Jump to content

Zajedničke prostorije


anonimno

Preporučene objave

U našoj zgradi postoji bivša veš kuhinja,koja bi trebala biti zajedničko vlasništvo svih suvlasnika u zgradi.

Ja sam se doselio prije 5 godina,a ta veš kuhinja je bila zauzeta.Tj prije 23 godine tadašnji stanari su potpisali jednoj obitelji suglasnost da svojim sredstvima si to prurede u stan.U tom ugovoru je pisalo da će oni i renovirati stubište o svom trošku i popravljati sve sitne poslove oko zgrade.Koliko mi je poznato to je i učinjeno.

Zanima me dali ih mi kao sadašnji stanari možemo izbaciti iz te veš kuhinje tj stana?Naime oni plačaju sve režije kao i mi,struju,vodu,pričuvu,smeće itd,kao da je to normalni stan.

Zahtjev za otkup nisu predali kada je bio rok za takve stanove.Zgrada nije etažirana.

Po kojem pravu mi možemo tražiti njihovo iseljenje i dali im moramo mi ili netko drugi platiti to što su oni uložili u taj stan,režije i zgradu?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaju nikakvih građevinskih papira koliko ja znam.

Oni kažu da imaju račun od preuređenja stubišta u ono vrijeme što su napravili,imaju odreske računa od pričuve,struje itd.I imaju taj ugovor koji su sklopili s tadašnjim stanarima,gdje se vide potpisi svih tadašnjih stanara.

S obzirom na to na koji način ih možemo iseliti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PO MENI IMAJU UGOVOR O OBAVLJANJU NADSTOJNIČKE SLUŽBE ČAK I AKO ON NIJE SKLOPLJEN U PISANOM OBLIKU, PA IH NE MOŽETE ISELJAVATI TAKO JEDNOSTAVNO A NE ZNAM I ZAŠTO BI IH HTJELI ISELITI ZAR I ONI NEMAJU PRAVO KORISTITI STAN KOJI SU SAMI PRETVORILI U STAN ŠTO IM JE UZ SUGLASNOST TADAŠNJIH NOSITELJA STAN. PRAVA I EVENTUALNO VLASNIKA DOZVOLJENO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako god da okrenete moraju imati neki pravni temelj.

 

ugovor sigurno mora biti ako je nadstojnicki stan, a ako je adaptacija onda moraju imati dozvolu tadašnje opcine za adaptaciju.

 

sve pise u zakonu o stambenim odnosima, zakonu o osnovnim vlasnickopravnim odnosima, zakonu o najmu stanova, zakonu o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima te o zakonu o prodaji nadstojnickih stanova.

 

malo prolistajte (upravo tim redom citajte zakone) i sve ce vam biti jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija