Jump to content

zk izvadak


marko357

Preporučene objave

Poštovanje.

treba mi savjet u vezi zk-izvatka,kupili smo nekretninu prije 4,5 god.preko kredita zag.banke.plaćen je uredno porez ali nismo znali da treba prenijeti stan na sebe jer smo mislil kad platimo porez da automatski postajemo vlasnici nekretnine.nedavno smo išli po zk izvadak i rečeno nam je da nije potpisana tabularna izjava sa bivšim vlasnikom.vlasnik je umro prije 2 godine i ne možemo prenijeti stan na sebe.sa kćerkom umrlog smo u dobrim odnosima i spremni su nam pomoći i potpisati sve potrebno da se ne povlačimo po sudu.sada vas molim da li mi netko može objasniti što da radim i kako izbjeći nepotrebne troškove.čuli smo da je pisanje tužbe jako skupo pa bi to htjeli izbjeći,pošto nema nikakvih zapreka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokrenuti zk ispravni postupak,nasloviti ga na nadležni ZK sud,navesti o čemu se radi(koja nekretnina,čestica,na kome se vodi,zašto,kako ste stekli vlasništvo itd,priložiti pisane dokaze(ne originale!),predložiti svjedoke i to je to,čekati poziv za raspravu.

Ako je sve čisto kako kažete ne bi trebalo biti problema,jedino ne znam koliko ti postupci traju.

Nemam sad vremena za detalje,možda poslije...

 

:wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, stan se jos vodi na pokojnog.

Znači kćer je ipak formalna nasljednica tog stana.

Ona bi trebala sudu ili javnom bilježniku podnijeti zahtjev za raspravu naknadno pronađene imovine.

Kad se donese rješenje o nasljeđivanju po kojem piše da je ona naslijedila stan, tada vi s njom sklopite darovni ugovor i stan uknjižite na sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e notarice i onda da plati dva puta porez.

 

smiješno.

logičnije je da raskine prijašnji ugovor sa nasljednicom i odmah sklopi novi te utvrdi da je sve plaćeno (to može biti i klaizula u novom ugovoru).

nakon toga ova podnese prijedlog radi provođenja ost. postupka.

caka je i ta što bi to nasljednicu koštalo par tisuca kuna pa je upitno da li ce pristati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e notarice i onda da plati dva puta porez. smiješno. logičnije je da raskine prijašnji ugovor sa nasljednicom i odmah sklopi novi te utvrdi da je sve plaćeno (to može biti i klaizula u novom ugovoru). nakon toga ova podnese prijedlog radi provođenja ost. postupka. caka je i ta što bi to nasljednicu koštalo par tisuca kuna pa je upitno da li ce pristati.

Ne kužim ovo.Može pojašnjenje?Kako raskine ugovor s nasljednicom?Pa nije ga s njom ni sklopio.

:-?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedna odvjetnica mi je rekla da moram izači pred sud i to riješiti na sudu.ja ljudi love nemem mislio sam da je to riješena stvar.kćer mi je njegova potpisala da pod krivičnom odgovornošću tvrdi da smo stan mi platili i da je sve kako mi govorimo.to smo ovjerili kod javnog bilježnika. mi smo sa tom njegovom kćeri kućni prijatelji.valjda neće biti frke.pa ima li iko iskustva sa ovakvim slučajem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo se ti drži leftija koji se razumije u pravo i po njemu univerzalni pravni sljednik ne može mijenjati ugovore svog prednika.

 

da umreš od smijeha koliko je stručan.

 

ti si marko ona vrsta ljudi koja ide od odvjetnika do odvjetnika i trazi da im netko kaze ono sto zele cuti.

da je ono sto zelis cuti ispravno vec bi ti prva osoba to rekla.

 

istina je da si zeznuo i sada bi trebao platiti i rijesio si problem.

samo ce te kostati par tisuca kuna i to je sve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro, recimo da imaš pravo.

Mislio sam da mi ne treba odvjetnik jer od strane prodavatelja nitko mi ne stvara probleme.Zašto ti misliš da mi je potreban odvjetnik?I stalno spominješ par tisuča kuna,budi precizniji o kojoj se svoti radi?I ako i dođe do odvjetnika koliko bi po tebi recimo trajao taj proces?Čuo sam da ima ljudi koji rade u katastru i sređuju neke stvari za novac,reci mi svoje mišljenje o tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavka je da je čovjek koji postavlja pitanje na ovom portalu općenito pismen. Činjenica da nema završen studij prava ne isključuje mogućnost da bi neki pravni posao mogao sam za svoj račun i uspješno obaviti. Stoga je bolje šutjeti nego davati ovakav odgovor. Da je htio ili čitaj mogao angažirati odvjetnika ne bi postavljao pitanja na ovom portalu. Iako poznavajući poneke individue bolje mu je i nakon angažmana provjeriti.

No to svakako nije pravilo. Imam čast da me zastupa odjetnik koji eto služi kao primjer svojoj grupaciji.

Iako spadam u grupu ljudi koji više zarađuju radeći svoj posao pa si mogu dopustiti prepustiti posao odvjetniku ne smatram pravo kao materiju koja je nedostupna običnom smrtniku u ponekim svojim dijelovima.

 

Čovjek je svakako dovoljno pismen da sastavi raskid ugovor te da sklopi novi ugovor, a u njemu navede podatke o plaćanju.

Svakako i jedno i drugo dostaviti i poreznoj upravi.

 

Osobno mislim, ne tvrdim, da je dovoljno na sudu nekakvom tužbicom, sa smrtnim listom te prisutnom kćeri obaviti upis vlasništva i na temelju postojeće dokumentacije.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni su rekli da će mi na ovom forumu ljudi pomoči.

Ja sam stekao mišljenje kao da svaki ima svoje neke zakone.

Zato vas molim da mi odgovaraju samo oni koji znaju kako riješiti moj problem.Mislim da je ovaj forum i tako osmišljen.Da li je itko imao sličan slučaj kao što je moj.Neki buduči odvjetnik mi je poručio da si pucam u glavu i da ću tako riješiti svoj problem.Takav odvjetnik upravo treba generalu Zagorcu ,a ne meni.........

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kakva pitanja postavljas takve i odgovore dobivas.

 

univerzalni pravni sljednik moze sklapati anekse ugovoru, davati tabularne izjave i slicno.

 

jedino sto se treba legitimirati kao pravni sljednik a to je rjesenjem o naljedjivanju.

 

dakle, opcija je da ta nasljednica trazi od suda da za neku glupost (neku bezveznu pokretninu) trazi da se provede rasprava jer je naknadno pronadjena imovina i onda se utvrdi da je ona toga nasljednica.

to je jeftina verzija.

 

druga opcija je da se provede ostavinska rasprava za tu nekretninu jer formalno vi niste vlasnik obzirom da se vlasnistvo stece tek uknjizbom u zk.

kada se ona upise kao vlasnik onda vam da tabularnu izjavu plus taj ugovor i vi se uknjizavate.

 

ne vidim razloga za provođenjem ispravnog postupka obzirom da je ugovor valjan i sadrzi sve podatke osim tabularne izjave.

ugovor je obveznopravne prirode pa kako vi u roku niste zatrazili tu izjavu nastupila je i zastara potrazivati tu tabularnu izjavu.

da se zena zainati ne biste je mogli dobiti ali to je sada vec druga prica.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

e notarice i onda da plati dva puta porez.

 

smiješno.

logičnije je da raskine prijašnji ugovor sa nasljednicom i odmah sklopi novi te utvrdi da je sve plaćeno (to može biti i klaizula u novom ugovoru).

nakon toga ova podnese prijedlog radi provođenja ost. postupka.

caka je i ta što bi to nasljednicu koštalo par tisuca kuna pa je upitno da li ce pristati.

 

E, moj, anonimuse, nije on u obveznom odnosu s nasljednicom, nema on što s njom raskidati.

Da bi to mogao, treba rješenjem o nasljeđivanju nju utvrditi kao sljednicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

netočno notarice.

rješenje o nasljeđivanju je samo deklaratorno.

on odmah nakon smrti ostavitelja može davati izjave i vršiti sve radnje.

jedini razlog zašto treba rješenje o nasljeđivanju jeste zbog uknjižbe u zemljišnim knjigama obzirom da oni traže neprekinuti niz. ali to ne znači da nasljednik ne može nakon smrti poduzimati pravne radnje.

 

 

Dakle, sjedi jedan, popravni za noitaricu. žalosno da nam takvi vode ostavinske postupke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moji odgovori nisu toliko teoretski i filozofski kao vaši, obzirom da pokušavam odgovoriti na što jednostavniji i praktični način ljudima kojima pomoć treba bez filozofije, što brže.

Ovo što ste vi napisali, ja sam puno životnije i u istom smislu napisala već naprijed- vidi gore.

 

Zahvalila bih vam na našoj raspravi, nešto korisno jesam izvukla (bračna stečevina), ali ubuduće ću izbjegavati kontakte s vama.

Iako ste anonimus, imate prepoznatljivi stil.

Samo na ovom postu vam je svaka druga: "e, moj Marko...e, moj Lefty...nadam se da nisi pravnik...e, moja Notarice... itd" .Uvijek nekako s visine i omalovažavanjem.

Zato nisam shvatila osobno, ni vaše opaske, koje su ciljale biti osobne.

Nemojte ni vi shvatiti osobno... jednostavno mi se ne sviđaju ljudi, koji ne daju nikakav pozitivan doprinos, samo obezvrijeđuju druge i podsmijehuju se..ma kako da bili pametni pritom.

Sretno vam u životu.

Odjavljujem se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ste Vi stvarno javna bilježnica ili samo prisjednica?

 

Ne obezvređujem Vaš doprinos i pomaganje, ali kod Vas vidim jednu crtu koja mi se ne sviđa, a to je sigurnost u ono što govorite.

Nemojte biti tako sigurni u svoje znanje.

Ne kažem da ste neznalica dapače iz Vaših mnogih odgovora vidi se da imate široko znanje ali ne možete sve znati i u sve biti tako sigurni.

Pogledajte gore malo kako ste i Vi svisoka "skresavali" krila ljudima.

 

Ja ću i dalje kritički nadzirati Vaše i tuđe savjete.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija