Jump to content

2. stupanjsko liječničko povjerenstvo


gip

Preporučene objave

Može li mi netko pojasniti : Radi se o tome da sam se svojedobno žalio na Prvostupanjsko rješenje gdje su mi dali manje od 20% zbog nedostatne liječničke dokum. i sad sam dobio poziv za pregled koji će obaviti Drugostupanjsko liječničko povjerenstvo u Dubravi. Da li je to Drugostupanjska komisija koja odlučuje o postotku invalidnosti ili je to samo pregled prije komisije? Ima li netko tko je bio na tome i što pitaju? Zahvaljujem. JOš samo nešto, koliko se čeka na konačno rješenje o mirovini iz Tvrtkove, na akontacij sam već 3 mjeseca, a u mirovini od 11. 2006.? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ti je ocjena invalidnosti. Žalio si se na prvostupno rješenje i sada te zovu da te oni obrade. Ne želeći ništa prejudicirati čini mi se da je dobra stvar što te zovu, što te nisu samo otpilili rješenjem, moguće je da misle da ima elemenata za osnovanost žalbe. Nadam se da ne griješim :-D

 

Dobro se pripremi, eventualno izvadi nove nalaze ako je došlo do pogoršanja, itd...

 

A za ovo drugo, najbrutalnijim riječnikom čeka se dok ne bude napisano..... Bilo kakve prognoze je totalno nezahvalno davati jer je gužva stravična. Jedino što možeš je uzeti telefon i raspitati se u kojoj ti je fazi predmet da vidiš da slučajno nešto ne fali u predmetu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čim uđeš u prostoriju gdje je komisija ti počni vikati,poludi,bacaj papire,skači čupaj kose (ako imaš ) vrišti možda i ostvariš iznad 20 %.u kojoj si ti mirovini kad sad potražuješ status hrvi ..koliko imaš godina,koliko se dugo liječiš,,koliko si proveo u ratu jesi li dragovoljac i tako sve to lijepo napišeš pa dobiješ više odgovora na tvoje probleme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je u pravu,u principu oni gledaju papire i nije pravilo da zovu osobu osim kad im je nešto sumnjivo,u svakom slučaju dvije stvari ne zaboravi,tamo si jer tebi to treba,i oni ti kroje sudbinu,znači ostavi dojam što normalniji to luđi barem za komisiju,bez ispada i sl. nikog time nećeš impresionirati,a u krajnjem slučaju ti si samo predmet u postupku htio ili ne to je tako. :-P

Mrljavac je napisao:

Tako možete samo postići kontraefekat. Komisija razmatra dokumentaciju, a ne Vas i Vaše ponašanje.

 

Nemojte davati takve savjete jer mogu naštetiti svima.

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugostupanjsko liječničko povjerenstvo daje nalaz i mišljenje, u pravilu na osnovi medicinske i druge dokumentacije pribavljene u prvostupanjskom postupku, osim u slučaju kada prosudi da je za donošenje nalaza i mišljenja potreban i pregled osobe.

Drugostupanjsko liječničko povjerenstvo daje nalaz i mišljenje isključivo samo nakon pregleda osobe u sljedećim slučajevima:

1. O postotku oštećenja organizma koje je nalazom i mišljenjem Prvostupanjskog liječničkog povjerenstva ocijenjeno sa 100% - 80%.

2. O pravu na doplatak za njegu i pomoć druge osobe.

3. U žalbenom postupku na izričiti zahtjev žalitelja.

 

Kolege su već sve rekle, a ja bih samo dodao da je iz naprijed navedenog vidljivo u kojim situacijama DLP zove stranku na pregled.

Kada je PLP utvrdio invalidnost manju od 20%, obično sama stranka po već ustaljenoj praksi traži osobni pregled kod DLP-a (zato se sada na isti pregled čeka 2-3 mjeseca!), nadajući se da će s osobnim prisustvom povećati svoje izglede za veći postotak invalidnosti.

Postoje situacije, doduše rijetke kao žablja kosa, kada DLP zove po svom nahođenju stranku na osobni pregled. Najčešće je riječ o slučajevima utvrđivanja invalidnosti nakon ozljede ili ranjavanja kada članovi komisije procijene da je osobni pregled ekonomičniji i objektivniji od ocjene invalidnosti putem medicinske dokumentacije (npr. ocjena stupnja nagrđenosti ili stvarne ograničenosti kretanja nekih zglobova i sl., uglavnom gdje je potrebniji neposredni uvid u stanje, a ne posredni putem nalaza). S druge strane, za neka oboljenja, npr. psihička, to svoje pravo gotovo nikada ne koriste, već tajnik DLP-a (češće) koristi pravo da zatraži noviju medicinsku dokumentaciju o liječenju toga oboljenja.

 

 

8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

zkova je napisao:

ajde malo volje......pogotovo purgeri ,javite brojček 2.st.lj.povjerenstva,zbilja je hitno a ne mogu naći,thanks

 

Ja sa došao do broja komisije za reviziju Park stara trešnjevka preko pravne službe u središnjem uredu HZMO.

Pravnica mi dala broj ako će ti to pomoči,probaj nazvat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apache70 je napisao:

Koliko dugo se čeka Rješenje prvostupanjske komisije od pristupa na pregled?

Da li povjerenstvo šalje samo nalaz i mišljenje Uredu za branitelje i onda oni pišu Rješenje?

 

Da baš tako a vi dobijete i nalaz i mišljenje i rješnje i čeka se od 1 do 2 mj tu negdje, prije sigurno ne.

 

Onda nakon toga od DLP-a se čeka još nekih 10 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobra večer svima ! Evo i ja se napokon ulogirao. Pratim ove stranice neko vrijeme ali sada imam razloga javiti se,naime bio sam 30.09.10"kod dr. Taborskog i nakon jedan sat izašao a da pojma nemam što će biti na kraju jer mi nije rekao koliko i čega će dati ili uzeti.U mirovini sam od 96"ali sam išao zbog promjene već preko tri i pol godine iz f43,0 u f62,0. Zanima me kao i neke druge kolege koliko će trajati dok ne dobijem rješenje i što poduzeti ako ne bude rješeno povoljno za mene!? I DA JOŠ I OVO!! REKAO JE:...ja sam jedan od onih koji smatra da PTSP ne postoji kao bolest,itd. Za info. do sada 50:50,opća a sad ...?????? Pozdrav,bog i hrvati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako riješenje ne bude povoljno za tebe slijedi žalba pa tužba no javljam se ovim postom zbog tvog navoda da je dotični doktor izjavio da za njega PTSP ne postoji kao bolest.Ukoliko je tvoj navod točan,to je sramotno za Tabora koji je godinama na čelu povjerenstva za reviziju i kao liječnik je uvrijedio cijelu svoju struku a najviše branitelje.I takvi vrše reviziju....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jam je napisao:

Dobra večer svima ! Evo i ja se napokon ulogirao. Pratim ove stranice neko vrijeme ali sada imam razloga javiti se,naime bio sam 30.09.10"kod dr. Taborskog i nakon jedan sat izašao a da pojma nemam što će biti na kraju jer mi nije rekao koliko i čega će dati ili uzeti.U mirovini sam od 96"ali sam išao zbog promjene već preko tri i pol godine iz f43,0 u f62,0. Zanima me kao i neke druge kolege koliko će trajati dok ne dobijem rješenje i što poduzeti ako ne bude rješeno povoljno za mene!? I DA JOŠ I OVO!! REKAO JE:...ja sam jedan od onih koji smatra da PTSP ne postoji kao bolest,itd. Za info. do sada 50:50,opća a sad ...?????? Pozdrav,bog i hrvati

 

Evo ja sam bio tamo u 6 mj.i još nisam dobio rješenje.Šta češ poduzeti za to treba pričekat rješenje(možda ništa).A u vezi ovoga šta je on rekao,ja sam čuo (u hodnik)puno gorje stvari,neka priča šta mu volja samo neka radi po zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost rekao je,a sad mi je žao što nisam uključio mobitel na ulasku na snimanje pa da svi vide i čuju jednom za sva vremena.Bilo je još toga ali nema smisla to pisati jer bi bilo vađenje iz konteksta onog što je˝mislio˝.A inače voli slušati sam sebe i svoje eskapade gdje je sve bio i što je radio u ratu...naravno i onaj koji tamo sjedi sluša,sluša pa ne vjeruje,a kad pokušaš nešto reći odmah te prekida i kaže da te nije ništa pitao i da će te izbaciti van.Čovjeka ispred mene je čini se i izbacio jer je ovaj izletio kao munja i kad sam ja ušao pitao je:˝jeste mobilizirani ili ste dragovoljac,da završimo!??˝ Tako je to dragi prijatelji bilo taj dan meni,a i ostalima. bog i hrvati :tuzan: http://www.legalis.hr/uploads/icon_cry.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Bok svima.Danas sam saznao u tvrtkovoj da mi se spis vratio sa povjerenstva natrag od Taborskog.Veli mi referent da rješenje neću dobiti bar još mjesec ili dva ali to mi i nije najvažnije.Ono važno je da mi je dao 60%-40% uz 30%RVI,sa čime se baš i ne slažem jer sam tražio 100% u svezi.(60%rat) Znači opet borba!U opće ne znam kolika bi sad bila mirovina sa ovim postotkom!? Ako može brzi izračun molim lijepo!Još me zanima jedna stvar,kako može biti da jedan RVI30% dobiva 153kn invalidnine(trajna prava),a drugi 229kn jer je on navodno po nekom starom izračunu?!? Eto toliko,kad dobijem rješenje javim se opet.Biti će onako kako je jedan kolega tu napisao,Žalba,pa Tužba... jer žalbu će ziher odbiti. Pozdrav,Bog iHrvati!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jam je napisao:

Bok svima.Danas sam saznao u tvrtkovoj da mi se spis vratio sa povjerenstva natrag od Taborskog.Veli mi referent da rješenje neću dobiti bar još mjesec ili dva ali to mi i nije najvažnije.Ono važno je da mi je dao 60%-40% uz 30%RVI,sa čime se baš i ne slažem jer sam tražio 100% u svezi.(60%rat) Znači opet borba!U opće ne znam kolika bi sad bila mirovina sa ovim postotkom!? Ako može brzi izračun molim lijepo!Još me zanima jedna stvar,kako može biti da jedan RVI30% dobiva 153kn invalidnine(trajna prava),a drugi 229kn jer je on navodno po nekom starom izračunu?!? Eto toliko,kad dobijem rješenje javim se opet.Biti će onako kako je jedan kolega tu napisao,Žalba,pa Tužba... jer žalbu će ziher odbiti. Pozdrav,Bog iHrvati!!

 

Još donekle bi vam se i mogao dati orjentacioni izračun mirovine za ovaj vojni dio ali niste naveli koji čin imate .

meni ovaj vojni dio ispada oko 3400 kn sa činom vojnika - bez da imate čin ( bez civilnog djela mirovine)

dok za ovaj civilni dio može biti šaroliko od 0 kn do 1000 ili 2000 kn, zavisi koliko ste tijekom radnog odnosa odvajali u mirovinsko. Računajte ovako, ako ste do sada primali istu mirovinu sa manjim omjerom rat i sada vam je isti omjer povečan a ovaj civilni smanjen, računajte za oko 20 % manji ovaj civilni dio i pridodajte ovom vojnom djelu od oko 3400 kn pa ako će vam sve zajedno prelaziti 3500 kn oduzmite od ukupne svote -10% i to će vam okvirno biti nova mirovina.

 

Što se tiče žalbe pa tužbe na to ćete imati pravo, pa ako želite i iskoristite ga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jam je napisao:

Još me zanima jedna stvar,kako može biti da jedan RVI30% dobiva 153kn invalidnine(trajna prava),a drugi 229kn jer je on navodno po nekom starom izračunu?!?

Da ne ostane neodgovoreno na gornje pitanje.

Svi koji imaju priznat status HRVI IX. skupine sa 30% oštećenja organizma primaju osobnu invalidninu u iznosu od 153,00 kn i to bez iznimke, jer je izračun samo jedan.

Zato odgovor na vaše pitanje može biti dvojak:

1. osoba uz osobnu invalidninu prima i posebni doplatak (153,00 + 76,5 = 239,50 kn),

2. ili, vjerojatnije, da netko od ta dva jarana laže u pogledu % oštećenja organizma pa time i iznosa osobne invalidnine koji dobiva (HRVI VIII. skupine sa 40% oštećenja organizma dobiva osobnu invalidninu u iznosu 229,49 kn).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jam je napisao:

Krivo ti ispada jer sada primam 3548,tj 3500od kad je jaca sjela za vrat. To je sa50-50%,a sad me zanima omjer 60%-40% bez čina(vojak)30% trajno,a u mirovini od 96".I onaj drugi odgovor-pitanje me zanima ali molim Mrljavca odgovor. Bog iHrvati :-D

 

Sada primate 3548, odnosno 3500 sveukupno ? Vojni + civilni dio. Jel tako ?

 

E sada ćete primati samo vojni dio oko 3400 kn + civilni dio koji i sada primate ali taj civilni dio umanjite za nekih 20 % od sadašnjeg jer vam se povečao ovaj vojni dio i onda od te ukupne cifre oduzmite -10% što vam i sada uzimaju jer imate veću mirovinu od 3500 kn i dobit ćete visinu mirovine sa parametrima 60 % rat 40 % civilno, opća nesposobnost, sa statusom rvi-a, bez čina ( okvirno u 100 kuna + - ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jam je napisao:

Jedan ˝jaran˝sam ja sa 153kn,a drugog sam sreo u pošti kad smo podizali lovu i tada mi je pokazao odrezak i rekao da mu je to po izračunu iz 93.

E pa jarane, svi HRVI IX. skupine sa 30% oštećenja organizma imaju 153,00 kn osobne invalidnine.

Ne postoji mogućnost da se danas nekome isplaćuje osobna invalidnina "po izračunu iz '93".

Ako ne vjeruješ ovome jaranu (MW), pitaj ove na forumu kojima je osobna invalidnina smanjenja tzv. Pančićevim zakonom. Nije im pomogao nikakav raniji izračun.

Važeći ZOPHBDR određuje iznos osobne invalidnine za sve skupine invaliditeta i on za 30% oštećenja organizma iznosi upravo koliko sam i naveo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija