Jump to content

kako teku prevođenja naknada u invalidske mirovine


zng-a

Preporučene objave

Trenutno se spis nalazi kod referenta datum 20.03.07

Trenutno spis kod kontrolora 25-03-07

Trenutno spis kod likvidatora 30-03-07

Evo otprilike ovim tempom rješava se prevošenje na irovinskom u pitanju je naknada plaće,koja se prevodi u invalidsku mirovinu.O daljnim radnjama obavjesti idu kako prikupim informacije.

Još jedna obavjest možda vam bude koristila,da nemorate zivkati mirovinsko,stanje vašeg spisa,možete zatražiti pass,u mirovinskom pa preko njihove stranice pogledat u kojoj fazi je vaš predmet odnosno gdje je spis trenutno i tko je za njega zadužen.Ima tu još nekih stvari npr. koliko staća imate prijavljenog,plaće isplaćivane u radnom odnosu isl.

I još nešto otpremnina za &a varijante ne ulazi u obračun,kao isplaćena plaća za zadnju godinu prije umirovljenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala zng na iscrpnom objašnjenju i mene je to zanimalo jer sam baš neki dan išao provjeriti u kojoj je fazi moj predmet i dobio sam sličan odgovor.No na pitanje o prevođenju u pravnoj službi rekli su da ništa ne znaju kad će to biti.E sad me zanima imaš li kakvih info jel to KREĆE ili NE.Ja sam na naknadi plaće čl.2 stavak 2, 100% ranjavanje u činu narednika (Vukovar)od 30.06.1996.

Još nešto dali me kao dragovoljca iz 91 pripada otpremnina.

Hvala za ovu obavjest

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako,otpremnina nema barem koliko ja znam ,barem ne za nas koji smo na naknadi plaće kod mirovinskog,a sad predmeti su u obradi i na vašem području barem za osijek znam pouzdano,prve isplate mislim kako čujem negdje ne prije 20.05.07 ali i to ovisi o lovi koja se mora osigurat a kako čujem zasad nije sigurna isplata,moguće je da će kasniti ali sumnjam obzirom na izbornu godinu.

U biti pazi da imaš sve papire,provjeri dobro koji referent vodi predmet,dalje obavezno potvrde o sudjelovanju,da si dragovoljac,invalid ako ti fali oni će te obračunat na čudne načine, ati se poslje žali.......a dotle dođu drugi pa ti..................

:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok ne brine me otpremnina svi papiri su mi predani i dokumentacija je ok.Sve sam predao na vrijeme samo bih htio da to već krene jer sam već 11-tu godinu na naknadi i to je prilično dugo čekanje s tim da kad želiš podignut kredit banka tu naknadu vidi kao privremenu i uvjek muke oko toga,a i osijećaj da nisi ni na nebu ni na zemlji nije baš lijep no daj bože da se to konačno rješava.

Hvala još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najvjerovatnije da hoće bilo je govora o tome u temema o prevođenju,ali dali će biti isplaćene u cijelosti ili na rate o tome se samo nagađa jer ako nema love u proračunu isplatit će to najvjerovatnije u 2-3 rate,a jednu će najmanje isplatiti u izbornoj godini jer im to donosi dodatne poene.(to je samo moje mišljenje iskreno sumnjam u varijantu "odmah sve")

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas sam razgovarao sa referenticom na mio koja vodi predmet rekla je da je sve kompletirano i da nezna kad će prevošenje ali njeno mišljenje je da će ići zadnje dane isteka roka,to ona onako iz iskustva.U biti rekla je da sad ništa ne fali nego čekaju odobrenja da počnu sa prevođenjem a to će ići automatski sad što im to točno znači neznam,isto tako je rekla da nezna izračun iako sumnjam u to,pa sad ostaje čekanje i dalje.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što je tebi danas rekla referentica meni je moja isto rekla prije godinu dana.Zadnji rok za prevođenje po zakonu je 31.12.2007 iskreno to nevjerujem da će se dogoditi.Po mom mišljenju ako je predmet kompletiran u prvoj si grupi za obračun i to najkasnije za mjesec dana.To kažu svima jer neće da ljudi stalno zvrckaju telefonom.Ja sam bio neki dan u Mirovinskom telefon je zvonio cijelo vrijeme dok sam bio unutra oko 20 minuta.Vjeruj mi zbog toga ti je tako rekla kao i meni moja prije godinu.Ide polako ali sigurno jer do sada nisu imali zeleno svjetlo od ministarstva i središnje službe u Zagrebu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjeravajući danas gdje se nalazi moj predmet na stranicama HZMO-a nakon gotovo 2 tjedna moj predmet je krenuo u postupak obrade

1. od 22.3.2007 spis je bio u ARHIVI

2.od 17.4.2007 spis kod Stručnog referenta u odjelu za EFP LIKVIDATURA

Nadam se da je sve konačno i krenulo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja sam baš jučer ponovo razgovarao sa svojim referentom i dobio ovakav odgovor:

Svi kojima su rješenja 100% od rata idu automatikom i to od 1.5.2007--->pa nadalje prve isplate po novom mogu se očekivati od 1.6.2007--->

 

Nadam se da je to konačno pošto mi je rekao da nakon kompletiranja predmeta slijedi unos u program te automatska obrada isplate mirovine po novom.Još malo treba strpljenja zng i ja ovo kao i mnogi moji prijatelji čekamo već(ja 10 godina)dugo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam čuo od ljudi zaposlenih u MIO-u sav bi posao oko prevođenja trebao biti gotov do 9.2007 jer je već veliki dio posla rješen.Ostaje vrijeme za pozive onima koji nisu kompletirali dokumentaciju i žalbe na rješenja onih koji smatraju da su zakinuti ili smatraju da izračun nije ok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to ukratko znači šuti i čekaj opet samo obećanje,po meni nebude ništa u 5 mjesecu od prevođenja ovo je već 2 put da su stali.Koliko sam saznao na naknadi plaće ima cca 5000predmeta koji čekaju prevođenje,manje više svi su iskompletirani i sad se čeka odobrenje i to ti nitko točno nezna kad bi to počelo iako imaju sve tehničke preduvjete,predmeti su po nečijem nalogu stavljeni na čekanje,ne zaboravite rok je 31.12.o.g. i po meni oni čekaju taj datum pa će se svi po sili zakona prevesti automatski ma što to značilo. :bonk: :bonk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ukratko ću ti objasniti što znači Arhiviranje spisa u rok iz vlastitog iskustva.Naime prije dva tjedna i meni je to pisalo na stranici Upita na evidenciju.Zvao sam područnu službu i rekli su mi da je moj referent tražio izlistanje mog računa(odnosno isplatnu listu svih isplaćenih naknada od Tvrtkove),rok je istekao i predmet je poslan kod stručnog referenta u LIKVIDATURI itamo je i danas.

Znači da ti oni najvjerovatnije kompletiraju predmet i potražuju neke podatke službenim putem,a to te samo treba veseliti jer se stvar približava kraju.

Pozdtrav narednik sve bi trebalo biti kompletirano do kraja 5 mjeseca i onda bi trebale krrenuti prve isplate,ja sam dobio takvo objašnjenje prije 3-4 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvrtkova je za mene imala veze jer sam 2 godine primao naknadu u Zagrebu i kad sam se vratio iz progonstva spiss mi je do prije tri godine bio u područnoj službi Osijek,a onda i konačno u PS- Vukovar pa je trebalo skupiti sve podatke o isplatama.Jel sad jasnije zng?(iz mog osobnog iskustva)

Ovako kad god referent nešto službeno potražuje nekakav dokument ili dopis spis ide u ARHIVA ROK

ARHIVA ROK =traži se nekakav dokument službeno ili osobno i za to je određen vremenski rok izvršenja.Kad prođe rok spis ide onom referentu koji ga je pohranio u rok.

Tvoj se spis može u ARHIVU ROK vraćati i po nekoliko puta.

Jel sad jasno zng?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodo,po najnovijim saznanjima 100% su prevedeni u mirovine automatski,dok ostali u omjerima bit će prevedeni zasebno,rješenja su napravljena i poslana iz Zagreba te se sada prepakiraju i šalju korisnicima dok mirovine idu od 01.05. ili zavisno od banke preko koje se isplaćuje.

Pozdrav svima moj problem je rješen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ovo sto je naveo @vukovar je tocno !

Upravo sam preuzeo rjesenje za mirovinu,

napisano 23.04.2007.

Prevedena invalidska mirovina zbog opce nesposobnosti za rad isplacivat ce se korisniku pocevsi od 1. travnja 2007.

Razlika mirovine koja korisniku pripada po ovom rjesenju za razdoblje od 1. sjecnja 2005. do 31.ozujka 2007.,uz obracun ranije isplacenih naknada place za navedeno razdoblje,biti ce isplaceno naknadno,kada se osiguraju sredstva u drzavnom proracunu RH.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

i meni danas stglo rješenje 100% opča.mirovina mi je za 2000kn.viša od naknade i 45 000 kuna su mi dužni.nitko veseliji od mene, nakon godina i godina strepnje konačno

 

Nadam se da će se i ostali javljati koji su dobili rješenja o prevođenju za grad Vukovar navodno kreće od slijedećeg tjedna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

R-ZG je napisao:

Ja jos nisam dobio izvod iz banke a po svoj prilici je

i kod mene isto. Sto se od dokumenata treba

ponijeti (rjesenje o mirovini,HRVI) ?

 

netreba ti izvod od banke,nego riješenje od mirovine i riješenje o postotku invalidnosti.isto tako je dobro djecu prijaviti na sebe,radi daljnih poreznih olakšica.pozdrav ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kumulirana Mirovina je takva da; je nastala Opća nesposobnost, ali (recimo kod mene) 40% rat a 60 % izvan tih okolnosti. Tako da to pomalo i zbunjuje.

A sve ostalo je isto kao kod drugih. Mirovinu primam tako da uz nju ide i dodatak.

2300 mirovina i 1890 dodatka, sad bi valjda u prevođenju to trebalo objediniti, meni u takoj mirovini nista nije posebno uracunato osim toga dodatka koji se dobiva jedino ako imaš status RVI.

Pitanje je kako teku takva Prevođenja? :-?:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

narednik je napisao:

Kumulirana Mirovina je takva da; je nastala Opća nesposobnost, ali (recimo kod mene) 40% rat a 60 % izvan tih okolnosti. Tako da to pomalo i zbunjuje.

A sve ostalo je isto kao kod drugih. Mirovinu primam tako da uz nju ide i dodatak.

2300 mirovina i 1890 dodatka, sad bi valjda u prevođenju to trebalo objediniti, meni u takoj mirovini nista nije posebno uracunato osim toga dodatka koji se dobiva jedino ako imaš status RVI.

Pitanje je kako teku takva Prevođenja? :-?:-?:-?:-?

 

Prijatelju i ti spadaš u istu grupu kao i mi ostali sva prevođenja naknada u mirovinu idu od 1.5.2007 samo idu prvo ona --->100% pa nadalje do kraja po redu i još nešto sve to mora biti gotovo do kraja 9 mjeseca ove godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Osijeku ide polako.Ja sam dobio neki dan u poštanskom sandučiću 100% opća vojna(50% ranjavanje,50%oboljenje).

Da li netko zna kako se točno obračunava porez na dobit za HRVI umirovljenike i kolika je porezna osnovica????????

Da li se postotak invalidnosti odbija od ukupne mirovine ili kao koeficijent 1.3???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se ne varam u poreznoj kartici bi ti trebalo pisati koeficijent oslobođenja nekad je bio 9,99 za sve hrvi,po novom bi trebao biti u visini invalidnosti znači za 20% nije više 9,99 nego 2,0 možda i griješim nisam baš siguran,pa sad ako si uplatio 1000kn poreza od mirovine u 1 godini onda ti porezna mora vratiti 200kn tj onih 20% za invalidnost.uglavnom neka neko pojasni ko se više razumije ali načelno ti je to tako nekako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo po novim saznanjima od jutros ima nekoliko mojih poznanika koji su danas na tekućim računima već dobili isplatu po novom obračunu,ali im rješenja još nisu stigla na kućne adrese.Da napomenem svi koji su već dobili isplatu po novom imaju rješenja 100% opća.

Znači isplata po novom je krenula i može doći prije riješenja jer ju MIO rješava automatski. ;-):-):-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

nevjerojatno,pa zar smo stvarno trn u oku?katastrofa!Ali ima jedna zadovoljština u svemu tome ipak smo mi sa kumuliranim mirovinama njihov proizvod,barem većina.I nikad mi nije bilo jasno kako su došli do zaključka da je 50-50 ako nisam nikad bolovao od te bolesti,ma u stvari nisam nikad bolovao od ničega do povratka sa ratišta.Sve u svemu,koliko igra ona AVM koja je sad nešto veća nego u tablicama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zng-a je napisao: ...Sve u svemu,koliko igra ona AVM koja je sad nešto veća nego u tablicama?

AVM igra ulogu samo na graničnim datumima tj. 01.01.2007 (vrijednost smo znali u ožujku) i od 01.07.2007 (znati će se u rujnu) tj. ako budu pisali rješenje i kažu isplata nove prevedene mirovine ide od npr. 01.06..2007 tada će računati s AVM na dan 01.01.2007, a ako budu pisali rješenje da mirovina ide s npr. 01.08.2007 tada će morati uzeti u obzir AVM za 01.07.2007. Osobno sam pesimist da će stići izraditi obračun prije cca 25.06.2007 kada bi trebao ići obračun mirovina lipanj te mislim da će to biti s isplatom mirovine za kolovoz ( u rujnu) i da će uzeti novi AVM (na 01.07.2007).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako,kao što si i naveo,pouzdano se zna da će se održati seminar,vrlo vjerojatno u prvoj polovici lipnja,u svezi kumuliranih mirovina,a rješenja će ići ako budu ne prije kraja sedmog početka osmog mjeseca.Ovaj info je provjeren tako da u najboljem slučaju deveti mjesec će ići prve isplate za kumulirane mirovine.Navodno će i ovo ići automatski?He živi bili pa vidjeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija