Jump to content

Tražim pomoć!


anonimno

Preporučene objave

Zna li netko od posjetitelja foruma kako se komisije ponašaju sa onima kojima se tokom liječenja promjenila dijagnoza.

Konkretno podnio sam zahtjev za priznavanje hrvi na temelju ptsp. Dobio 30% na obje komisije.

Sad mi psihijatar sumnja na promjenu osobnosti a internist mi našao bakteriju u želucu i kronični gastritis.

Pa me zanima da li mi mogu poništiti status jer ću vjerojatno imati drugu dijagnozu a ne onu s kojom sam započeo ostvarivati prava?

Hvala na TOČNOM odgovoru!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ptsp vam je bio početna dijagnoza a uslijed pogoršanja stanja može doći do promjene dijagnoze koja ne umanjuje Vaša prava na osnovu bolesti po kojoj ste ostvarili status HRVI.Jedino može utjecati na povećanje no to ostavljamo komisiji. Gastritis i vjerojatno helykobakter pilory , po studijama može biti u uzročno posljedičnoj vezi sa ptsp-om ali teško da će uzeti u obzir.Nemate nikakvog straha glede statusa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budući da ste naveli da imate 2.stupanjsko hrvi pretpostavljam da se onda radi o vještaku u mirovinskom.To je bolest koja se ne nalazi na popisu glavnih bolesti prilikom ocjene radne sposobnosti, no može odigrati ulogu prilikom ocjene i vještak je vrlo korektan kada Vas traži nalaz inerniste ,odnosno dopunsku dokumentaciju što ide Vma na ruku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O kakvoj se to listi radi, da li se može skinuti negdje pa da vidim što mogu očekivati.

Inače žalio sam se na mišljenje vještaka u 1. stupnju koji me elegantno otpilio riječima "ptsp ima pola hrvatske".

Ali ovaj u drugom stupnju je bar čovjek jer je pročitao nalaze i traži dopunu dokumentacije što sam i ja protumačio kao plus u donošenju riješenja (naravno kao minus u zdravlju, ali bar znam što mi je).

Hvala na ohrabrenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija