Jump to content

Preuređenje štale u stambeni objekat


anonimno

Preporučene objave

 

size=x-small]preuređenje štale ustanbeni objekat[/size]

 

bok gradim to jest prerađujem štalu s parmom u stambeni objekat koji je uknjigama upisan kao gospodarski objekat isad me inspektor građevine gnjavi da mi je potrebna dozvola a ja nisam nadograđivao niti mjenjao dimenzije objekta nego na starim temeljima radim i nekolicinu zidova nisam ni srušio nego samo unutar preuredio da mogu živjet unutra a sad me gnjave kome se obratit kuća je na kraju sela i još sam povućen od ulice i svega[

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napravio si grešku šta si pustio inspektora bez sudskog naloga na tvoju ograđenu privatnu imovinu.

Ubuduče napravi rekonstrukciju vanjskih zidova unutra kao radiš bokseve za uzgoj stoke.I to uredno prijavi.Ne spominji nikakvo stanovanje ni kroz šalu i prijateljski razgovor.Kada to završiš možeš počet sa uređivanjem podova i unutrašnjih zidova.Stanovanje u štalama za sada nikakvi zakon ne brani.a ako hočeš možeš zatražit prenamjenu prostora iz gospodarskog u stambeni ako hočeš

slavko1941 je napisao:

Trebate i lokacijsku i građevinsku dozvolu. Gospodarski objekat preuređujete u stambeni, nema veze gdje se lokacijski nalazi pa i ako je na kraju sela.

Nemože se poistovjetiti ni sa rekonstrukcijom građevine budući da do sada nije bio objekat za stanovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavko1941 je napisao:

Dao sam odgovor koji se temelji na propisima.

 

Na svakome od nas je sloboda da odabere način na koji će rješiti svoj problem.

Kad bi nam odvjetnici i suci radili na temelju propisa onda nam oni ne bi ni trebali.

Znanje i umiječe odvjetnika bi bilo da znaju žonglirat sa propisima u korist klijenta.a da pritom klijent ne prekrši ni jedan zakon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stoji da je investitor dužan ishoditi lokacijsku i građevinsku dozvolu, ali bih dodala da se upravo radi o rekonstrukciji objekta. Naime, prema Zakonu o gradnji, rekonstrukcija je, između ostalog, i promjena namjene postojeće građevine. Drugim riječima, čak da se apsolutno ne zadire u vanjske zidove postojećeg objekta, već mu se samo mijenja namjena, opet bi bila potrebna lokacijska i građevinska dozvola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a što je pravno izvedivo a da te ne oderu novćano jer novaca nemam sad i to gdje živim sam samo preuredio jednu prostoriju da imam gdje živjet s obitelji jer za stanarinu nemam novaca a kamo za papirologiju i još nešto da to nisam uredio socijal mi je zapretijo oduzimanjem djece ako im ne uredim krov nad glavom sad su me malo pustili na miru ali sad me gnjavi država pa iz tog izlazi da ne trebam ni živjet jer smetam svima pi i ćak državi jer mi i ona neda da živim samo nek gnjave ako uspijem da nešto zaradim odseliti se ušumu i kad neko dođe me i tamo gnjavit riješit ga po kratkom postupku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi odgovori ovdje temelje se na propisima, mislim da ništa drugo nije izvedivo. Ne ulazeći u stvarno stanje problema i teškoće koje imate predlažem da se očitujete pred socijalnom službom i tražite odgovarajući smještaj za sebe i svoju djecu. Nije mi jasan stav socijalne službe koja Vam prijeti oduzimanjem djece ako ne sagradite krov nad glavom, jer da je to tako pola djece u ovoj državi te bi službe odmah trebale oduzeti. Nisu valjda samo ovdje da prijete, njihova josnovna zadaća zaštita i pomoć onima kojima je to potrebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija