Jump to content

braniteljske zadruge


spiderman

Preporučene objave

Osnivači mogu biti svi bez obzira na status.Najmanje tri osobne karte kod javnog bilježnika i osnivaš zadrugu koja je pravni oblik poslovanja kao doo samo što ti treba manji polog.

spiderman je napisao:

zanima me da li osnivači zadruge mogu biti i HRVI

i zaposleni branitelji i kako im to utiče na status?

hvala,pauk

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

spiderman je napisao:

zanima me da li osnivači zadruge mogu biti i HRVI

i zaposleni branitelji i kako im to utiče na status?

hvala,pauk

Kolega je u pravu u pogledu uvjeta osnivanja zadruga u RH.

Međutim, ja sam razumio da si htio pitati koji su uvjeti za ostvarivanje Mjera potpore osnivanju zadruga HB, odnosno da li je članstvo HRVI-a i zaposlenih HB u zadruzi zapreka za ostvarivanje navedenih sredstava.

Cilj davanje ove (nemale) novčane potpore jest zapošljavanje i resocijalizacija HB i djece poginulih, zatočenih ili nestalih HB. Zato je i logično da je jedan od dokaza koje trebate priložiti uz zahtjev i dokaz o nezaposlenosti za članove zadruge.

Budući da se traži da je najmanje 6 članova zadruge iz te ciljane skupine (nezaposleni HB i djeca ... koji do sada nisu koristili ovu potporu), te ako ispunjavate taj uvjet, a ima vas i više od tog broja, ali ste zaposleni, po mom mišljenju ne bi trebalo biti problema.

Svejedno, najbolje je da se obratite Poljoprivredno stočarsko voćarskoj zadruzi Samobor-Zadruga branitelja, koji su inače referalni centar za zadruge branitelja - oni ipak u ovome imaju najviše praktičnog iskustva.

Sama činjenica da je netko HRVI pretpostavlja i da je HB, pa prema tome to nije nikakva zapreka, važno je da je nezaposlen. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
  • 3 godina kasnije...
Osnivači mogu biti svi bez obzira na status.Najmanje tri osobne karte kod javnog bilježnika i osnivaš zadrugu koja je pravni oblik poslovanja kao doo samo što ti treba manji polog.

imam status hrv.i vlasnik sam doo.gospodarski ribolov,zanimaju me koji su uvijeti osnivanja braniteljske zadruge,i dali mogu proširiti sa ljudima koji nemaju status hrvatskih branitelja.koji su uvijeti i koji su načini da dođem do poticaja.zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Nitko mi ne moze odgovoriti ...da ja ako sam hrvi,opca nesp.za rad,mogu raditi preko zadruge branitelja kao njen clan?(4-5h tjedno uz naknadu)

Ministarstvo rada mi odgovorilo da ne mogu zasnovat radni odnos,sto je i logicno,ali mogu radit ugovorom o djelu preko zadruge.....e sad BZ sa svojim clanstvom nemaju sklopljene ugovore o djelu...

...zakon je 1 a tumacenja više...ima li tko slicna iskustva,unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veza teme:

 

- mirovina DVO i PS po Zakonu o umirovljenju DVO i PS

- iznos mirovine za policijske službenike

- Probni izračun mirovine?

 

 

 

Poštovani zkova,

 

Ovo je trenutno za korisnike invalidske mirovine po ZOMO.

 

Korisnik invalidske mirovine zbog potpunog gubitka radne sposobnosti koji se zaposli, odnosno stekne svojstvo osiguranika prema ZOMO-u, isplata mirovine obustavlja se i obvezno podliježe kontrolnom pregledu. Ako se kod osiguranika utvrdi poboljšanje zdravstvenog stanja te da nema invalidnosti gubi pravo na invalidsku mirovinu.

 

Kontrolnom pregledu podliježe i korisnik prevedene invalidske mirovine u starosnu mirovinu koji se zaposli, odnosno stekne svojstvo osiguranika prema ZOMO-u. Za vrijeme zaposlenja isplata mirovine se obustavlja i miruje. Ako se kod osiguranika utvrdi poboljšanje zdravstvenog stanja te da nema invalidnosti gubi pravo na invalidsku, odnosno prevedenu starosnu mirovinu.

 

U postupku nadzora i kontrole također je moguć kontrolni pregled. Ako se korisnik prava ne odazove na kontrolni pregled na koji je uredno pozvan, a za to nema opravdani razlog (bolest, smrt člana obitelji, neodgodivo putovanje i drugi opravdan razlog), obustavlja se isplata mirovine, odnosno novčanog primanja iz mirovinskog osiguranja s prvim danom sljedećeg mjeseca nakon donošenja rješenja o obustavi isplate.

 

 

 

Lijep pozdrav

 

 

PS

 

Promišljajte dobro prije nego se pojavite sa OIB - om u HZMO pa i uz Ugovor o djelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala prof i buda....jbg ako imas opcu nesp.za rad,moras cekat samo da krepas.....jbt ne mozes cak ni 1 tjedno letke raznosit cca 3-4h

....u zadruzi branitelja kazu da sto se njih tice,moze se raditi ako si clan zadruge,cak i hrvi+opca nesp.za rad,ali i napominju da ne snose ev. konsekvence,ako dođe do problema....

....jos 1 hvala gospodo,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija