Jump to content

izračun mirovine, pitanje


anonimno

Preporučene objave

pošto se ne snalazim najbolje s onim programom za izračun mirovine zanima me koliko bi mi otprilike iznosila mirovina kao 20%tnom HRVI , imam status dragovoljca sve prva linija od vinkovaca do konavala, u vojsci od 1. 9.91. do 9.9.93. i od 13.12.93. do 9. 10. 94. imam čin desetnika(SVE REZ. SASTAV, nisam bio u radnom odnosu tada što znači da mi se to ne prizna kao staž osiguranja, ispravite me ako griješim)od 3.1. 95. do danas djelatnik u HP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moze mi netko odgovorit.Ja sam tutle za izračun.U pričuvama(pješaštvo)sam od 06.01.92.do20.03.93.kad sam ranjen te od 05.05.95. u gbr do 26.11.2006.kad sam časno otpušten po sluzbenoj duznosti zbog odlaska u inv.mirovinu.Imam 20%hrvi i u tvrtkovoj sam dobio opću nesposobnost i privremeno riješenje o predujmu 2300kuna(nisu mi htjeli reći omjer rat-mir)i sad mi je sve kod taborsog.Mislim da mi je omjer najmanje 50-50 jer je to jedini staz koji imam a i u papirima(a i u zbili)mi stoji da sam do rata bio zdrav.Čin mi je skupnik.Molim ako ikako moze izračun po tome omjeru a ako bude veći omjer ugodno ću se iznenaditi jer više nikom ne vjerujem da moze pomoć nekome jer imam osjećaj da većina gleda kako će sj...t drugog.Malo sam dosadio sa ovim ali mi je to jedino sada vazno.Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moze mi netko odgovorit.Ja sam tutle za izračun.U pričuvama(pješaštvo)sam od 06.01.92.do20.03.93.kad sam ranjen te od 05.05.95. u gbr do 26.11.2006.kad sam časno otpušten po sluzbenoj duznosti zbog odlaska u inv.mirovinu.Imam 20%hrvi i u tvrtkovoj sam dobio opću nesposobnost i privremeno riješenje o predujmu 2300kuna(nisu mi htjeli reći omjer rat-mir)i sad mi je sve kod taborsog.Mislim da mi je omjer najmanje 50-50 jer je to jedini staz koji imam a i u papirima(a i u zbili)mi stoji da sam do rata bio zdrav.Čin mi je skupnik.Molim ako ikako moze izračun po tome omjeru a ako bude veći omjer ugodno ću se iznenaditi jer više nikom ne vjerujem da moze pomoć nekome jer imam osjećaj da većina gleda kako će sj...t drugog.Malo sam dosadio sa ovim ali mi je to jedino sada vazno.Hvala unaprijed.

 

Esade,ili netko drugi,šta niko nemoze ovo bar otprilike izračunat.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

hvala,kolega.Jel govori taj predujam od 2300 nešto o visini mirovine ili omjera rat-mir jer znam dvoje koji su dobili 1500 kn-a(jedan pukovnik)otprilike kad i ja.Hvala

Može biti indikativno jer ovi u mirovinskom znaju koja je odluka njihovog vještaka i prema tome se orjentiraju sa visinom predujma.Što veće predujam kao što je slučaj kod Vas možete se nadati većoj mirovini nego oni.Po njihovom predujmu čini mi swe da su dobili profesionalnu nesposobnost i relativno mali omjer rat, van toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zelenaberetka je napisao: Može biti indikativno jer ovi u mirovinskom znaju koja je odluka njihovog vještaka i prema tome se orjentiraju sa visinom predujma.Što veće predujam kao što je slučaj kod Vas možete se nadati većoj mirovini nego oni.Po njihovom predujmu čini mi swe da su dobili profesionalnu nesposobnost i relativno mali omjer rat, van toga.

Znam kolege koji su imali akontaciju od 1500 kn, a u konačnici dobili 100% opću s mirovinom cc 6500-7000 ovisno o parametrima. Oni iz hzmo kažu da je ta akontacija 80% od minimalne osnovice (nešto u tom stilu-to su mi jednom na telefonski upit objasnili, ali ne znam točno prenijeti), a treba pogledati članke u ZOMO gdje je to točno definirano.

Članak 118. ZOMO govori: "Kada je u postupku za priznavanje prava iz mirovinskog osiguranja utvrđeno da su ispunjeni uvjeti za mirovinu, a pripadajuća svota mirovine ne može se odmah odrediti ili se postupak ne može završiti zbog rješavanja nekog prethodnog pitanja, Zavod će obvezno, privremenim rješenjem odrediti isplatu predujma mirovine. Predujam mirovine određuje se prema podacima kojima raspolaže Zavod".

Najbolje je kolegi koji postavlja pitanje nazvati u ZG u hzmo (01 4595 473 ili 01 4595 474) na informacije, i oni će mu točno odgovoriti temeljem kojih podataka je akontacija njemu toliko određena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam,a pošto je sad kasno baš ću sutra nazvati hzmo i pitat ću u svezi toga(mogao bih i otić jer sam iz zg-a)mada sumnjam da će mi išta reć na informacijama jer su mi i jedva rekli da sam dobio opću a o omjeru mi je frajer rekao kao fol da on to nemoze vidit u kompu.Što se tiče ovih kolega znam samo da su i oni dobili opću(jedan puki a drugi narednik po činu)i isti predujam 1500 kn.negdje sam pročitao(čini mi se od esada)da za taj predujam garantira 70-30 a da mu miriše na 100%vojnu.Daj boze :priest:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Re: akontacija

Hvala vam,a pošto je sad kasno baš ću sutra nazvati hzmo i pitat ću u svezi toga(mogao bih i otić jer sam iz zg-a)mada sumnjam da će mi išta reć na informacijama jer su mi i jedva rekli da sam dobio opću a o omjeru mi je frajer rekao kao fol da on to nemoze vidit u kompu.Što se tiče ovih kolega znam samo da su i oni dobili opću(jedan puki a drugi narednik po činu)i isti predujam 1500 kn.negdje sam pročitao(čini mi se od esada)da za taj predujam garantira 70-30 a da mu miriše na 100%vojnu.Daj boze

 

sorry-vidim da nisam bio potpisan :lol2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

siralex je napisao: Hvala vam,a pošto je sad kasno baš ću sutra nazvati hzmo i pitat ću u svezi toga(mogao bih i otić jer sam iz zg-a)mada sumnjam da će mi išta reć na informacijama jer su mi i jedva rekli da sam dobio opću a o omjeru mi je frajer rekao kao fol da on to nemoze vidit u kompu.
Da ne sitničarim, sutra nećeš moći jer je subota. Osobne posjete za stranke su utorkom i četvrtkom, a zvati možeš u ponedjeljak. Pri kraju rješenja o akontaciji imaš ime i prezime pravnika koji je dobio tvoj predmet. Na informacijama pitaj da ti dadu direktni broj od tog pravnika (trebati će ti i za kasnije). Za sada ni on ne može puno reći- jedino može pojasniti iznos određenog predujma. Obzirom da se predmet upućuje višem vještaku na vještačenje (a to traje 2 do 3 mjeseca) dobiveni omjer moći ćeš doznati kad se vrati natrag prvo u Trpimirovu (na kompletiranje) a zatim u Tvrtkovu na izradu rješenja o mirovini. Tek tada ti se može reći nešto konkretno.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija