Jump to content

raspodjela imovine


anonimno

Preporučene objave

ŽIVIM U RODITELJSKOJ KUĆI .VLASNIK KUĆE JE MOJ OTAC.MAJKA JE OD SVOJEG OCA NASLJEDILA STAN U KOJEM ŽIVI MOJ BRAT.KUĆA IMA PRIZEMLJE,PRVI KAT I POTKROVLJE.ZANIMA ME KAKO ĆE SE RASPODJELITI IMOVINA NAKON SMRTI RODITELJA,TE TKO NASLJEĐUJE KUĆU NEKON OČEVE SMRTI.DA LI I MAJČIN STAN U KOJEM ŽIVI BRAT ULAZI U NASLJEDSTVO,TE TKO I KAKO NASLJEĐUJE STAN?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako roditeljska kuća glasi na oca, ako je stečena radoom za vrijeme trajanja bračne zajednice, majka ima pravo na 1/2 na ime bračne stečevine, iako nije upisana u gruntovnicu.

Nakon smrti oca, naslijeđujete vi i majka ako je živa. Ako majka traži bračnu stečevinu, ima 3/4, a vi 1/4.

Ako ne traži, imate svaki 1/2.

Stan majke će se dijeliti nakon njene smrti između vas i oca ako je živ na 1/2 dijela svaki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

a "kvazi" notarica mudro šuti na packu koja je dobila zbog opetovanog neznanja.

nemoj se petljati tamo gdje neznaš.

 

Zahvaljujem, kolega na opaski!

Potakli ste me da krenem malko istraživati.

Moj savjet je bio utemeljen na praksi, koja se masovno primjenjuje u toj tematici (ostavine), pa čak i na običajima (bračnim parovima je normalno da sve dijele 1/2).

Ali, na kraju slažem se s vama. Treba paziti na vremensko važenje zakona.

Zahvaljujem vam još jednom...čovjek uči dok je živ, a ja sam još mlada...

Zato postoje i ovakva mjesta da nekom pokušaš pomoći, ili da nekog (pristojno) poučiš.

P.S. "neznaš" se piše u hrvatskom jeziku " ne znaš", ima nas još, koji uče dok su živi, pa tako i gradivo osnovne škole.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, dragi Anonimuse, na podršci..

Drago mi je da ste vi, a vjerujem da nas ima većina, prepoznali duh i bit ove stranice - želja da nekome pomogneš ili da nešto naučiš.

Ako se dogodi nekome i neka greška, kao sad meni, treba znati da nije zlonamjerno...

A osim toga, više glava i više zna, pa su svačija konstruktivna mišljenja dobrodišla.

A ja ću biti ovdje ipak i dalje.

Bok svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bolje pravopisne greške nego davanje pogrešnih pravnih savjeta koji mogu koštati puno novaca, ali ipak hvala na uočavanju te greške. potruditi ću se pisati bez pravopisnih grešaka.

 

međutim notarice nije to jedina tvoja nenamjerna pogreška od pogrešnog stava u pogledu bračne stečevine, pitanje kakve izjave može davati nasljednik prije donošenja deklaratornog rješenja o nasljeđivanju i slično.

moj savjet ti je da ne daješ tako sigurno savjete jer ništa nije sigurno i naravno da čovjek uči na pogreškama, a tvoje su veće nego što misliš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Možete to malo pojasniti? Ono u vezi izjava?

Rješenje o nasljeđivanju donosi se upravo temeljem nasljedničkih izjava ( naravno i drugih situacija, ali tu sad to nije riječ).

A sadržaj nasljedničkih izjava je:

prihvat, ustup, odricanje za sebe i/ili potomke, te naposlijetku i prijedlog nasljedničke diobe.

Temeljem takvih sadržaja donosi se rješenje. A te sadržaje naravno unaprijed ne mogu predvidjeti.

Na što ste to točno mislili?

 

Dajte se onda malko detaljnije uključite i vi u davanje savjeta ljudima. Da ljudi mogu birati i drugo mišljenje, ako nisu zadovoljni prvim. (Analogija s liječnicima.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija