Jump to content

seminarski rad, hitno!


anonimno

Preporučene objave

Evo ovako...Moram napisati seminarski rad, ali nisam sigurna kako taj rad treba izgledati... Temu imam, e sad, ne znam jel' sama biram literaturu na osnovi koje pišem taj rad ili mi profesor treba reći...da li uopće postoji neko pravilo u vezi toga...

 

Također, ne znam da li ja trebam prepisati iz knjige određeni dio, ili moram pričati vlastitim riječima a samo ponekad citirati konkretno autora...

 

Zahvalna ću biti na svakom savjetu, ali što dobijem odgovor prije, to bolje...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svojedobno je uz onu malu plavu knijžicu Vodič kroz studij bilo moguće dobiti i upute za pisanje seminarskih i diplomskih radova. Tema i odabir literature, makar okvirno, obično se dogovaraju s mentorom. tipični seminarski sadrži: sadržaj, uvod, u kojem se kratko referira o središnjoj temi, sistem od šireg prema užem, neki srednji dio koji onda razrađuje temu i zaključak, kao sumu svega. Citiranje kao takvo treba označiti, obično ubacivanjem fusnota, zakonske odredbe zakođer se citiraju po shemi, Zakonom XY (NN yx) određeno je da pa parafraza (čl. xy). Nemoj paničariti, nitko u ovoj fazi od tebe ne očekuje znanstveni rad, već pametno, razumljivo i logično složenu sintezu pročitanog. Na naslovnici, ime i prezime tvoje pa mentora, PF SuZG, katedru, naslov i dolje u sredini, Zagreb, mjesec i godina, sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija