Jump to content

Nasljedna zavrzlama (Danko)


anonimno

Preporučene objave

Moja baka mi je ostavila stan. Moja majka je bakinom zabunom dobila,zamislite, pogrešno prezime, za koje je i baka mislila da je njeno. Tako, baki piše jedno prezime, a mami drugo. Majka je izvanbračno dijete. Otac ju je priznao, pa dobiva njegovo prezime, koje baka nikada nije imala. Nadalje, i jedna i druga u životu još koji puta mijenjaju prezimena zbog jedne bakone udaje i dvije majčine, te se prijavljuju pod različitim inačicama svojih imena. Prije bakine smrti, trebalo je otići na sud dati izjavu o njihovom srodstvu, no nije se to učinilo. Baka je sada mtrva, a ja njen nasljednik koji pokušava izboriti ne plaćanje poreza. Upomoć!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemate pravo na oslobođenje od plaćanja poreza ako niste u prvom srodnom redu s ostaviteljem.

Dakle, ako vam nešto ostavlja baka, djed, brat ,sestra, stric itd. to nije prvi srodni red i morate platiti porez. Jedino imate pravo na oslobođenje plaćanja ako vam je to nasljedstvo prva nekretnina s kojom rješavate svoje stambene potrebe itd. itd. Pročitajte prethodne postove na ovu temu........ (da se ne ponavljam!!!)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerite na poreznoj ako ne vjerujete.

 

Nije da sam nevjerni Toma ali sam bas priupitala u jednoj zg PU i dobila odgovor da se u ovakvoj situaciji ne placa porez.

 

Ani2 je provjerila u jednoj dalmatinskoj PU i dobila odgovor da se placa.

 

:-o

 

Nastojte si darovati nesto na kontinentu!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ani2 to što taj područni ured porezne uprave postupa suprotno zakonu koji je sasvim jasan to je njihova stvar.

osoba koja dobije porezno rješenje ima pravo na žalbu o kojoj odlučuje središnji odjel (koji je u Zagrebu) i koji mislim da zna da su baka i unuk u pravoj liniji (preci potomci) te da se ne plaća porez.

čak i ako bi središnji ured postupio izričito protivno zakonu koji je kristalno jasan osobi preostaje tužba upravnom sudu.

kada bi upravni sud isto postupio suprotno zakonu onda osobi preostaje zadnja instanca a to je ustavni sud sa ustavnom tužbom.

u krajnjem slučaju to bi bila povreda ustavnog prava jednakosti svih pred zakonom i bilo bi ustavnopravno neprihvatljivo shvaćanje svih tih tijela da baka i unuk nisu predak i potomak te da stoga moraju plaćati porez na promet nekretnina.

 

stoga mi vjerujte da se NE PLAĆA porez na promet nekretnina za darovanje bake unuku.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija