Jump to content

Kako olakšati


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav, naime mući me jedan problem. liječim se po bolnicama, HZZO me šalje malo ovdje, malo tamo, pa odem u dnevnu bolnicu, pa na testiranje u Dubravu i svaki put kad nešto obavim sestra mi uredno ispiše račun koji ja uredno platim. Npr troškovi testiranja cca 90 KN, bolnica 600 KN itd., itd. Na koji način se ti troškovi mogu smanjiti, navodno da se dobije povrat kod podnošenja porezne prijave jel to točno?. Btw HRVI sam 20% trajno na povredu a trenutno ovo što sam napisao ide u svezu sa liječenjem od PTSP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo koliko je razlike po Lijepoj našoj. Iz osobnog iskustva, a ćini mi se da stoji tako i u Zakonu, invalidnost od 30%, oslobađa od plaćanja paticipacije, ali znam da ima slučajeva kada se i na osnovu 20% prizna isto pravo. Probaj otići do HZZO, pa ćeš vidjeti, jer očigledno hebe lud zbunjenog. Nije čudo što mi sami neznamo svoja prava, već što ga u raznim područnim uredima svakako primjenjuju. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...i mene zanima vezano za placanje participacije...20%sam hrvi trajno , prebacila sam karton kod civilnog lijecnika...i danas su mi naplatili 30 kn za rp. i pregled...imam uz iskaznicu i iskaznicu da sam trajno oslobodena participacije...sestra mi je objasnila da to vrijedi (bez placanja)samo za specijalisticke preglede i boravak u bolnici...i da samo rvi s vecim postotkom su oslobodeni placanja svega i oni imaju plavu, a ne kao ja bijelu iskaznicu...da li je to istina...jer sam do sada bila kod vojnog lijecnika i tamo jos nisu uveli naplatu pa ne znam za civilna pravila... :-( ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

Evo koliko je razlike po Lijepoj našoj. Iz osobnog iskustva, a ćini mi se da stoji tako i u Zakonu, invalidnost od 30%, oslobađa od plaćanja paticipacije, ali znam da ima slučajeva kada se i na osnovu 20% prizna isto pravo. Probaj otići do HZZO, pa ćeš vidjeti, jer očigledno hebe lud zbunjenog. Nije čudo što mi sami neznamo svoja prava, već što ga u raznim područnim uredima svakako primjenjuju. :-?

 

Po novom Zakonu o obveznom zdravstvenom osiguranju :

Doplatu iz članka 15. stavka 2. točke 2. do 5. ovoga Zakona za osigurane osobe iz članka 5. točke 10. – 18., članka 12. i 63. ovoga Zakona te za osigurane osobe kojima je priznat status hrvatskog ratnog vojnog invalida prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji kao i za osigurane osobe kojima je priznato svojstvo ratnog vojnog invalida, mirnodopskog vojnog invalida i civilnog invalida rata prema Zakonu o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata osigurava Republika Hrvatska....

 

možeš vidjeti da nigdje ne stoji postotak od 30%, tako da se može samo raditi o neznanju djelatnika HZZO-a ukoliko ne daju nekome sa 20%, te ih treba upozoriti na ovaj članak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kidu je napisao:

.....i danas su mi naplatili 30 kn za rp. i pregled...imam uz iskaznicu i iskaznicu da sam trajno oslobodena participacije..:-( ...

 

Ovdje se radi o plaćanju administrativne pristojbe koja je regulirana:

Osigurana osoba bez obzira da li je oslobođena plaćanja doplate ili je osigurana u dopunskom zdravstvenom osiguranju, obvezna je prilikom korištenja zdravstvene zaštite, ako Zakonom nije drukčije određeno, platiti propisani iznos administrativne pristojbe u skladu s člankom 28. stavkom 1. Zakona.

Administrativnu pristojbu iz stavka 1. ovoga članka osiguranoj osobi naplaćuju ugovorni subjekti Zavoda, osim u slučaju iz stavka 3. ovog članka.

Administrativnu pristojbu iz stavka 1. ovog članka za ovjeru potvrde o ortopedskom i drugom pomagalu, odnosno stomatološkom pomagalu naplaćuje ovlaštena osoba Zavoda prilikom ovjere potonje.

Iste su oslobođena djeca do 18 godina i invalidi sa oštećenjem od najmanje 80 % prema posebnim propisima. P ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija