Jump to content

HITNO!!! Pomoc, savjet, uputa...


anonimno

Preporučene objave

Molim savjet i pomoć...

 

Imam status dragovoljca, prije rata student, napustio fakultet i otišao u rat, ratni zapovjednik voda, na prvostupanjskoj dobio 20% PTSP, u 06/1993. potpisao ugovor i pričuvni čin preveden u djelatni čin poručnika (onda je još bio i čin zastavnika), trenutno natporučnik, neperspektivan zbog nezavršenog faksa, još uvijek u službi, postupak sam pokrenio kako bi stekao status HRVI da ne odem k'o pas kada me budu otjerali. Pozvali su me na liječnički, čuo sam da su neki na tom liječničkom ODUSTALI!!?? od postupka. Nije mi bio cilj otići u mirovinu već steći status, ali kako se stvari odvijaju mjenjaju se i prioriteti... Trebam savjet, što učiniti, koliku bi naknadu primao do trenutka umirovljenja, kolika bi mi bila eventualna mirovina?

 

Kakav je daljnji postupak, neka vremenska distanca do okončanja postupka umirovljenja, na što bi trebalo obratiti pozornost tijekom postupka, , kolika bi mi bila mirovina, trenutno sam na dužnosti koja nosi 20% dodatka...

 

HVALA unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelju ja sam isto na bolovanju od 9mj.06. na ljekarskom pregledu sam dobio 1.nesposoban u GBR.sam od 92god.imam privremeno HRVI° 20%a dobio sam DR. u vojarni su mi rekli da je najbolje nek ide sve svojim tokom jer svakako je pitanje do kad bi radio jer će nas sve uskoro umiroviti htjeli mi to ili ne.REKLI SU MI DA KAD DOBIJEM PRIVREMENO RIJEŠENJE TO NEĆE TRAJATI DUŽE OD 6MJ. ONDA ĆE MI MIROVINA BITI BOLJA KAKVA GOD BILA U ODNOSU NA ONU 6a. u HV-u sam od 25.10 1991 pa do danas....-javi mi ako ćuješ šta nas ćeka.pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti mora da si županjac, čitao sam tvoju objavu... Što ti znači bolovanje 100% DR ???

 

- kako ostvariti 100% bolovanje i koliko dugo ti je trebalo da to ostvariš?

- gdje si bio na lječničkom kada si dobio 1?

- što znači "nek' ide sve svojim tokom"?, ostaješ na bolovanju i čekaš da te oni šalju u mirovinu?

- neki već čekaju častan otpust, a još nisu dobili potvrdu statusa sa drugostupanjske prvi put!!!

 

Ma, trebali su nas sve iz '91. postrojit, reći HVALA i poslat u mirovinu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam još pokoje pitanje za tebe zng-a...

- kako se dobiva častan otpust?

- što ako me na liječničkom proglase za nesposobnog za obnašanje službe, koliko je to dobro, koji je daljnji postupak?

- mogu li oni na liječničkom napisati da si sposoban ako ti je doktor napisao da nisi?

- neki čekaju rješenje o časnom otpustu a nisu dobili stalnu invalidnost?

- čuo sam da kao dragovoljac imam pravo na mjesečnu naknadu na mirovinu kao dragovoljac, ima li u tome istine?

- ide li se u mirovinu sa činom više?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa jeli to moguće,gdje ti radiš ako neznaš o časnom otpustu?

ako te proglase nesposobnim to je ok,preduvjet za invalidsku ,

kolko znam časni otpust nije vezan za invalidsku,dodatak više ne postoji novim zakonom je ukinut,

koliko znam ne moj kum je bio i ostao u 6a sa istim činom.

što se tiče nesposobnosti ok,ali pazi da ti omjeri idu u koist rata,znači kao vezano je za tvoj ratni put,malo komplicirano za objasnit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napisao sam ti odgovor na PRIPADNIK 3 GOMBR i svakako te to sve isto ćeka kao i mene bez obzira jesi li dobijo drugostupanjsko riješenje oHRVIu kad dobiješ to riješenje odi u podrućni ured HZZOa u svezi DRa tj da dobijaš plaću 100% a častan otpust i pravo na invalidsku mirovinu po ćl. 11 ti negineako su ti na vojnom ljekarskom dali 1 nesposoban

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija