Jump to content

U kozi navijacha


anonimno

Preporučene objave

Molim vas da me savjetujete u vezi ovog slucaja koji se dogodio mom kolegi:

 

Vrsi se nevidjena represija nad ljudima koji gledaju nogometne utakmice.U srijedu 14.3 prisustvovali smo utakmici hrvatskog kupa izmedju Dinama i Hajduka. Buduci da se blizi odluka o domacinu EURO2012, na svakoj utakmici je nevidjen broj policajaca(uniformiranih i u civilu), snima se i obavlja video nadzor iz svih dostupnih lokacija.Jer ako se ne dobije EURO jedini krivci ce biti navijaci-huligani,a ne nesposbnost i korumpiranost cijelog drzavnog aparata(slucaj rukometnog SP).

 

Netko je u masi upalio baklju(nevidjeno mocno oruzje zbog kojeg se uzjogunila cijela vlast,zakonodavstvo i mediji, mazajuci oci javnosti zbog straha i nesposbnosti rjesavanja stvarnih problema koji svaki dan pune stranice crne kronike,te gospodarske i politicke malverzacije). Na utakmici je bilo angazirano oko 700policajaca,400 redara koji moraju opravdati svoju prisutnost i bar 50-tak ljudi privest kako bi u sutrasnjim novinama moglo pisat da je uhiceno toliko i toliko ljudi i opravdat razlog svog posla i placanja skupog osiguranja.

 

Prijedimo na bit:

Baklja je zapaljena u neposrednoj blizini mog kolege, sto je sigurno snimljeno na siguronosnim kamerama,a i vise policajaca u civilu je to vidjelo.Nakon utakmice,krenuli smo prema izlazu i interventa policija privodi kolegu jer se mora popuniti kvota uhicenih,a pritom nije imao nikakvih prava.Da nismo bili zajedno i da sve to nisam vidio ne bi uopce znao gdje je zavrsio jer je odmah morao iskljuciti mobitel i priveden je u policijsku stanicu, te je morao cijelu noc provesti u stanici dok ga nisu odveli pred sutkinju prekrsajnog suda. Na sudu mu je receno da ako ne prizna da je KRIV da ce ostat jos 8 dana dok ne pribave dokaze(snimku) i dok ne dodje policajac koji ga je navodno vidio, te da je kazna godinu dana zabrane odlazaka na utakmice i 2700kn,s time da svaku subotu se mora javiti u policijsku postaju. Kako nikad do sada nije bio u takvoj ODVRATNOJ situaciji da ga tretiraju gore nego da je silovatelj,diler,mafijas ili ubojica, potpisao je da je kriv!!!Bez ikakvih dokaza je odluceno i presudjeno da je on kriv.Nazalost nije ni znao da je potpisao da je presuda pravomocna i da se nema pravo zaliti. ZAR NIJE ZALOSNO DA SE U OVOJ DRAZVI VISE ISPLATI SILOVANJE;RAZBOJSTVO,POKUSAJ UBOJSTVA jer za to se mozes braniti sa slobode,a u ovom bezopasnom slucaju NE??????????????? Kako vi pravnci gledate na to?

 

Molim vas za savjet da li je moguce sta uciniti jer ovo vise nema smisla da se ta BAKLJA karakterizira kao najgore moguce zlo hrvatskog drustva.Imate li kakav pravan savjet u vezi ovog slucaja da mu barem nekako pomognem? Covjek je toliko jadan i razocaran jer do sada nikad nije imao nikakav prekrsaj, niti kazneni bod u prometu,a ni kriv ni duzan je proveo noc u zatvoru.

 

Molim da ovaj topic bude postedjen vasih osobnih stavova prema navijacima, zanima se samo sta se moze uciniti pravnim i legalnim putem da se stane na kraj krsenju Ustava i slobode kretanja građana RH!!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima se samo sta se moze uciniti pravnim i legalnim putem da se stane na kraj krsenju Ustava i slobode kretanja građana RH!!!

 

nikakav ustav u ovom primjeru nije "krsen".

 

nije rijec o "slobodi kretanja" vec o oduzimanju opce covjekove slobode, u kojoj je pak sadrzana i sloboda kretanja.

 

obje slobode doista jesu izrijekom jamcene ustavom, ali ne i bezuvjetno jer cl 16 st 1 ustava kaze:

 

" Slobode i prava mogu se ograničiti samo zakonom da bi se zaštitila sloboda i prava drugih ljudi te pravni poredak, javni moral i zdravlje."

 

sto je ovdje i slucaj, pa tako zadrzavanjem i privodjenjem prek. sucu osumnjiceniku nisu povrijedjena ustavom jamcena ljudska prava ili temeljne slobode.

 

u vezi samog zdrzavanja, policija je bila duzna omoguciti mu da se javi, odnosno sama policija obavijestiti osobu po izboru zadrzanoga o njegovom zadrzavanju, pa ako to nije ucinjeno, moze napisati podnesak nacelniku pu (nema stroge forme tog podneska, jednostavno svojim rijecima opise sto se dogodilo i posalje preporuceno na pu zagrebacka - nacelniku.)

 

buduci da je djelo pred prek sucem priznao, ishod prek. postupka je jasan...

 

ako je pak priznanje dao iz nekih drugih razloga, kako ti to dajes za naslutiti, a sud isto priznanje pogresno ocijenio iskrenim, tada mu je na raspolaganju izvanredni pravni lijek - zahtjev za obnovom postupka.

 

po opisanome u obzir dolazi samo st 1. t. 4, dakle podnosenje novih dokaza koji bi bili osnova za drugacije rjesenje.

 

pripazi da ovaj put tvoj prijatelj mora dokazivati, a ne kao u prek. postupku koji je prethodio, da se njemu dokazuje.

 

znaci, ako tvrdis da je na snimci vidljivo da tvoj prijatelj ne bakljari, potrebno je pribaviti tu snimku kao i recimo tvoj iskaz u kojem ces navesti istinu - da tvoj prijatelj nije onaj koji je imao baklju i da ni na koji nacin nije krsio zakon, te to priloziti uz zahtjev za obnovu koji ce, izmedju ostalog, sadrzavati i razloge laznog priznanja, a sto ce sve predati sudu koji ga je oglasio krivim.

 

ukoliko tvoj prijatelj kao gradjanin ne moze sam pribaviti potrebne dokaze, moze se obratiti drzvnom odvjetniku koji je, poput tvog prijatelja, ovlasten podnositi takav zahtjev bez obzira sto nije nastupao u konkretnom predmetu, a za razliku od tvog prijatelja ovlasten naloziti policiji dostavu svega sto mu je potrebno, pa tako i snimaka nadzornih kamera.

 

hoce li drz. odvj. to i uciniti, ovisi o njegovoj slobodnoj procjeni, ali u svakom slucaju te je duzan primiti na razgovor i o tome sastaviti biljesku.

 

predlazem ti da pri iznosenju cinjenica do-u budes jako oprezan i nadasve vjerodostojan buduci da te uz odredjene preduvjete isti moze ispitati u svojstvu svjedoka odnosno i bez toga, ako iz tvoje price zakljuci da ima elemenata nekog kd-a protiv pocinitelja pokrenuti postupak, a onda, ako si lagao, najmanji problem u zivotu ce ti biti sudac za prekrsaje...

 

sretno i za ovo opsirno objasnjenje situacije duzan si kn 10,- milodara crkvi ili ako nisi vjernik isti iznos crvenom krizu hrvatske.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram biti iskren i (kratko ću), reći da mi ova tvoja priča baš ne drži vodu u nekoliko detalja.

Prvo: NE POSTOJI osnova za "zadržavanje" od 8 dana(najduže je tri dana).

Drugo: To što je proveo noć u zatvoru je "normalna situacija",jer policija može zadržati osumnjičenika 24 sata bez posebnog rješenja,nema uvjeta.

Treća stvar: Vjerujem da tvoj prijatelj nije ni pravnik,niti da ima ikakve veze s pravom,ali to nije ni bitno,jer ako ništa drugo, u američkim filmovima vidiš i "naučiš" da ima pravo na poziv.

Četvrto: Zašto je potpisao? Jesu li ga tukli,prijetili mu?

To što mu se dogodilo je primjer,kako je "opasno" naći se u krivom vremenu na krivom mjestu. Sretno :coffe:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljuejm na pomoci, iznos ce biti doniran za HCK.

 

U vezi drugog odgovora. Na svoje oci sam vidio da je morao odmah ugasit mobitel. Sutkinja mu je prijetila da prizna krivnju jer dok ne nadju svjedoka,dokaze i ..bla,bla ce ga drzat u pritvoru.

 

Lako je sad nama pametovat,americki filmovi,ovo ono dok se ne nadjes u toj situaciji i dok ne stojis 4-5 sati u celiji i onda jedva cekas da te puste :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na svoje oci sam vidio da je morao odmah ugasit mobitel

 

to je ok, "privatni" telefon se doista privremeno oduzima pri zadrzavanju, a pravo na poziv/duznost policije da sama izvjesti se ostvaruje preko njihovog sluzbenog telefona.

 

ukoliko mu je to onemoguceno (pazi - samo jedan poziv/samo jedna osoba se od strane policije izvjestava o zadrzavanju) svakako bi bilo pozeljno nacelnika konkretne pu podneskom izvijestiti o ucinjenom propustu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj slučaj je samo potvrda kako se u ovoj zemlji rješava sve samo ne ono što bi trebalo..... Ništa čudno, pa prometni policajci svako jutro dobijaju blokić koji moraju utržiti taj dan.... Mazanje očiju i skretanje pažnje na marginalne stvari...... Pa šta ako uz to netko nedužan i nahebe...... Ljudi, to je naša stvarnost i stvarno u ovoj zemlji samo kriminalci mogu uspjeti.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

primjer prijatelja:decko je maloljetan i na jednoj utakmici su ga snimili kako pali baklju.nakon zavrsteka utakmice je odma priveden.odmah na stadionu su ga policajci poceli ispitivat i tjerat ga na priznanje.da li smiju ispitivat maloljetnika bez prisustva roditelja ili skrbnika???ja mislis da ne.u stanici mu prijete sa 8 dana zatvora?!?i naravno da ce njegov roditelj potpisat umjesto njega.i on sad nista ne moze napravit jer je presuda pravomocna?koja pravna hrvatska :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj ti je jedini savjet da poštuješ zakon o navijačima

a ne da pričaš-pišeš gluposti.Ovo šta ti pričaš nema

veze sa istinom,činjenica je da li si viđen ili snimljen sa bakljom a naknadno dignut na osnovu snimke ili svjedoka.Za taj rizik si sam kriv odnosno oni -Udruga koja te savjetuje i obično opskrbljuje bakljama računajuči na tvoju naivnost.U ovom slučaju nema govora o kršenju nikakvi sloboda već

o običnom procesuiranju prekršaja a zato moraš biti priveden u PP .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi se dalo otvarati post na temu te utakmice ali kad je vec tu da dopuniim tezu o kvoti privedenih...

 

Imam 37 godina i na utakmice idem vrlo rijetko, a ovaj puta odlucio sam otici sa sinom na Istok.

 

Nakon utakmice prvo nismo mogli izaci na ulaz na koji smo ušli, sa strane Ravnica jer je neki kreten procjenio da predstavljamo opasnost Hajdukovim navijačima na jugu i nakon neuspješnih pregovora s policiom i redarima morali smo krenuti prema izlazu na Maksimirsku...

naravno da je gužva neopisiva i kako sam bio sa djetetom izašli smo među zadnjima cca 40 minuta nakon završetka utakmice iako smo vec odavno mogli stici kuci.

 

Dalje krenuvši prema Hondlovoj kroz šumicu prolazili smo doslovno kroz kordon specijalne policije koja je nakon nekoliko dobacivanja iz velike grupe ljudi koji su prolazili stazom odlučila intervenirati.

 

I to na način da su se zaletjeli među ljude i nekoliko mladića izdvojili (neovisno bili "krivi" za taj verbalni delikt ili ne) i zadržali.

Naravno da nisam mogao samo gledati vec sam ušao u raspravu sa njihovim zapovjednikom koji se jedva suzdržavajući se da me ne odalami(vjerovatno zbog djeteta nije) na mene derao da nastavim svojim putem.

No kako je još nekoliko starijih ljudi došlo i verbalno ih napalo da se ne mogu tako ponašati, na kraju su ipak pustili te dečke.

 

Nakon ovakvog scenarija stvarno ne znam kad ću opet na utakmicu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ec odavno mogli stici kuci.

 

Dalje krenuvši prema Hondlovoj kroz šumicu prolazili smo doslovno kroz kordon specijalne policije koja je nakon nekoliko dobacivanja iz velike grupe ljudi koji su prolazili stazom odlučila intervenirati.

 

I to na način da su se zaletjeli među ljude i nekoliko mladića izdvojili (neovisno bili "krivi" za taj verbalni delikt ili ne) i zadržali.

Naravno da nisam mogao samo gledati vec sam ušao u raspravu sa njihovim zapovjednikom koji se jedva suzdržavajući se da me ne odalami(vjerovatno zbog djeteta nije) na mene derao da nastavim svojim putem.

No kako je još nekoliko starijih ljudi došlo i verbalno ih napalo da se ne mogu tako ponašati, na kraju su ipak pustili te dečke.

 

Nakon ovakvog scenarija stvarno ne znam kad ću opet na utakmicu...

 

 

Živa istina, bio vidio. Al na kraju su ipak popustili vjerojatno zbog mase ljudi kolja je tamo bila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sličan slučaj dogodio se u Osijeku. Tijekom 1.poluvremena na istočnoj tribini stadiona pale se baklje.Dvojica mojih prijatelja i ja u tom trenutku smo stajali u 1.redu. Prilikom izlaska sa stadiona zaustavljaju nas policajci i privode jednoga. Ispred stadiona su mu pokazivali video snimku na kojoj se ne vidi da on pali i drži baklju.

Na sud smo saslušani nas dvojica u svojstvu svjedoka i policajac koji govori kako je optuženik bježao prema južnoj tribini :-o i kada ga je optuženik upitao je li moguće da ga je zamjenio s nekim sutkinja upada i počinje navoditi neke druge procese koji se vode protiv optuženika,a koji su još u tijeku i vrlo vjerojatno da će biti oslobođen optužbi. Kao laik predpostavljam da se takve stvari ne smiju navoditi...

Naravno da je optuženik u ovom slučaju proglašen krivim, iako ima dva svjedoka, a optužba samo jednog i bez ikakvih materijalnih dokaza.

Što reći osim živjela pravna država!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Anonimno

Re: U kozi navijacha Odgovori

Moj ti je jedini savjet da poštuješ zakon o navijačima

a ne da pričaš-pišeš gluposti.Ovo šta ti pričaš nema

veze sa istinom,činjenica je da li si viđen ili snimljen sa bakljom a naknadno dignut na osnovu snimke ili svjedoka.Za taj rizik si sam kriv odnosno oni -Udruga koja te savjetuje i obično opskrbljuje bakljama računajuči na tvoju naivnost.U ovom slučaju nema govora o kršenju nikakvi sloboda već

o običnom procesuiranju prekršaja a zato moraš biti priveden u PP

Ti pokazuješ inteligenciju jednaku prosjecnom hrb.policajcu! Garant si policajac! :-D

Kako samo inteligentno zakljucis da je covjek kriv!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Re: U kozi navijacha Odgovori

 

nije mi se dalo otvarati post na temu te utakmice ali kad je vec tu da dopuniim tezu o kvoti privedenih...

 

Imam 37 godina i na utakmice idem vrlo rijetko, a ovaj puta odlucio sam otici sa sinom na Istok.

 

Nakon utakmice prvo nismo mogli izaci na ulaz na koji smo ušli, sa strane Ravnica jer je neki kreten procjenio da predstavljamo opasnost Hajdukovim navijačima na jugu i nakon neuspješnih pregovora s policiom i redarima morali smo krenuti prema izlazu na Maksimirsku...

naravno da je gužva neopisiva i kako sam bio sa djetetom izašli smo među zadnjima cca 40 minuta nakon završetka utakmice iako smo vec odavno mogli stici kuci.

 

Dalje krenuvši prema Hondlovoj kroz šumicu prolazili smo doslovno kroz kordon specijalne policije koja je nakon nekoliko dobacivanja iz velike grupe ljudi koji su prolazili stazom odlučila intervenirati.

 

I to na način da su se zaletjeli među ljude i nekoliko mladića izdvojili (neovisno bili "krivi" za taj verbalni delikt ili ne) i zadržali.

Naravno da nisam mogao samo gledati vec sam ušao u raspravu sa njihovim zapovjednikom koji se jedva suzdržavajući se da me ne odalami(vjerovatno zbog djeteta nije) na mene derao da nastavim svojim putem.

No kako je još nekoliko starijih ljudi došlo i verbalno ih napalo da se ne mogu tako ponašati, na kraju su ipak pustili te dečke.

 

Nakon ovakvog scenarija stvarno ne znam kad ću opet na utakmicu...

 

Naravno da ce se onda govoriti da ljudi sa djecom ne dolaze na utakmice zbog huligana, a u biti nevjerovatno je koliko ljudi sa djecom ne dolazi na utakmice upravo zbog neljudskog ponašanja hrvatske policije!

Ja slikam na utakmicama, a moj nečak(10 god) dođe sa mnom na utakmicu. Nedavno se dogodio incident na tribini i ja se nisam bojao za njega da će mu neki navijac nešto napraviti, nego sam se samo bojao da policija ne krene po tribini jer nije nista neobicno od njih da gaze preko djece! Naravno kad neka snimka pokazuje loše ponašanje policije onda takva snimka ne dođe do suda, nego kao slucajno nestane ili kazu nije snimljeno(iako si vidio da snimaju)! Ali kako su oni ipak jubito momci onda su oni naravno u pravu. Odkud bi se jedan policajac naljutio kad ga pitaš po kojem te članku privodi? :-P Da priveli su i mene jednom prilikom jer sam parkirao auto kod navijaca. Naravno da se našao pametni policajac koji je i od mene vidio huligana... Naravno kriv sam! Ja sam opasnost :-D ne prilazite mi! :lol:

Od onda izbjegavam prici policajcu na blize od 20m i nemam problema!

Zašto se zakon o navijacima ne primjenjuje u dijelu koji govori što jedan stadion treba imati da bi se mogla održavati sportska natjecanja? Taj dio zakona nije bitan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpuno si u pravu sto se tice nase policije oni jednostavno ne mogu u toj svojoj ogranicenosti shvatiti da su tu zbog nas koji ih placamo i da je njihova jedina duznost da nam pomognu i zastite kad je potrebno a ne da nas maltretiraju kao sto je bilo u proslom sistemu kada su me prvi puta priveli sa 13 godina (1983 godine) zbog pjevanja u ono vrijeme nepocudnih i nacionalistickih pjesama tako da sam posebno alergican na ovakva postupanja...

 

a sto se uvjeta na stadionima tice kad se samo sjetim SP-a u Njemackoj (gdje sam bio na Brazilu i Japanu) i ovih nasih nazovi stadiona dode mi da zaplacem, a policije je bilo iako mi se sada cini dosta manje nego protiv Hajduka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine,mislim da niste u pravu,policija nema razlogada da se prema bilo kome neljudski ponaša a kamoli prema osobi s dijetetom. Za incidente na tribini krivi su pojedinci ( huligani )koji sebe smatraju navijčima a jedini im je cilj potencirati sukobe s policijom na bilo koji način ili stvaranje nereda . O nedavnom incidentu na tribini sjever kada je interventna policija osiguravala prolaz vatrogascima da ugase 2-3 zapaljene stolice krivi su pripadnici BBB koji su najprije verbalno a nakon toga i fizički stolicama napali na njih . Vjerujte mi da je sve snimljeno kamerama policije od samog pristupa zapaljenim sjedalicama po do provokacije i napada " navijača " .Sav snimljen materijal predan je na prekršajni sud a u to su se mogli uvjeriti branitelji optuženih .Na kraju da vas podsjetim na naše" jadne" navijače koj također na skoro svakoj međunarodnoj utakmici naprave neku glupost pa nisam siguran da su i tada " nevinašca " .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne da nas maltretiraju kao sto je bilo u proslom sistemu kada su me prvi puta priveli sa 13 godina (1983 godine) zbog pjevanja u ono vrijeme nepocudnih i nacionalistickih pjesama

 

postupali su u skladu sa zakonom.

 

njihovo ti, naime, nije da misle, nego da odradjuju.

 

zakon je bio los, svi se slazemo danas s tim....

 

ali ti zasigurno imas jos nesto za reci?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molio bi ljepo da se skoncentriraš i da ne mažeš ljudima oči.

ja imam 19 godina, od 15-te sam aktivni BBB, što bi značilo da sam na svakoj domaćoj i na bar 70% gostovanja u svakoj sezoni.. ja sebe nikad nisam smatrao huliganom niti se trudio biti takav jer se tučem samo kad moram, smatram se navijačem, jednim običnim ultrasom kojem je tribina sve.. pošto ja nisam jedan od onih "kojima je jedini cilj potencirati sukob sa policijom" zašto moram na utakmice dolaziti u kaveze, zašto odlazim u strahu da mi zbog upaljene baklje (koja do prije nekoliko godina nije bila problem i koja u cjeloj europi, na koju se nonstop pozivate, nije problem) nebi polomiili rebra u stanici i stisnuli godinu zabrane..

dalje, na utakmicu dinamo zagreb ste ušli na tribinu zbog vrijeđanja hdz-a, sanadera i mamića, te zbog transparenta "šutnjom protiv represije" a ne zbog stolica jer su nam stolice gorile i na zadnjoj rijeci i na hajduku (i prvenstvo i kup) pa su ugašene od strane samih navijača..

još dalje, odgovorno tvrdim da se cjela prva ekipa bbb-a ne sastoji od huligana nego od navijača koji neče inicirati nerede, ali hvala bogu neće pred nikim ni bježati, dok vi pri uletavanj na tribinu pred mojim očima udarate ženu, u autobusu u splitu udarate studenticu, na osijeku prošle sezone ste polomili dečka(16) zbog transparenta "sloboda navijačima" itd. itd. o onome što se događa u stanici neću ni pričati jer ja hvala Bogu nisam još nikad priveden iako sam pripadnik zločinačke organizacije Bad Blue Boys, ali i to se zna..

 

imam i jedno pitanje i očekujem odgovor:

ZAŠTO PRIPADNICI INTERVENTNE POLICIJE NEMAJU JASNO VIDLJIV BROJ ZNAČKE PREMA KOJEM GA SE MOŽE IDENTIFICIRATI I NA KRAJU TUŽITI???

 

i na kraju samo bi priložio nekoliko snimaka sa hrvatskih stadiona u kojima se jasno vidi što i kako postupa policija:

 

osijek- dinamo

http://www.youtube.com/watch?v=6vWLwYHnd3U

 

zagreb- hajduk

http://www.youtube.com/watch?v=YHTcfidr6wk

http://www.youtube.com/watch?v=ULRdAryzt08

 

====HRVATSKA POLICIJA MITO I KORUPCIJA====

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAŠTO PRIPADNICI INTERVENTNE POLICIJE NEMAJU JASNO VIDLJIV BROJ ZNAČKE PREMA KOJEM GA SE MOŽE IDENTIFICIRATI I NA KRAJU TUŽITI???

 

pazi, nisam 100% siguran ali barem je kod bivse tzv "specijalne policije" ciji su manje-vise slijednici ovi interventni bilo tako da oni, dok ne primjenjuju "klasice" policijske ovlasti nisu duzni imati znacku...

 

a kada "ulete u navijacku masu s ciljem da zastite jrm, to nisu "klasicne" pol. ovlasti, to je suzbijanje nemira...

 

vjerojatno je i sa ovom danasnjom "interventnom" tako....

 

ali, prakticki nije moguce da bi ti netko uniformiran nesto nezakonito ucinio, a da ga, po tvojoj prijavi, nadlezni nece identificirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam na kaj misliš pod pojmom "skoncetriraj " .

Nisam nazvao sve navijače pa tako ni BBB da su huligani već samo pojedince koji to svojim ponašanjem dokazuju.

Vjeruj mi ,nemam ništa osobno protiv navijača a kamoli protiv navijača NK Dinama za kojeg i sam navijam.Također ti moram reći da policiju ne zanima nikakva politika a još manje nekakvi Mamić i sl.

Žao mi je ako su se dešavali ovi incidenti koje spominješ ali ne razumijem zašto bi ti netko od plicije radio probleme sa transparentom " sloboda navijačima " ili " šutnjom protiv represije " koji su i ovako na svakoj utakmici .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u kozi navijacha

kužim ovo da bi ga on trebao identificirati, al to u praksi nije tako jer mi je frijatelj "pao" zbog baklje na rijeci, snimili su ga, dečko je maloljetan, priveli su ga na kraju utakmice, a roditelje su mu obavjestili tek u jedan ujutro, u međuvremenu su ga tukli u stanici, brisali s njim pod, vrijeđali ga... ovo je istina od riječi do riječi jer sam ga ja vidio drugo jutro, jedva hoda, nemože se sagnuti... i sad mene zanima kaj ja mogu napraviti u situaciji kad me mlate tri "dva sa dva" frajera??

 

primjer: varteks- dinamo u 20:15, ja dolazim vlakom u varaždin oko tri popodne, nemam apsolutno nikakva navijačka obilježja, i dal mene policajac ima pravo skinuti sa tog vlaka i voditi me na stadion prije utakmice, tj. dal s time on narušava moju slobodu kretanja?? i ako narušava kaj ja mogu napraviti u toj situaciji?

 

dal mi smije uzeti beđž na kojem piše A.C.A.B.??

to je skračenica, ona može značiti all cops are bastards ali isto tako može značiti always carry a bible..

 

hvala na odgovorima...

 

@tebi koji braniš policiju

kak misliš da policiju ne zanima politika?? hoćeš reći da kirina ne zanima politika?možda hoćeš reći da canjuga nije slao specijalce da skinu transparent dinamo svetinja.. za sebe kažeš da si navijač dinama, al velika ti je razlika između jednog simpatizera i nekog ko živi za to.. već mi je dosadilo biti najveće #### samo zato kaj izlazim na tribinu a ne u pashu..

reci mi dal je policija zabranila unos hrvatskih zastava i poruke za vukovar ili sam si ja to umislio? i po kojoj osnovi..

današnja represija je nezapamćena kod nas, stariji ljudi mi govore da je gore nego u jugi, a jedini razlog tome je kandidatura za prokleto EP 2012..

kakvo EP, pa naša policija nemože organizirati odlazak navijača i zagreba u rijeku, jer me drže tri sata poslje utakmice na stadionu a kak će organizirati engleska-njemačka? grčka-turska? poljska- njemačka???

 

netrebaš biti preinteligentan da zaključiš da se kod nas isto kao i u srbiji pokušava uništiti navijačke skupine jer je to zadnja prepreka yugoligi, regionalnoj ligi ili kak ju već hoćete zvati

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj nasjedati na te priće o pretučenim klincima u stanicama i " brisanju podova " ili slične priće jer im kao takve služe za razne alibije kad dođe do prokazivanja drugih navijaća -izgrednika ali i za hvalisanje pred drugim klincima i curama.Primjena sredstava prisile policija primjenjuje u rijetkim situacijama što je regulirano zakonom i to kad je to nužno u cilju spriječavanju napada ili svladavanje otpora druge osobe ,spriječavanje bjega ,sprijećavanje smoozljeđivanja i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu mi poznat neki slučajevi koje navodiš ali policija uvijek obaviještava njihove roditelje samo moram ti priznati da po neke od klinaca roditelji nisu

htjeli ni doći u stanicu.

Što se tiće skidanja sa vlaka poznato mi je da su puno njih skinuti zbog toga što nisu imali karte a vozili su se do Zaprešića na pokaz. O dovođenju navijaća na stadion, vrši se kad organizirano putujete na utakmice te zbog sprijećavanja mogučih sukoba navijaća a na kraju i zbog vaše sigurnosti.Bedž ti ne može uzeti bez obzira što je to tvoja provokacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad se radi o politici nisam mislio na ministra koji i je političar, ali policiju koju svakodnevno susrećeš u većini ne zanima politika.Tko ti brani da dolaziš na utakmice i da živiš za njih ali nemojte prićati o nekakvim zabranama za transparente tipa Vukovar i sl. koje ste namjerno isprovocirali.Policija nema nikakvog razloga za to.Raspitaj se u udruzi, policiji je stalo na dobroj suradnj sa navijačima koje mi potenciramo samo što to nekima u udruzi baš i ne paše jer ne vole nikakva pravila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

ne da nas maltretiraju kao sto je bilo u proslom sistemu kada su me prvi puta priveli sa 13 godina (1983 godine) zbog pjevanja u ono vrijeme nepocudnih i nacionalistickih pjesama

 

postupali su u skladu sa zakonom.

 

njihovo ti, naime, nije da misle, nego da odradjuju.

 

zakon je bio los, svi se slazemo danas s tim....

 

ali ti zasigurno imas jos nesto za reci?

 

 

nema potrebe za tim, sve si mi rekao.

 

 

 

a i ministar je vec rekao što je imao...pa sto onda mozemo ocekivati pametnije od njegovih podredenih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

je napisao:

ne da nas maltretiraju kao sto je bilo u proslom sistemu kada su me prvi puta priveli sa 13 godina (1983 godine) zbog pjevanja u ono vrijeme nepocudnih i nacionalistickih pjesama

 

postupali su u skladu sa zakonom.

 

njihovo ti, naime, nije da misle, nego da odradjuju.

 

zakon je bio los, svi se slazemo danas s tim....

 

ali ti zasigurno imas jos nesto za reci?

 

 

postupali su u skladu sa Zakonom...

Jedanaestogodišnjak na derbiju zamalo nastradao!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospodo od sredine devedesetih sam manje vise aktivan na tekmama,a prestao sam prije 2,3 godine...u svih tih godina mozda sam prisustvovao 10-ak velikih nereda, i jos toliko manjih i otprilike mogu reci i biti objektivan da su polovicu zaista izazvali navijaci(konkretno BBB),a za drugu polovicu nadobudni, neskolovani,limitirani u glavi i kako da ih sve ne nazovem debili iz policiije! A da su samo za jedan nered krivi, SAMO ZA JEDAN, netko bi trebao frknuti s posla, a ne svako drugo sranje...

 

SJETITE SE Badel-Elgoriaga, oni su tada najzasluzniji za jednu od vecih sramota Hrvatske vani, naime u FINALU LP nije se moglo dodijeliti pehar, vec u susjednoj dvorani, jer su murjaci s zastitarima osprebijali decka koji se probio do parketa samo da bi rasirio hrvatsku zastavu n pareketu, isprovociran srbima koji su dizali 3 prsta i igrali za suparnicku momcad...

 

 

ISTOK MAXIMIRA-sredinom tekme uletavaju specijalci jer su navijaci imali trans DINAMO SVETNJA I pocinje 10-minutna tucnjava...e sad da mi je znat koji su Zakon krsili te zgode navijaci....a koliko su zakona prekrsili zlocini iz murje

 

 

SJETITE SE BBB POVRATAK NA SJEVER TAMO 2001 cini mi se i pokusaj izvodenja Macka sa tribine kada su OPET oni jedini uzrokovali nerede...

 

 

Najzalosnije je sto ta #### seljacka nikada nece nauciti raditi posao, jer su njima dostupni mediji i SVE ama bas sve mogu okrenuti u svoju korist....A VODIC DŽUKELA NOVAK I SVI NJEGOVI DEBILI imaju morala, obraza, naobrazbe i pameti kao jedan prosjecni pacijent na Vrapcu.....zalost nasa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Gospodine dragi. Navijač sam Dinama imam 33 godine završen faks i stalno sam zaposlen. U dvadeset i jednu godinu koliko idem na utakmice policija nikad nije bila represivnije od unazad zadnje dvije tri godine. Navesti ću pet primjera postupanja policije prema meni i ostalim ljudima, koji su u tada bili sa mnom:

 

1. Prije dvije godine sam dočekao uskrs u Varaždinu nakon kaj me gospon policajac krivo uputio gdje bu nas čekal bus nakon tekme :-o. Na kraju su starci u tri ujutro došli po mene sa autom.

 

2. Isto prije dvije godine u Zadru me jedan te isti policajac pri ulasku na tribinu 6 puta pretresao :-o .

 

3. Četiri puta sam imao probleme pri ulasku na tribinu sa fotoaparatom, jer je fotoaparat prema policijskom tumačenju potencijalno ubojito sredstvo, kojim ja ugrožavam život ostalih navijača i igrača na terenu :lol: :lol: :lol: :klanjam: :klanjam: :klanjam:.

 

4. Prije mjesec dana su me u Varaždinu priveli pod sumnjom da sam pijan, a došao sam sa autom na utakmicu, jer sam taj dan radio. Osim mene bilo je privedeno još 30 Boys-a i 20 White stonesa. Od nas 50 uhićenih svega dva navijača su bila pod utjecajem alkohola. Šef stanice je u bijesu i jadu ganjao šefa interventne i pogodio ga je sa pepeljarom u glavu :lol2: :lol2: :lol2: :klanjam: :klanjam:.

 

5. Prije godinu dana vraćao sam se sa utakmice u Varaždinu sa auto. Auto je došao na rezervu i htio sam na autoputu natočiti gorivo, no gospodin policajac me nije pustio na benzinsku, te sam morao sa zadnjim parama benzina skrenut na staru cestu i tražit benzinsku. Kaj treba netko poginuti na autoputu zbog policijskih gluposti ili da svi ugradimo dodatni rezervar za benzin pa da uopće ne stajemo na benzinskoj.

 

Molim lijepo komentar na ove moje primjedbe i pritužbe. :coffe:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne idem samo u Varaždin nego odonuda imam najviše iskustava sa našom vrlom policijom. Inače idem na 99 % domaćih tekmi i gostovnja. Ide se s autom, vlakom, ali organizirano sa busom više nikad upravo zbog policije. Nema više stajanja ni za pišanje kad se ide sa busom, kaj napraviti u slučaju da se radi o starijem busu kaj nema WC :-o:misli:?

 

Moram priznati da je policija najnormalnija u mjestima >100 km od Zagreba. Pitam se pitam kako to da npr. u Puli ili Vinkovcima ili u Velikoj nikad nisu zabilježeni incidenti sa policijom :-? .

 

Evo najnovijeg primjera iz prve ruke. Ovu subotu u Pulu je nas 5 išlo s autom i pošto smo došli ranije, malo smo se prošetali po Lungo mare, koja je udaljena 200 metara od stadiona. Prilikom te naše šetnje naišla je policijska patrola, lijepo su nas pozdravili, pitali su kako smo putovali, da li je bilo problema na putu, zapisali su naše podatke i zamolili nas lijepo da pomalo krenemo prema stadionu, i to je to. Nije bilo nikakvih teških riječi, prijetnji ili opasnih pogleda sa njihove strane.

Ane je napisao:

a ti samo ides u VZ na utakmice ili i u nebo :-?

 

:misli: a da drugi puta, umjesto autom, na tekmu odes cisternom?

 

ili brodom! onda mozes cak i nesto malo :pivo: :mig:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija