Jump to content

Za pametnjakoviće


Baggio

Preporučene objave

Tko se je brinuo za ove ljude?

 

bravo!

 

to je pravo pitanje i to je onaj pravi problem!

 

pazi, 100 i drugi put - jasno da pravog ptsp-a ima i na zalost bas ovaj link koji si postao govori o izostanku prave skrbi za takve momke.

 

upravo zato i treba iz te mase, niti teoretski neodrzive, izdvojiti one prave i njima pruziti aposlutno sve sto im je potrebno kako se uzasi iz tvog linka vise nikada ne bi ponovili!

 

jer, ako ih imamo 40.000, onda je doista i lijecniku problem u toj masi naci bas onog pravog i za njega se kvalitetno pobrinuti.

 

ponovit cu, pogleaj malo ovdje po forumu, post od prije neki dan, dosao covjek lijecniku-vjestaku, a ovaj ga otpilio sa "sta ti hoces, pola hrvatske ima ptsp".

 

sto ako predmetni stvarno ima onaj pravi ptsp?

 

pojedince na forumu koji bi očito željeli da se ova brojka još poveća

 

a zbog ovoga te moze biti sram. sto ti u stvari zelis poruciti? da ako se ne da mirovina svakome tko to hoce, da ce se ti ljudi, onako iz inata poubijati?

 

ili da mi, koji upozoravoamo (argumentirano i dokumentirano) na nelogicnosti u stvari zelimo pobiti hrvatske branitelje?

 

molim te da jos jednom promislis kako o tezini, tako i o nelogicnosti svojih rijeci i u buducim raspravama izostavis ovako ne niske, nego pateticne kritike.

 

hvala ti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na zalost bas ovaj link koji si postao

 

ali te ipak moram i upozoriti na pojedine navode iz tog tvog linka, recimo ovaj:

 

Iako se stječe dojam da si život najčešće oduzimaju branitelji oboljeli od od PTSP-a, Kosor je istaknula kako podaci pokazuju da je samoubojstva najviše među onima koji su invaliditet stekli na osnovu ranjavanja i oni čine čak 59 posto. Branitelja koji boluju od PTSP-a a počinili su sucid je 11 posto, a 4 je posto onih koji uz PTSP imaju i tjelesno oštećenje.

 

pa sto se tice samoubojstva branitelja, daaaaleko vise moramo biti zabrinuti za one koji su invalidnost stekli metkom ili gelerom, a ne psihijatrom (iako naravno ima i takvih)

 

vjerojatno ces i na ovo imati neke primjedbe, ali molim te obrati paznju da je to navod iz TVOG linka pa se za sve nejasnoce obrati resornoj ministrici - to da se NAJMANJE ubijaju ptsp-ovci nije moja izmisljotina vec izjava gospodje kosor.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Želim poručiti sve ono što piše na navedenom linku.

 

Gledaj, ajde mi objasni na koji način Vi to "argumentirano" i "dokumentirano" upozoravate, gdje su ti konkretni argumenti i ta dokumentacija? Imate li Vi telepatske ili neke druge paranormalne sposobnosti, pa vještačite tuda po forumu tko ima ili tko nema PTSP?

Prijatelju, ako ne možeš (ili nećeš) ovdje nekome pomoći, onda mu nemoj niti odmagati, ljudi su očajni i bez stavova poput tvoga, nitko ovdje od dobra ne postavlja pitanja.

 

Osim toga, nigdje nisam napisao da želite pobiti hrvatske branitelje, nego po vašim stavovima i pristupu ispada da vam je svejedno.

Vidiš i sam da se uglavnom javljaš kad treba "zakuhati neku kašu", a kad treba nekom pomoć savjetom, onda te nema.

 

Pozdrav!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam taj kojeg je vještak otpilio a zaista bolujem već od 1994.

no ima jedna dobra vijest jučer saznah da mi je žalba uvažena i da je viši vještak utvrdio invalidnost pa je sve krenulo kod taborskog.

pouka za one prave invalide: NE ODUSTAJTE OD SVOJIH PRAVA, a oni lažni svejedno ne odustaju!

Ovo je dokaz da ima dobrih ljudi među svom tom administracijom koja nas rešeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledaj, ajde mi objasni na koji način Vi to "argumentirano" i "dokumentirano" upozoravate

 

za sve i jednu brojku ili podatak koji sam iznio na ovom podforumu naveo sam izvor, autora i link.

 

doduse ovaj posljednji, koja je i mene iznenadilo, a to je da se hrvatska javnost gadno vara kada misli da je medju samoubojstvima branitelja najvise oboljelih od ptsp-a jer se u cak 59% slucajeva ubjaju ranjeni branitelji si iznio i dokumentirao - ti odnosno ministrica branitelja.

 

zasto se ranjeni branitelji ubijaju u tolikom postotku ne znam, ali znam da njima nasa vrla psihijatrija koja je na 13.000 ranjenih boraca proizvela 40.000 ne-ranjenih ptsp-ovaca kod ovih 59% slucajeva nije dijagnosticirala nikakav ptsp.

 

mislim da ovakvo nesto takodjer nigdje u svijetu osim u hrvatskoj ne postoji - 40.000 ptsp dijagnoza, a u 59% slucajeva se ubiju oni koji nemaju ptsp.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate li Vi telepatske ili neke druge paranormalne sposobnosti, pa vještačite tuda po forumu tko ima ili tko nema PTSP?

 

ja ne "vjestacim po forumu" tko ima, a tko nema ptsp.

 

samo naprijed, pokusaj naci samo jedan moj post u kojem sam bilo kojem ucesniku ovog foruma porucio da "nema ptsp."

 

za sada i dok imaju papire, i ja i svi drugi smo duzni prihvatiti da svi ti ljudi doista imaju tu bolest.

 

a ako nas zacudi cinjenica da ih iima 40.000 ili se iznenadimo podatkom da 59% samoubojstava branitelja nisu pocinili oni oboljeli od ptsp-a vec oni ranjeni, onda je to samo iznosenje istinitih podataka.

 

svjestan sam da ti podaci neke i te kako smetaju, ali oni su takvi kakvi jesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

baš jaka, pa zar se ptsp mora ubiti, koje ti "stručne" knjige čitaš?

koliko samoubojica je u hrvatskoj, bez branitelja, imalo ptsp?

40 000 ti je 10% od ukupnog broja branitelja, zar ne misliš da je svaki 10 branitelj psihički stradao???

stradalo nas je i više samo se neki srame a drugi ne shvaćaju što im je, a neki nemaku ni živce uhvatiti se s birokracijom i takvima poput tebe.

bojim se da, pišući ovakve rečenice, ti imaš neke svoje motive (ljubomora, zavist....???)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gle opet isti frik,opet djeli pravdu.Pa prijatelju 20% oboljelih od ptsp-a i sl. oboljenja nije puno ako uzmemo u obzir da:

realan broj branitelja(direktno uključenih u ratne operacije ne prelazi 250000 bez obzira na one izjave da ima oko 400-500000 branitelja)

Nestručnu,nepripremljenu populaciju branitelja nisu svi bili profići tek negdje 5-7%

Da je rat bio surov,sa vrlo potresnim situacijama,klanja,silovanja,logori,slike na kojima gledaš kako #### jede ljude(nuštar 91),razbacani mrtvaci,djelovi tijela

Predugo izlaganje stresnim situacijama bez provedenih rehabilitacija

Socijalna neizvjesnost kod većine otpuštenih

Nizak životni standard

Neadekvatna lječenja,nepriznavanje jednakih prava u slučaju oboljenja-ranjavanja (prvi zakoni o pravima HB)

.....................

Što se tiče samoubojstava,to ipak držim graničnim slučajevima kada ljudska psiha puca po šavovima,bez obzira radi li se tu o ranjavanju ili psihičkim poremećajima kao bolest ili psihičkim poremećajima kao uzročno posljedična reakcija na ranjavanje.U svim tim izvještajima ne navodi se koliko znam da je i kod većine koji su ranjeni a počinili suicid druga prateća dijagnoza bila upravo elementi ptsp-a,psihoze,fantomske boli i druge nedovoljno istražena bolesti,tj. psihoze,neuroze,depresivne slike itd.socijalna izoliranost,nerazumjevanje okoline za rješavanje egzistencijalnih minimuma kod osoba koje su bile u ratnim operacijama.

I da ih ima 100000oboljelih,nebi me začudilo ljudi dobiju ptsp od batinanja,prometnih nezgoda,havarija brodova,letjelica,ne samo od rata,mada je ovdje rječ o ratnicima i 80% uzrok su neadekvatna priprema ljudstva na terenu,neodmaranje ljudstva,izloženost duha i tijela stalnim prijetnjama pogibelji.

Sad mi je dosta sljepili mi si prsti za tipkovnicu!

je napisao:

:-o:-o:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

baš jaka, pa zar se ptsp mora ubiti

 

naravno da se ne mora, ali nije li realno ocekivati da bi stopa samoubojstava trebala biti veca kod oboljelih od ptsp-a nego kod rvi-a koji, unatoc cinjenici da su ranjeni, nisu i psihicki oboljeli?

 

u hrvatskoj ocito nije tako. i to ni priblizno nije tako.

 

a sto se tice samoubojstava, pa slucaj, samoubojstava je u cijelom svjetu i bilo i bit ce i kod ljudi koji nikada nisu ni okusili rat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

daj se probudi čovječe zar ne shvaćaš da sad braniš kosoricu sad je pljuj.š,koja bi po tebi ona bila stručnjak.za radi valove?Uostalom suicid je osban čin i nije usko povezan za ptsp,ali ga može potaknuti u određenim situacijama i ne nije to logika stvari da ptsp prouzroči suicid,upravo obratno ti ljudi su na ljekovima koji imaju primarna djelovanja d aspriječe takve situacije,toliko otvojem poznavanju ptsp kao bolesti stvarno si jak igrač! :-P:-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

daj se probudi čovječe zar ne shvaćaš da sad braniš kosoricu sad je pljuj.š

 

je ju niti ne branim niti ne pljujem:

 

samo prenosim njene podatke, a ona, buduci da je ministrica, zasigurno iznosi tocne podatke.

 

upravo obratno ti ljudi su na ljekovima koji imaju primarna djelovanja d aspriječe takve situacije,toliko otvojem poznavanju ptsp kao bolesti stvarno si jak igrač

 

da, oni jesu na lijekovima, ali oni su i pored toga BOLESNI.

 

onih 59% branitelja koji su izvrsili suicid nisu ni nakakvm psihotropnim lijekovima, ali oni NITI NISU BOLESNI - oni su ranjeni.

 

toliko ne o mom vec o tvom o tvom poznavanju ptsp-a kao bolesti - po tebi je naime ptsp kada je lijecen lijekovima super stvar, onda imas jos 5-6 puta manje sanse da izvrsis suicid od psihicki zdrave osobe.

 

pa daj malo promisli sto pises molim te, mislim da si se doista vec dovoljno "proslavio" ovdje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što si se nas uhvatio

 

pa zar nisi primijetio da na braniteljskom podforumu legalisa, uz nekoliko izuzetaka, prakticki niti nema nikoga drugoga izuzev oboljelih od ptsp-a u pokusaju ostvarivanja invalidske mirovine, prava na dionice i svih ostalih konkretnih materijalnih prava kaoja idu uz status hrvi?

 

ja zaključujem da TI OČEKUJEŠ da broj samoubojstava kod ptsp poraste.

 

ne, ja sam samo do maloprije, kao i vecina gradjana rh, bio u velikoj zabludi da problem suicida hrvatskih branitelja najvise pogadja one psihicki oboljele.

 

a iskreno se nadam da se nikada vise nece dogoditi niti jedan suicid hrvatskog branitelja bez obzira po kojoj je osnovi stekao taj status.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti to namjerno izvrćeš narečeno ili što?

ako je neko ranjen(59%) ne znači da mu prateća dijagnoza ne mora bit ptsp imaš takvih jedno more,dalje odakle znaš da su suicid vršili isključivo ljudi koji su ranjeni i da nemaju ptsp ili neko psihičko oboljenje kao prateću dijagnozu?

I da ako piješ propisanu terapiju pod uvjetom da je dr. pogodio lijek malo tko će izvršit suicid,lijek djeluje ali nakon određenog vremene obično nakon tri tjedna uzimanja.......baš u smislu da umanji reakcije na stresne situacije kojima je bolesnik izložen.

I ako piju ljekove oni jesu bolesni to je činjenica,ne znači da su izlječeni ali djelimično stabilizirani DA!

Ida slavan sam od rođenja,barem za jednu osobu, ai to je našto.HEh umori me čovječe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ne "vjestacim po forumu" tko ima, a tko nema ptsp.

 

Kako onda objašnjavaš taj svoj stav prema tim ljudima, zbog čega konstantno radiš napade i sprdačinu iz svakoga tko se javi i kaže da ima ptsp, gdje je ta dokumentacija i gdje su ti argumenti kada nekog s ovog foruma klasificiraš da nema ptsp? A da to radiš, očito je iz tvojh postova.

 

Ako čovjek kaže da ima medicinsku dokumentaciju ili rješenje o statusu hrvi temeljem ptsp-a, čemu onda daljnje preispitivanje istih, pa to rješenje su donjeli puno kvalificiraniji ljudi od nas ovdje da bi mi to pobijali.

 

Zato ako možeš pomogni mu savjetom da ostvari svoja ZAKONOM mu pripadajuća PRAVA.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija