Jump to content

porez na promet nekretnina - oslobođenje


anonimno

Preporučene objave

Kupujem zemljište na kojem je već izgrađena kuća, no zbog neadekvatnosti planiram je srušiti i graditi novu. Ovo mi je prva nekretnina.

Moje pitanje je: trebam li se u zahtjevu za oslobođenje pozivati na čl. 9 ili čl.11 Zakona o porezu na promet nekretnina? Drugim riječima oslobađam li se plaćanja poreza na stambeni prostor kuće ili se zbog neadekvatnosti postojećeg stambenog prostora ovo može smatrati zemljištem? Trebam li dokazivati neadekvatnost? Uistinu sam zbunjen formulacijom članaka, stoga bih bio zahvalan na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što znači da je nekretnina neadekvatna? smatra se adekvatnom ukoliko je opremljena osnovnom infrastrukturom i zadovoljava minimalne tehničke i higijenske uvjete, te da su ispunjeni uvjeti iz članka 11 stavka 9. iz ovog šta ste naveli smatra se da kupujete nekretninu kojom rješavate stambeno pitanje, a ne zemljište na kojem ćete gradit nekretninu. dakle, bez obzira na starost nekretnine.odg...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija