Jump to content

dozivotni, dosmrtni, kupoprodajni


anonimno

Preporučene objave

Bok,

situacija je sljedeća. Tetka od mog tate je nakon dugogodišnjeg parničenja dobila stanarsko pravo i sad je meni ponudila da otkupim taj stan. Zanima me kakav ja mogu ugovor napravit s njom, kako bi bio siguran da je stan isključivo moj i kako ne bih poslije njene smrti imao problema s njenom rodbinom(nema djece). Cuo sam svakakvih verzija i uopce ne znam sto mi je najpametnije. Jedino sto su mi svi rekli jeste da nikako ne radim darovni ugovor s njom jer ga kasnije mogu pobijat na sudu, jer je njoj sad vec 78 godina. kakva je uopce razlika iznedju dozivotnog i dosmrtnog ugovora?

Meni bi najvise odgovarao nekakav kupoprodajni u kojem bi naveli da ja plaćam otkup, a da ona ima pravo koištenja stana dok je ziva?

Nadam se da cete mi moc pomoci oko ovog pitanja i unaprijed se zahvaljujem!!!!! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razlika izmedu ugovora o dosmrtnom i ugovora o dozivotnom uzdržavanju je u trenutku prijelaza prava vlasnistva.

 

Ugovorom o dosmrtnom uzdrzavanju, nekretnina prelazi u vlasnistvo uzdrzavatelja odmah, dok ugovorom o dozivotnom uzdrzavanju nekretnina prelzi u vlasništvo uzdržavatelja tek smrću uzdržavanoga.

 

Kod ugovora o dosmrtnom dovoljna je ovjera potpisa ugovornih strana, dok ugovor o dozivotnom uzdrzavanju mora biti sastavljen u formi javnobiljezničkog akta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija