Jump to content

Kazneno djelo


freakusha

Preporučene objave

Zapriječena kazna za uvredu (čl.199.st.1.) je novčana kazna do 100 dn. doh. ili kazna zatvora do 3 mjeseca.

Zastara pokretanja kaznenog postupka za ovo djelo je 2 godine od dana počinjenja kaz. djela, a apsolutna zastara nastupa protekom dva puta toliko vremena ( znači 4 god.).

 

Ne. Osim toga, ovisno o odluci Žup. suda povodom žalbe ovisi i što će biti s učinjenim troškovima kaz. postupka koji se vodio ( tko i što snosi od troškova).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, nadam se da cu spor dobiti, mada mi je sve zajedno sumnjivo, ja imam ocevica, meni se sudi, a bila sam napadnuta, pa sam se i branila, medutim ja sam mlada od osobe koja me napala i koja me dala na sud, pa su nekako vise priklonjeni njoj nego meni, mozda sam si samo umislila, uglavnom sve skupa mi se uopce ne dopada :-o ,a branim se bez odvjetnika, pa pokusavam biti spremna na sve :-( .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A nista preostaje mi da cekam, pa da vidim kako se bude situacija razvila :-o . Imala bi jos jedno pitanje, pa ako nije problem za odgovor, po istom slucaju se i na prekrsajnom sudu vodi postupak od strane policije zbog remecenja javnog reda i mira i tu bi navodno obadvije trebale platiti kaznu, a ja to ne zelim prihvatiti jer sam se ja branila, a nije ni javna povrsina, nego se radi o zajednickom hodniku. Kaj mi predlazete? Stvarno Vam hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa da, po policiji taj događaj je bio samo prekršaj, prijavljuju u pravilu sve sudionike. Ne znam u kojoj Vam je to fazi, da li je već što bilo ili ne, ali ako tek trebate dobiti sudsko rješenje, ili nalog, podnosite na njih prigovore-žalbe, kako biste dobili priliku da se nađete pred sucem na raspravi i date obranu, odnosno, istovremeno dobijete na vremenu za eventualnu zastaru.

Ovo dalje, za kaz. djelo, išlo je privatnom tužbom, mogli ste i Vi jednako postupiti, jer očigledno je i na Vaš račun pala koja uvreda...

Zato je uvijek dobro konzultirati struku, tj. odvjetnika..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za prekrsajni sud smo dobili poziv i bili na raspravi, pa sada pretpostavljam da budem dobila rjesenje, s time da je doticna gospoda i na prekrsajnom digla tuzbu protiv mene. Mislim da sam se mozda zaribala kaj nisam uzela odvjetnika, ali nekako mi je bad placati i davati lovu,kada znam da sam ja u pravu.Mozda bi odvjetnik isposlovao u moju korist, a ne mora ni biti, neznam. Budem svakako javila kako stvari stoje.Vama svakako hvala na vremenu i odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija