Jump to content

Molim pomoć!


anonimno

Preporučene objave

Imam 1-stupanjskoiz Splita i 2-stupanjsko rješenje iz Zagreba na 20% do 31.01.2008.g. Danas sam dobio odbijenicu od Područne službe Zadar da nemam pravo na invalidnost ni invalidninu.Nije mi jasno kako je to moguće jer sam mogao predati zahtjev kao invalid za dionice , a sad ispada što...da nisam invalid... Ludilo.

Molim Vas savjet.

Hvala unaprijed. :-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Imam 1-stupanjskoiz Splita i 2-stupanjsko rješenje iz Zagreba na 20% do 31.01.2008.g. Danas sam dobio odbijenicu od Područne službe Zadar da nemam pravo na invalidnost ni invalidninu.Nije mi jasno kako je to moguće jer sam mogao predati zahtjev kao invalid za dionice , a sad ispada što...da nisam invalid... Ludilo.

Molim Vas savjet.

Hvala unaprijed. :-?:-o

Trebali bi znati zašto nemaš pravo na invalidnost i invalidninu. Što su ti napisali u obrazloženju?

Nije mi ništa jasno jer navodiš: "Imam 1-stupanjskoiz Splita i 2-stupanjsko rješenje iz Zagreba na 20% do 31.01.2008.g." :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon 2-stupanjske sam dobio rješenje na 20% privremeno do 31.1.2008.Područni ured Zadar-mirovinski,daje rješenje da nije nastupila invalidnost . Po tome ,ispada da sam zdrav i da pobijaju 2-stupanjsko. Zar oni to mogu i što mi je raditi osim što znam da imam pravo na žalbu. To ću obavit u ponedjeljak. P:S: u 2-stupanjskom rješenju navedeno je da je došlo do teškog oštećenja organizma iz rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu misliti koji je tvoj problem.Ja sam isto iz Zadra,

savjetujem ti slijedeće: Petkom od 17.00-20.00 sati

ima jedna gospođa koja radi za branitelje,a nalazi

se u prostorijama gdje je udruga za oboljele od PTSP kat niže. Jedino ti ona može pomoći,pokupi sve dokumente i zapamti samo petkom radi,pravo kod nje.

Sretno ma tko bio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Nakon 2-stupanjske sam dobio rješenje na 20% privremeno do 31.1.2008.Područni ured Zadar-mirovinski,daje rješenje da nije nastupila invalidnost . Po tome ,ispada da sam zdrav i da pobijaju 2-stupanjsko. Zar oni to mogu i što mi je raditi osim što znam da imam pravo na žalbu. To ću obavit u ponedjeljak. P:S: u 2-stupanjskom rješenju navedeno je da je došlo do teškog oštećenja organizma iz rata.

Tvoja situacija nije ni nemoguća ni rijetka. Vjerovatno si otprilike istovremeno (kad kažem istovremeno mislim na razdoblje od 1/2 ili cijele godine) pokrenuo postupke kod HZMO-a (invalidska mirovina) i kod MOBMS-a (status HRVI-a).

Ukoliko si status HRVI-a ostvario prije, pa to rješenje nisi dostavio HZMO-u, onda je moguće da oni drugačije ocjene tvoju invalidnost jednostavno zato jer je riječ o dvije komisije koje rade neovisno jedna od druge. Naravno, idealno bi bilo da obje komisije na temelju iste medicinske dokumentacije donesu istu ocjenu invalidnosti. Ali, to bi bilo u idealnim okolnostima. Međutim, u praksi je dosta takvih slučajeva kao što je tvoj.

Također je moguće da si rješenje o statusu HRVI-a dostavio HZMO-u, ali nakon što ti je mirovinski predmet već prošao Povjerenstvo za ocjenu invalidnosti (dr. Taborsky), pa HZMO nije ni mogao donijeti drugčije rješenje od onog kojeg si dobio budući se isto temelji na činjenicama koje su bile utvrđene na Povjerenstvu (koje nije znalo da imaš status HRVI-a).

U svakom slučaju sada imaš mogućnost podnošenja prijedloga za obnovu postupka kod nadležne Područne službe HZMO-a. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina je da sam predao dokumentaciju prije drugostupanjske komisije,donio sam rjesenje na dan vjestacenja.Njihova praksa je navodno donosenje ocjene r. sposobnosti bez obzira na na taj papir.Ne mogu prozvakati to da mi nakon sedam godina lijecenja uz jos pet, sest dijagnoza dr. fizijatar koji je vjesak ne preporuci bar mogucnost daljnjeg lijecenja a na rjesenju za invalidnost stoji u obrazlozenju da je doslo do teskog ostecenja organizma... :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija