Jump to content

kupoprodajni ugovor za automobil


anonimno

Preporučene objave

prodao sam automobil, novac mi je isplaćen, a ugovor sam ja potpisao i ovjerio kod javnog bilježnika (obrazac iz NN). da li trebam inzistirati da i kupac potpiše ugovor? iz prijašnjih iskustava znam da samo prodavatelj treba ovjeriti kupoprodajni ugovor kod javnog bilježnika. da li to znači da ga kupac ne treba potpisati, i što dobiva time?

 

prijenos radimo idući tjedan, ne očekujem probleme, ali mi je malo nelogično da ugovor potpisuje samo jedna strana...

 

da li trebam tražiti od kupca da potpiše moju kopiju ugovora?

 

ako je prijenos završen (ja sam odjavio vozilo), da li mi taj ugovor može zatrebati za nešto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdravljam

Običaj je da kupopordajni ugovor ovjerava u potpisu prodavatelj jer se smatra da je najvažnije da je istina da prodavatelj prodaje, ali po meni morate imati potpis kupca, isti ne mora biti ovjeren u potpisu kod javnog bilježnika.

 

ako ste odjavili vozilo, vama u pravilu ne treba ugovor ni za što, osim da se slučajno ne bi pojavila koja prekršajna kazna, onda vam ugovor i odjava služe kao dokaz da niste više vlasnik tog vozila.

 

pozdravljam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija