Jump to content

Zar nikome nije do druženja??


anonimno

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Tocno xsara, forum je preozbiljan, i valjalo bi to promjeniti. Za to je neophodna dobra volja veceg broja sudionika voljnih za diskusiju, sto mi se cini da je postignuto ili smo se barem tome priblizavamo. Zadnjih mjeseci (unatoc ljetu) Legalis broji preko 7500 posjeta mjesecno, ili preko 250 dnevno, sto drzim vrlo lijepom brojkom za jednu strucnu stranicu.

 

Evo par pitanja o kojima bi volio cuti vasa misljenja, a kao natuknice za diskusiju:

 

1. Vase ideje i prijedlozi za poboljsanje Legalisa. Naravno, komentare i kritike su isto dobrodosli. Pohvale narocito :-P

2. Da li formirati i zasebne forume vidljive samo registriranim korisnicima?? Za sada su svi forumi vidljivi svima i svatko po njima moze slobodno pisati.

3. Da li traziti od korisnika da se registririraju prije nego sto objave topic? Za sada svatko moze pokrenuti topic kao anonymous.

4. Vrlo skoro ce se dodavati novi procisceni tekstovi zakona u rubriku Propisi i dokumenti. Koje prociscene verzije zakona bi trebali/zeljeli/smatrali da je potrebno objaviti.

5. Da li imate vremena i dobre volje ukljuciti se u rad Legalisa? Sve online, naravno, sa svog kompjutera te bez fiksnih obveza.

 

PS: xsara, koristim priliku da se zahvalim za velik broj kvalitetnih postova u ime svih onih kojima su tvoji odgovori pomogli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam ni vidjela da ima nešto i u kafiću, pa da se ne ponavljam jer sam već nešto napisala u prethodnoj poruci.

Forum čine ljudi, ne mora ih biti ni puno, ali nije baš nešto ako razgovaram sa anonimusom.... Iako ni nick koji smo si dali nije ono pravo, ali po tome se prepoznajemo i lakše bismo se i upoznali.

Da li formirati zasebne forume vidljive samo registriranim korisnicima??

Da nije još rano? Ima registriranih, ali kako sam vidjela nestanu vrlo brzo.

Možda pokušati, pa bi time onda i odgovor da li tražiti od korisnika da se registriraju prije objave topica bio pozitivan.

 

PS. Hvala ! :-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

kad vec diskutirate o anonimusima i registriranim clanovima foruma, citajuci forum kao novi registrirani clan koji je tek prije nekoliko dana otkrio ovaj sajt, u prvi mah sam se iznenadio od kud toliki anonimusi i pitao se zasto ti ljudi nemaju nick radi lakseg raspoznavanja ciji je ciji tekst. Tek podrobnijom analizom sadrzaja raznih tema i prema nekim odgovorima i afinitetima sugovornika pod nickom anonimus mogao sam za pojedine skontati da je rijec o istoj osobi koja je dala odgovor ili pak razlicitoj.

 

Stoga zelim reci da je jako tesko i analizirati tko kaze neki tekst, kad su svi pod zajednickim nickom anonimus. Mozda ne bi bilo zgorega posto se vidi da se ljudi ne vole bas registrirati vrlo vjerojatno iz straha da ne bi ostavili neki svoj podatak, da gazda stranice uvede da si ljudi mogu sami upisati zeljeni nick radi lakseg raspoznavanja i medjusobne komunikacije bez da se moraju registrirati. Ipak meni osobno je lakse kad znam da se obratim nekom tko ima neki nick umjesto imena i prezimena , nego kad se obratim anonimusu, pa neznam jesam li se pravom obratio sa kojim sam zelio podijeliti misljenje.

 

Zelio bih jos na kraju reci da ovakav sajt zapravo treba sa svim svojim temama biti dostupan i neregistriranim clanovima, naravno uz obavezan upis zeljenog nicka kao znaka raspoznavanja.

 

Toliko od mene. Nadam se da nisam bio previse naporan! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo, naziv gazda stranice mi se silno dopao!! :-D:-D Mijenjam nick u Gazda!

 

I meni je zao sto se vise ljudi ne registrira kad pokrecu forume. S druge strane, puno je foruma pokernuto samo radi dobijanja odgovora samo na jedno konkretno pitanje i dosta tih pitanja je vrlo osobne prirode te smo smatrali potrebnim da se svim koji zele biti anonimni ostavi mogucnost da to i budu. I sam ponekad odgovorim kao anonimus na neko pitanje. Pa ako odgovor nije najtocniji, da ne ispadne da je Gazda neznalica. :-P

 

Cini mi se da bi bilo najbolje pokrenuti dio foruma samo za registrirane clanove kojem se moze citati i u njemu pisati samo ako ste regitrirani i logirani. Tako bi i mi koji si damo truda i logiramo se imali svoj kutak, a valjda bi privukli jos kojeg znatizeljnika da se prikljuci.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A lijepo bi bilo kad bi se malo družili i bez obaveznih odgovora na pitanja i mudrijanja ko poznje više pravo....ili to nije u krvi pravnika....ljudi nas pravnike doživljavaju kao ukočene i drvenaste, a i mi sami smo tom skloni što se vidi iz postova....Predrasude treba razbijati...naša struka je jednako društvena ko i sve druge.....a tko može platit kavicu uz ugodno društvo!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drage moje kolege, imam viziju u svezi svega ovoga, a to je da našim pojedinacnim znanjem, možemo stvoriti jednu pravo veliku bazu podataka!

svak bolje zna određeno podrucje, a lošije neko drugo. ja znam da se i vako pomažemo, ali misli da je ovo na niskom stupnju organizacije.

ovako ja razmišljam: imam prijatelje koji ce mi pomoci u riješavanju mojih obaveza, a necu se brukat pred ljudima koje znam u svojoj okolini kad oni vide da neznam neke stvali. bože moj, nije niko sveznajuci...

zato mislim da je ovo odlican nacin da jedno drugome pomognemo, bez da u svojoj sredini pokazivamo slabosti.

naravno trebamo ucinit prve korake ka upoznavanju, a to je da svi zainteresirani logiraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi gazda stranice

kada sam se u lipnju bezuspjesno tri puta htjela registrirati nikako me nisi htio. Postove sam pisala kao anonimko. Danas sam uspjela jer si me zavolio ili sam konacno prestala biti (pre)glupa pravnica.

Drago mi je da se druzimo i pomazemo kao mozemo i znamo. Isto bi mi bilo drago da chat proradi, jer kad god sam na stranici chat je prazan. Krivi tajming???

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravila sam napisati svoj prijedlog.

Voljela bi da otvorimo forum ili sto vec koji bi pomogao onima koji su na poslijediplomskom studiju na pravu. Nesto kao sto je forum za polaganje pravosudnog. Dosuse za ovaj drugi je daleko vise zainteresiranih ali znam kako je to biti bez informacija. Kad sam polagala pravosudni bilo ih je na kapaljku a upravo je legalis bio prvi koji mi je dao odlicne kontake i pomoc kolega.

Studiram na PDS iz trgovackog prava na Pravnom fakultetu u Zagrebu i ako ima jos ljudi koji se bave time, veselilo bi me da se druzimo i pomazemo, razmjenjujemo iskustva, literaturu, pitanja, odgovore.....

Dakle, gazda, htio si prijedloge....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma, Ane, tko te s tako dobrim prijedlozima ne bi htio.

 

To si ti valjda bila slabe srece i manje spretne ruke. Imah zaista malo primjedbi na treskoce u logiranju do sada. Procekirah i "gazda" inbox od svibnja do srpnja i ne nadjoh nigdje tvoj poziv u pomoc.

No, kako vec napisah u forumu "Pravosudni" drago mi je da si s nama i da vise nisi anonimac pa kao sto i ti rece da se druzimo i pomazemo.

 

Slazem se da bi bilo sjajno kad bi Chat zazivio. Nazalost, iskustva i puno posjecenijih stranica su da za chat treba dosta velik broj posjetitelja da bi profunkcionirao. No, Legalis zaista impresivno iz mjeseca u mjesec raste, tako da ocekujem da bi uskoro mogli dotaci kritcnu masu koja bi ga pokrenula. No, kako vec sad imamo u prosjeku vise od 300 posjetitelja dnevno to bi moglo mirisati na kriticnu masu Vec dvoje - troje posjetitelja koji su puno on-line i vole chatati ga mogu aktivirati. Ajmo probat!

 

Ideja za poslijediplomske forume ti je SUPER. Odma pokrecem zasebni forum na tu temu. Ti pokreni i budi moderator foruma za PDS iz Trgovackog prava. Ja cu pokrenuti iz Medunarodnog na kojem sam. Moze?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forum "Poslijediplomski studiji" je na Aninu inicijativu POKRENUT!!

Kao sto sam i obecao u proslom postu , pokrenuo sam u njemu temu PDS iz Medunarodnog prava.

Ane, od tebe ocekujem da preuzmes PDS iz Trgovackog. Svi su pozvani da pokrenu i ukljuce se u forume iz ostalih poslijediplomskih studija.

(kazneno, gradansko, fiskalno, upravno, europsko...)

 

Ujedno to je i prvi forum na Legalisu koji je samo i u potpunosti za registrirane korisnike. To znaci da ga i citati i pisati po njemu mogu samo registrirani korisnici. Iz tog razloga nove objave u tom forumu nece biti vidljive na Legalis naslovnoj strani, vec mu se mora direktno pristupiti. Registrirani, dakako.

 

Time smo uveli malo privatnosti na forum, sto mislim da je za strucne forume dobro i pozeljno.

 

Razmisljam da nesto slicno napravim i u pravnim forumima, koje bi tada anonimci mogli citati, ali pisati bi mogli samo registrirani korisnici. Sto mislite?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zex, uramit cu tvoju sliku i stavit ju iznad kreveta u spavacoj sobi!!! Bravo majstore!

A sto se tice moderiranja... ganuta, ganuta i ganuta...

Sto drugo reci? Prihvacam i tiho u kutu od srece suzu pustam. Nadam se da cemo se nas dvoje malo mailat na tu temu, kako i sto bi htjeli da se dogadja na tom forumu.

Ja moderator! Jeeeeee!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija