Jump to content

građanske osobe


anonimno

Preporučene objave

Budući da nemate status HB niti ste DVO, mislim da se u vašem slučaju primjenjuje opći mirovinski propis, odnosno Zakon o mirovinskom osiguranju. A što se izračuna mirovine tiče trebalo bi se znati o kojoj mirovini je riječ, starosnoj, prijevremenoj starosnoj ili invalidskoj mirovini (opća ili profesionalna nesposobnost za rad?). Kada date taj podatak mogli bi dobiti formulu po kojoj se mirovina izračunava, ali ne i iznos jer bi za to trebalo znati prosjeke vaših plaća i sl. 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Jedan dio sam bio pričuva u HV-status branitelja,a onda sam dobio postavljenje za građansku osobu u HV,nemam status HRVI, predao sam zahtjev za invalidsku mirovinu

Novi Zakon o pravima HB (...) ne veže pravo na invalidsku mirovinu HB sa statusom HRVI.

Prema tome, uz medicinsku dokumentaciju trebate priložiti potvrdu o statusu HB-a, potvrdu o pripadnosti postrojbi i opis ratnog puta. Vještak će na temelju nalaza i navedenih dokaza utvrditi da li je kod vas nastupila invalidnost, kojeg stupnja (profesionalna ili opća nesposobnost za rad), te koliko je sudjelovanje u DR moglo uzrokovati invalidnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija