Jump to content

Kapsla


Branimelj

Preporučene objave

Kako vidim dize se temperatura na postovima gdje ljudi traze konkretne savjete radi stvarnih problema. Zato mi je namjera dvostruka. Da i ja kazem koju, te da se ostali postovi oslobode “nepotrebnog” prepucavanja.

Citava halabuka se dize zbog laznih, “laznih”, pravih i “pravih” invalida/hrvatskih branitelja. Gotovo svi invalidi se trpaju u isti kos, prvenstveno zbog aktualne navale za ishodjenje statusa invalida, i samim tim nekakve crkavice od mirovine. Ogorcenja na nepravdu MORA biti, inace smo svi otisli u k****. No, dajte ljudi, ovi “sadasnji” invalidi, bilo pravi, bilo lazni, a mislim da ih velika vecina ima “pravi ptsp”, sad da li mu je uzrok rat ili situacija s poslom, oni nemaju veze sa dooobro potkozenim invalidima (laznim) koji su svoje statuse davno rijesili bez ikakvih problema, i bez molbi za savjet po kojekakvim forumima. Danasnje postupke o ishodjenju invalidnosti mnogi smatraju za posljednju sansu da i oni nesto “jame” (nazalost), ali to nije njihova krivnja, jednostavno smo se pretvorili u takvu drzavu. Takav nam je moral, takve su nam vrijednosti, koliko god mi sutjeli o tome. Ljudi jednostavno koriste zakon koji im to omogucava. Kao sto su koristili i onaj”petnaestodnevni” tamo negdje pocetkom devedesetih, o uvozu automobila bez carine (ne znam za porez), kada su ”neki” uvozili i nekoliko automobila odjednom… i onda je bilo tko je jamio, jamio je… Postojala je sva sila takvih zakona po kojima su se desavale nepravde (nisam pravnik, ali zar se ne kaze da pravo i pravda rijetko kad idu ruku pod ruku..?), ali one su bile zakonski legalne (znam, znam, Hitler i njegovi rasni zakoni…). Samo pokusavam objasniti ovo sto se sada desava. Razumijem i ljutnju onih koji to pravo ne mogu/ne znaju iskoristiti, a i ljutnju istinskih invalida, pravih boraca, koji sve cesce zavrsavaju tako kako zavrsavaju.

Jos jednom napominjem da nimalo ne opravdavam takve postupke, ali gledajuci situaciju u zemlji, ne cudim se i tek se mogu nadati da ce moralno srozavanje biti zavrseno sa ponekim laznim invalidom i njegovom mirovinom od koju tisucu kuna. Barem nisu OTETE od ovog napacenog naroda.

Toliko. A sad – udrite…

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to ja već duže vrijeme pokušavam objasniti ali kao da nitko ne čita te postove.

istina je da je nastao veliki problem kod ostvarivanja prava branitelja i da je zbog loših nacrta zakona i pravilnika otvoren put lažnjacima.

vjerujem da će se nakon ove gužve pred uredima mirovinskog i mobsa krenuti u revizije u cilju oduzimanja braniteljskih prava lažnjacima. to je od intersa za državu i branitelja.

ako tako ne budu razmišljali korisnici ovog foruma onda nigdje kraja ovim prepirkama i jedino ostaje kako je branimelj rekao - udrite..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija