Jump to content

oznake hrvi za automobile


deltacro

Preporučene objave

pratio sam dosta objašnjenja glede dobivanja oznaka (naljepnica) za invalidne osobe.mislim da bi bilo pošteno da se svim hrvi dodijeli takva oznaka jer sad koliko sam pratio veliki broj automobila ima oznake invalidnosti ,a da njihovi vlasnici ili korisnici nemaju nikakve veze sa invalidnošću. drugim rječima samoinicijativno postavljenje tih krivotvorenih oznaka svrstava gotovo sve invalide u jedan koš u kojem ima nezakonitost,a to nije dobro i stvara veliki raskol u ostvarenju prava.Slažem se da svim hrvi nije potreba da svojim vozilima zauzimaju mjesta teškim invalidima bez ekstremiteta i onima koji su hendikepirani da se snalaze za parking mjesta,no moj prijedlog bi bio da svi mi koji smo invalidi i imamo status hrvi dobijemo oznaku za vozilo( hrvi) i da se svima nama koji smo stvarajući oslobođenjem ovu lijepu našu omogući isto tako korištenje autocesta i drugih pogodnosti kojima se ne mora sve svoditi na parkirališni prostor.Gospodi u vladi bi predložio da svim hrvatskim braniteljima koji posjeduju iskaznicu omoguče jednom godišnje da besplatno koriste sve autoceste ,jer bar toliko su zaslužili da jednom godišnje mogu otići na more koristeči nešto čega nebi bilo bez svih nas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj prijedlog bi bio da svi mi koji smo invalidi i imamo status hrvi dobijemo oznaku za vozilo( hrvi) i da se svima nama koji smo stvarajući oslobođenjem ovu lijepu našu

 

dragi (i pomalo kratkovidni) deltacro,

 

iz tvog posta jasno proizlazi kako, objektivno, nema prakticnih opravdanja za izdavanje takvih naljepnica izuzev "zahvalnosti prema onima koji su stvarali ovu lijepu nasu".

 

podsjecam te da su "ovu lijepu nasu", osim hrvi-a, podgrupa ptsp iz 2005, stvarali svi branitelji pri cemu jedinu razliku cini cinjenica da su ostali imali srece pa nisu oboljeli od ptsp-a.

 

stoga te, oprastajuci ti sto si mene i ostale branitelje bez statusa hrvi ovakvim stavovima uvrijedio odrekavsi nam svaki doprinos u obrani rh, podsjecam:

 

hrvtskih branitelja po zakonu ima gotovo 500.000, a autoputovi su iznimno skupi i placeni kreditima koje otplacuju i otplacivace jos desetljecima svi gradjani ove zemlje, pa je prihvacanje tvog prijedloga realno jednostavno nemoguce bez da svi ostali placaju barem duple cestarine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidi ti anonimni tako si jadan obzirom da iznosiš laži..svi koji pročitaju što sam ja napisao mogu vidjeti da sam upravio napisao kako bi svi hrvatski branitelji koji imaju sad iskaznice kojima mogu to dokazati trebaju dobiti pravo korištenja autocesta barem jednom godišnje... ti meni kažeš da sam kratkovidan---što će tek drugi reći za tebe kad vide kako ti izvlačiš neke stvari iz konteksta a nisi u cijelosti niti pročitao recimo moj prijedlog...nisi pošten i tvoj odgovor je bezobrazan....pozdravljam te..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obzirom da iznosiš laži..

 

istina je na sredini jer si rekao dvije razlicite stvari i to:

 

"moj prijedlog bi bio da svi mi koji smo invalidi i imamo status hrvi dobijemo oznaku"

 

"svim hrvatskim braniteljima koji posjeduju iskaznicu omoguče"

 

ali bez obzira, ja cu se ispricati kao iskljucivi krivac za nesporazum.

 

medjutim, moj odgovor je i dalje isti: zagreb -split 150 kuna puta dva za nazad = 300 kuna puta 500.000 braniteljskog statusa =

 

150.000.000 kuna

 

ova drzava (u sto se podrazumijevaju i drzavna poduzeca) se ne moze "iz zahvalnosti" odreci 150 milijuna kuna godisnje kako bi odredjena kategorija lakse sigla na ljetovanje, treba od necega graditi i djecje vrtice, skole, bolnice, vodovode... stara cesta je i dalje besplatna onima koji zele (i mogu si priustiti od svojih, opet proracunskih primanja) ljetovanje.

 

takodjer, naljepnicu oni koji ju doista i trebaju (bez obzira civili-invalidi ili hrvi) dobijaju i tu nisu potrebne nikakve izmjene, pogotovo ne da bi neki hrvi sa npr. ptsp-om koji je fizicki jak kao magarac i moze pretrcati 5 kilometara, a ne prehodati 50 metara zauzeo to mjesto nekome u kolicima jer su i ta mjesta i te kako ogranicena brojem

 

a nezakonitosti u praksi s tom naljepnicom treba sankcionirati po zakonu i potpuno je pogresno u ime zatecenog stanja traziti ne samo da se isto legalizira nego jos i prosiri zato "sto i drugi zloupotrebljavaju"

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ova drzava

 

i inace (pri cemu se ne obracam tebi) smatram da bi dobar broj ovdasnjih ucesnika sa statusom branitelja trebao proraditi na percepciji "drzave".

 

pri tome ne mislim da se grijesi namjerno, zbog sebicnosti, neosjetljivosti na tudje probleme ili nekih slicnih pobuda vec da velika vecina samo nije svjesna da "drzava" nije premijer sa 3 sata po 50.000 eura ili 3-5 tajkuna sa vrecom (privatnog) novca pa "cijedi koliko mozes", vec da je to 4.500.000 hrvata od kojih dobar dio ne moze podmiriti niti osnovne zivotne potrebe, narocito npr nezaposleni, starosni umirovljenici, socijalni slucajevi itd, a i oni prosjecni ne mogu podmiriti npr. osnovnu potrosacku kosaricu (po zavodu za statistiku prosjecna placa = samo 80% potrosacke kosarice)

 

pa, kad se zna da se svaki "znak zahvalnosti" odredjenoj, (vise ne malobrojnoj) grupi ljudi mora oduzeti od svih njih 4500000 koji zbilja ne zive kao u bajci, a ne samo od 3 tajkuna, mozda bi apetite trebalo prilagoditi onome sto ova drzava i njeni gradjani ne da hoce nego mogu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A šta misliš da svi ti branitelji idu na more kad si tako dobro izračunao?Ja nisam recimo bio 5 godina što zbog jadnog zivota šta mi je naša borba dala nakon 15 god 1.gbr,a što iz toga šta isto toliko(5 god,)izbjegavam i rodbinu i bilo kakve guzve,a kamoli more zbog bolesti,jer više nemogu sa nikim pričat ni 5 minuta.Zato nemoj gledat ne dobit autoputa kao vlada nego tako da pomognemo braniteljima kojima se još da pomoć pa makar da tih tjedan dana malo bolje uzivaju na "našem" moru.Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili i samo još ovo:Jedino me čitanje ovog foruma još donekle drzi i u kontaktu sam sa drugim ljudima(braniteljima).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem i pozdravljam kolegu iz 1gbr,pozdrav iz slavonije,iz bivše 5 gbr,kolega meni se čini da se ovdje javljaju samo kojekakvi tipovi pod krinkom branitelj, koji nemajui pojma što je to vojska,krv i znoj,pljuju po svemu a nemaju pojma,što se tiče naljepnica,ja sam za to da ju dobiju samo oni kojima fali neki dio tijela, ili su izbušeni ko sito,znači saqmo ranjenici,jer ovo sve skupa je postralo smiješno... a za ostale neka se nađe neko drugo rješenje, sam sam obolio od ptsp-a i ne želim se miješati sa ranjenicima koji su prolili krv.....svaka im čast...neka mi samo priznaju moj doprinos ,po zakonu i ja sretan.....čovjeku sa dobrim odgojem i svjesti o pravdi i istini nije teško prihvatiti činjenicu da se invalidima koji su dali djelove tjela ili su teško ranjeni,ne smije okaljati ime i staviti se u istu kategiriju s njima i koristiti njihove povlastice.Kad vidim da lokalni čelavac,vozač lokalnog močnika vozi bijesni auto sa bezobrazno okačenom naljepnicom invalida, a stotine ljudi zna da je bio par mjeseci u ratu i preko veze ostvario sve beneficije ,još prije deset godina, oblije me hladan znoj.Zato mislim da i zbog zaštite imena "invalid" treba paziti kako se koriste oznake,a i povlastice.Pri tom ne mislim da mi ostali ne možemo imati pristojna primanja ,bar oko prosječne plaće u hrvatskoj,pa ćemo si auto-put, jednom godišnje platiti sami,nije beg cicija.....pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravi sam ti reći ,ja već par godina vodim djecu u vojni hotel u splitu, za ispod 4 000 kn dobiješ 7 polupansiona,za nas četvero.Žena mi radi pa nekako ispetljam,kartice....čekovi ...nije mi žao...samo radi onog dječjeg smijeha i cike kada se kupaju i vesele....i radi uspomena....bar nek oni uživaju....za mene je nebitno...ja sam itak na tabletama....bok...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma koji si ti vojničina o čemu ti pričaš...dobro je napisano - "svi branitelji su zaslužili da se bar jednom godišnje koriste autocestom besplatno jer nisu svi dobili mirovinu .

--- invalid je invalid--to trebaš znati,nisu svi hvala bogu bili ranjeni,neki su se i razbolili na žalost,a zašto bi bili manje vrijedni kao invalidi samo zato što nisu ranjeni ? :priest:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
zašto bi bili manje vrijedni kao invalidi samo zato što nisu ranjeni ?

 

niko ne smije biti manje vrijedan...

 

ali, obraza, bar mrvicu si sacuvao?

 

pa sada prati:

 

susjed mi, '92 dubrovnik, granata:

 

u kicmu - najgore, odnijelo i saku... tako i zavrsio.. pisa i sere u gace jer nema kontrolu, kupuje u konzumu pelene za odrasle... saka lijevica mu je od plastike...

 

po mojim, mozda tebi neobicnim kriterijima, on je hrvi, a ti ima da budes kus.

 

ne vozi auto, supruga ga vozi, i kada stane na ono invalidsko mjesto, na koje bi se ti, biku od koliko kila imas? navodno prolupani, parkirao, supruga mu izvadi kolica iz gepeka (sklopiva), pa prigura na suvozacko , pa se on, jer nema dvije ruke nego jednu, sa tom jednom osloni i prebaci u kolica... i onda moze dalje... ako nema rinzlola... znas ti ptspovac sto je to rinzol? znas ti koliko i ja zdrav, tocno toliko...

 

bi li sada povukao ovu nakaradu od prijedloga, malo se zamislio i nikada vise ne ponovio?

 

ili ipak smatras da su invalidi - "invalidi"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ja kažem isto invalid je invalid... ti pričaš gluposti i praviš neke razlike što nije pametno...svatko tko je hrvi za mene je invalid i treba imati ista prava kao i svi drugi invalidi naravno i civilni invalidi se moraju svrstati u skupinu koja mora dobiti sve moguće pogodnosti...dok su lopovu pokrali novac u lijepoj našoj i sad uživaju ti ideš praviti neku razliku između ranjenih,oboljelih ili na žalost od rođenja invalidnih osoba..pročitao sam dobro sve što piše ali ti pišeš gluposti jer u ovom prijedlogu nitko nije spominjao zauzimanje parkirnih mjesta već čovijek samo pita za oslobađanje kod korištenja autocesta i za tu namjenu spominje oznake za vozila i svih drugih invalidnih osoba......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u ovom prijedlogu nitko nije spominjao zauzimanje parkirnih mjesta već čovijek samo pita za oslobađanje kod korištenja autocesta i za tu namjenu spominje oznake za vozila i svih drugih invalidnih osoba......

 

ne.

 

on free autoceste predlaze za sve branitelje, sto je mozda lijepa gesta, ali neostvariva u realnom svijetu.

 

s druge strane, za sve hrvi-e, bez obzira jesu li taj status stekli zbog psihickih problema ili zbog toga sto im je geler sasjekao komunikaciju sa donjom polovicom tijela predlaze nalijepnicu.

 

ne vjerujem da je sebican ili neosjetljiv na tudje probleme i siguran sam da, kada bi dosao parkirati auto na invalidskom mjestu, a iza njega bio jedan u kolicima, da bi svoj auto ne samo makao u roku keks, nego i izasao i pogledao moze li ikako pomoci covjeku - kao i svi mi.

 

i zato, samo malo treba proraditi na percepciji, ljudi, kako netko vec rece, nisu losi, samo nisu svjesni svih cinjenica...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija