Jump to content

Odvjetnička tarifa


anonimno

Preporučene objave

Ovo je stvarno nevjerojatna sramota države u kojoj živimo kao i neviđeni primjer bahatosti i neodgojenosti.

 

Po ovome bi ispalo da onaj tko donosi normu (tarifu) sam daje tumačenje onome tko ju i primjenjuje što nigdje ne postoji u svijetu osim u latinskoj americi, diktaturama i nekim narko banana državama. Dakle zabacit ćemo i Ustav i tropodjelu vlasti kao i sudsku praksu i fino sami sebi krojiti kako nam paše. Tko daje tumačenje a bome i ukida norme koje nisu u suglasnosti sa normama veće važnosti? Moramo se vratiti u školu malo, a?

 

E nećemo.

 

Tumačenje norme ne radi adresat i ako sutkinja ima malo bistrine pa se daj bože posavjetuje sa kolegama fino će ti umetnut kaznu od 500,00 Kn radi odugovlačenja postupka ergo zlouporabe procesnih ovlaštenja i zaprijetiti odbacivanjem tužbe ili čega već se pokušavaš normalno artikulirati jer očito za to nisi sposobna pravnička duša.

 

Druga je stvar što si ofarbala svojoj stranci neku sliku kako si ti sposobna za sve i svašta a kad ono... Nemaš ni kučeta ni mačeta što bi reko jedan diktator.

 

Ajd, fino posegni u fond stranke i započni više postupak.

 

Ili nemoj pa se zakrvi sa sutkinjom na ovom spisu i onda na svaki slijedeći prilazi sa takvom paradigmom koji će završiti kod nje. Čini mi se da imaš pogrešan pravnički odgoj. promijeni principala prije nego ti bude prekasno.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A contrario, nije tako tzv. kolega.

 

Naime, ne postoji situacija da bilo koja komora sama donosi tarifu već nju donosi ministarstvo (npr. Austrija). Mogli bi fino komparirati ZPO i naš pokakani ZPP pa da vidimo i neke druge odredbe o tome tko smije biti recimo punomoćnik kao i da vidimo neke stvari oko troškova ili recimo dostave (iako i naš pozitiv već ima u Z. o arbitraži odličnu odredbu o dostavi a bome imamo i Z. o elektroničkom potpisu no nitko to ne obadaje previše da se usudi primijeniti takva riješenja i na parnični postupak).

 

A glede neodgojenosti koju ispoljavate prešutjevši ono što svi znaju, a to je kakav lobby ima hok u skupštini na markovom trgu, ne vrijedi trošiti riječi. Zna se, jako dobro kako se donose zakoni i gdje ih se piše.

 

Hvala na pažnji.

 

P.s.

Non omne quod licet....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 18. Zakona o odvjetništvu

(1) Odvjetnici imaju pravo na nagradu za svoj rad te na naknadu troškova u svezi s obavljenim radom sukladno tarifi koju utvrđuje i donosi Komora.

 

(2) Za obrane po službenoj dužnosti, visinu nagrade za rad odvjetnika utvrđuje Ministarstvo pravosuđa.

 

(3) Tarifa se objavljuje u "Narodnim novinama".

 

Tarifa je objavljena u NN br 91/04 i 37/05.

u skladu s pdredhom točke XVIII Tarife

"Upravni odbor HOK ili organ kojeg on odredi daje objašnjenje o primjeni Tarife i njezino tumačenje.

 

Objašnjenje ili tumačenje za primjenu Tarife daje se na zahtjev stranke, odvjetnika, SUDA ili drugog ovlaštenog organa u zemlji ili inozemstvu."

 

Dakle, ako sutkinja ima dvojbi oko primjene Tarife onda treba podnijeti zahtjev za tumacenjem ili objasnjenjem Upravnom odboru HOK.-a.

Kada dobije objasnjenje ili tumacenje onda ga po tome i primjenjuje.

Tako je po nasim propisima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da pozdravim odvjetnicuxxxx i podsjetim je na placeni iznos od 500 kuna bez racuna uz objasnjenje da cu dobiti za tu cijenu od nje uz one savjete naknadno 2 dokumenta, jedan sam dobio-la a ali drugi ne.

Hvala na takoj lijepoj i kulturnoj usluzi a po narodski "pljacki".

Na mob mi se mjesecima nije htjela javiti ali pravda je spora ali dostizna.

Hvala i drzavi na ovakvim odvjetnicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svilena je napisao:

Želje i pozdravi se obično ne upućuju anonimno.

P!

 

Svilenka anoniman sam i nisam registriran . :sleep: ali pozdravi onu XXXXXXXXX da se nauci onome sto je studirala a mozda joj se i prosvijetli svjetlost za koju godinu.

meni je jednom kod nje bilo dovoljno. Nece me vise vidjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Savjeti su bili kokosji drek a uzela mi je novce unaprijed (tu sam si sam kriv jer sam joj unaprijed dao i za ono sto je obecala napraviti- ispostaviti 2 dokumenta). A postenje nalaze i ispostavu racuna zar ne?

Kasnije sam otisao u pravog odvjetnika koje me je dobro savjetovao i nije se slozio sa njenim misljenjem jer cu samo potrositi novce a nista rjesiti konkretno. Nije mi naplatio nista jer prvi razgovor ne naplacuje a u svezi problema me je skroz drugacije upozorio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

 

Tako je po nasim propisima

 

Pošto-vani,

 

drago mi je što ste ovo konstatirali.

 

A zbog čega nije onako kako je vani?

 

ROFL!

 

A zamisli da se recimo složi par odjelskih sjednica suda pa se zauzme drugačije stajalište i onda se recimo interpretira uz zavidnu dozu pravičnosti takva sramotna norma pa započne praksa kako uistinu i treba biti?

 

Nažalost još nismo toliko evoluirali.

 

Ali priznat ću da se ovaj gospodin, valjda laik za pravo, ljuti na nešto što osjeća samo kao vlastitu nepravdu pa je u svojoj glavi zbunjen. Ja pak nemam pojma o eksploataciji elisnih motora pa se ne petljam u takve avione jer vjerujem u strogu podjelu rada (vlasti).

 

Pa-pa.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma-ne-moj svile-na...

 

Ajde ti fino stavi šminku da izgledaš lijepo dok te xxxu tvoju spoznaju svaki dan.

 

Budi mrtva i dalje kao što jesi a takav ti je valjda i principal.

 

Bye xxx

 

P.s.

Any similarity between you and a human is purely coincidental!

 

Anyone who told you to be yourself couldn't have given you worse advice.

 

Are your parents siblings?

 

As an outsider, what do you think of the human race?

 

Better at sex than anyone; now all she needs is a partner.

 

Calling you stupid would be an insult to stupid people.

 

Did your parents ever ask you to run away from home?

 

Do you ever wonder what life would be like if you'd had enough oxygen at birth?

 

Do you want people to accept you as you are or do you want them to like you?

 

Don't you have a terribly empty feeling - in your skull?

 

Do you still love nature, despite what it did to you?

 

Don't you need a license to be that ugly?

 

Every girl has the right to be ugly, but you abused the privilege!

 

Go ahead, tell them everything you know. It'll only take 10 seconds.

 

Have you considered suing your brains for non-support?

 

She has a mind like a steel trap - always closed!

 

She is living proof that man can live without a brain!

 

She is the kind of a man that you would use as a blueprint to build an idiot.

 

She's not stupid; she's possessed by a retarded ghost.

 

Here's 20 cents. Call all your friends and bring back some change!

 

Hi! I'm a human being! What are you?

 

How did you get here? Did someone leave your cage open?

 

I'd like to see things from your point of view but I can't seem to get my head that far up my ass.

 

I bet your brain feels as good as new, seeing that you've never used it.

 

I bet your mother has a loud bark!

 

I could make a monkey out of you, but why should I take all the credit?

 

I don't consider you a vulture. I consider you something a vulture would eat.

 

 

 

 

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Misliš da je ovo dovoljno da bi me naživcirao?

Temu ću zaključati čisto iz razloga što je postala offtopic, tvoj post ostavljam, a kad se naučiš pristojnoj komunikaciji (a i razdvajanje na slogove ti baš ne ide vidim), javi se na pm, a mogao bi se i registrirati da vidim s kim pričam.

Lako je sakrivati se iza anonimnog, mora da ti je ego jako velik!

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija