Jump to content

Prava baka na unuke


hrvo

Preporučene objave

Ja moja žena i dvoje djece 2,5 godine i 15 mjeseci živimo u istoj kuči ali odvojenim domačinstvima sa mojim roditeljima.Do rođenja prvog djeteta sve je bilo u redu dok moja majka nije počela sa svojim savjetima , a zatim i sa optužbama da neznamo postupati sa djecom na što je prvo podivljala moja supruga , a zatim i ja te smo prekinuli odnose sa bakom iako sa djedom nemamo nikakovih problema.Napominjem da smo uzorni roditelji i maximalno se brinemo o djeci .S obzirom da baka više ne zalazi u naš stan ( djecu viđa na dvorištu i prilazi im što joj mi nikada nismo ni branili ) sada je izašla sa teorijom da osnovu obiteljskog zakona čl.107 može sudski da traži susrete i druženje sa unucima.

Molim vas za pravi savjet da li to može i ostvariti ? :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima tu pravnu mogućnost, ali da li će ju i ostvariti to ovisi o odluci suda...

 

Kod Vas je malo specifična situacija..svi pod istim krovom, deda normalno kontaktira, ali baki nešto nije po volji...

Baka očigledno "filozofira", ili je od onih baka koja sve najbolje zna i ne daje drugima za pravo da oni znaju bolje...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija