoj

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On ni nije ostvario mirovinu kao RVI , to sada tek ide prevesti ,ako dobije ,a nadam se da hoće,pozitivno drugostupanjsko rješenje komisije RVI-a . Znači njemu je HZMO rješenjem o mirovini opće nesposobnosti ,100% priznato oboljenje koje je posljedica DR . ,a faktora za takav postotak je , kako je i esad rekao, poprilično !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam 1-stupanjskoiz Splita i 2-stupanjsko rješenje iz Zagreba na 20% do 31.01.2008.g. Danas sam dobio odbijenicu od Područne službe Zadar da nemam pravo na invalidnost ni invalidninu.Nije mi jasno kako je to moguće jer sam mogao predati zahtjev kao invalid za dionice , a sad ispada što...da nisam invalid... Ludilo.

Molim Vas savjet.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija