Jump to content

evo valjda dobre vjesti


anonimno

Preporučene objave

papiri su mi otišli kod nekog taborskog, što on konkretno radi, može li odbiti predmet za skroz?

i kako saznati koji mi je omjer dao vještak u drugom stupnju jer me prvi odbio "treba daljnje liječenje"

 

usput nije mi jasan onaj dio obračuna koji obuhvaća dodatak u % po mjesecima rata, jel to ide svakom ili samo minimalcu ili oćoj ili profes. ili onima koji odu ispod neke granice????

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

papiri su mi otišli kod nekog taborskog, što on konkretno radi, može li odbiti predmet za skroz?

i kako saznati koji mi je omjer dao vještak u drugom stupnju jer me prvi odbio "treba daljnje liječenje"

Kako iščitavam iz Vaših navoda viši vještak u Središnjoj službi usvojio je Vašu žalbu jer je isti spis upućen na reviziju kod Gosp. Taborskog, koji se može usaglasiti sa mišljenjem višeg vještaka ili ga izmijeniti.Kod njega će te teško saznati što ste dobili, jedino možete sačekati da se predmet vrati referentu u mirovinsko i nazvati pa ako on bude imao volje da Vam kaže kako ste prošli....za postotke je rečeno gore.P ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

daj mi reci taj taborski, je li realan, mislim hoće li više vjerovati višem ili područnom vještaku, jer ovaj područni mi je dao NIŠTA!

dal gleda ratni put, papire ili onako od oka po kvoti koju mora ispuniti?

kako ću možda proći? dragovoljac 10.1991. sa 19 god., gardijska, 1994 demobiliziran po preporuci psihijatra, dg. ptsp.

 

i ovo za postotke u mirovini mi još nije jasno, ne rade mi baš klikeri ko prije, pitam se zašto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čuj sigurno da je viši vještak s razlogom usvojio tvoju žalbu i sa te strane nemaš bojazni što je prije donio vještak u područnom uredu.Kod Taborskog , kao i ranije, trebali bi gledati svu dokumentaciju.Kako si mlad otišao u rat to bi ti trebao biti nekakav plus, no sada možemo samo nagađati kako ćeš proći s obzirom da ne znamo kakvu je odluku donio viši vještak koja bi nam mogla biti nekakav orjentir u svemu tome.Svako nagađanje bi došlo u sferu gatanja pa je bolje da pričekamo dok ne saznaš što si i koje omjere dobio.Što se tiče postotaka, oni su sada riješeni kroz različite koeficijente pri obračunu mirovine, ovisno o statusu ( branitelj, dragovoljac, hrvi, gardijska itd ) , staž.. no kada nešto konkretno saznaš možeš mi poslati podatke pa ćemo izračunati na čemu si.P ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon mišljenja višeg sudskog vještaka donosi se drugostupanjsko rješenje na koje se ne može izjaviti žalba, već postoji mogućnost tužbe Upravnom sudu RH (pogledati uputu o pravnom lijeku).

Još samo jedna mala korekcija vezana za jedan prijašnji post ("Neki Taborski ti može sve jer je on nadležan za reviziju svih drugostupanjskih rješenja kako HRVI tako i mirovinskih.")

Povjerenstvo na čijem čelu je Taborsky nije nadležno u postupcima priznavanja statusa HRVI-a, već obavlja reviziju ocjena prvostupanjskih vještaka HZMO-a u postupcima ostvarivanja prava na:

- profesionalnu rehabilitaciju HB,

- invalidsku mirovinu HB,

- obiteljsku mirovinu članovima obitelji smrtno stradaloga HB i

- novčanu naknadu u iznosu obiteljske mirovine članovima obitelji zatočenoga ili nestaloga HB.

 

Dakle, samo prava o kojima rješava HZMO.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da se skromno zahvalim na dobrodošlici za povratak, malo su me bile sastavile boleštine tako da sam bio za ništa ali biti će bolje, u nadi je spas.

 

Da ne otvaram novi post samo malo da se nadovežem na morskywuk: još detalj, radi upita gore, u svezi žalbe.

 

Sve stoji što je iskusni morskywuk naveo, samo neka kolega dobro pročita cijelo rješenje jer iz relativno svježeg primjera:

-14.10. 07. Žalba se uvažava, poništava se rješenje HZMO Područna služba u Zagrebu, broj spisa xxxx i predmet se vraća područnoj službi radi donošenja novog rješenja......obrazloženje.......pouka o pravnom lijeku ( kao što je naveo morskywuk ).Protekom toga roka ( a kako tužba nije podnesena ) predmet je vraćen područnoj službi u Tvrtkovoj koja

-06.12.07. donosi novo rješenje xxxxx na koje stranka ima pravo žalbe Središnjoj službi HZMO-a .Znam da je morskomwuku to sve jasno, jedino pišem radi kolege gore. P ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija