Jump to content

Povratak u hrvatsko državljanstvo


anonimno

Preporučene objave

može li mi netko pomoći.. rođena sam u vinkovcima 1971god. u županji sam završila škola da bi se1989god.udalauBIH . 1990 sam dobila kćerkicu,a 1992 mi je muž poginuo na ratištu kao pripadnik HVOa.na prvoj crti obrane posavine. poslije toga pošto u bosni nemam nitkog drugog jer svi moji žive u hrvatskoj dolazim u hrvatsku gdje dobijam status izbjeglice a na osobnu kartu i domovnicu nisam imala pravo slali su me u bosnu pošto sam muslimanka da se prijavim kao stranac na 5 godina.ja sam to odbila jer to obrazloženje je bilo vrlo nacijonalno..1995 se vračam živjeti u orašje ja i moja kčerkica koja je tada imala 5god.da stvar bude gora ja ni tamo nisam mogla dobiti dokumente jer po njihovom ja sam državljanka RH. kad su mi dali osobnu kartu primjetila sam da mi je matićni broj isti kao na ovoj iz hrvatske koja mi je već istekla a ja nemam pravo na drugu OI.molim savjet ja u orašju živim kao podstanar sa kćerkom koja sada ima 17 godina sa 400 KM.a u županji imam svoju kuću roditelje,braću i svu drugu obitelj. zanima me dali je jedini naćin da steknem ponovno Hrvatsko državljanstvo jedino ako se prijavim kao stranac ili da tužim republiku hrvatsku što mi neželi dati domovnicu bez obzira što sam muslimanka po nacijonalnosti.jer da se prijavim kao stranac moram plaćati socijalno i zdravstveno osiguranje oko 900kn.za sebe i djete da neprićam da moje djete ni ono osnovno nemože dobiti od Hrvatske kao dijete poginulog branitelja .molim savjet i pomoć šta da radim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija