Jump to content

i što da sada radim


posrednik

Preporučene objave

kao djelatna vojna osoba nisam se smio javljati psihijatru jer prijetili su kome diagnosziciraju PTSP dobiva otkaz i ne može se više nigdje zaposlit.... imam dvoje male djece.. kredit... pa nisam ni pomišljao da se prijavim psihijatru ili psihologu za pomoć........bar 10 godina se borim sam sa sobom i četnicima, pa sramota me reć ženi i djeci ali NISAM MOGAO VIŠE.. Puko sam u travnju 2006 i otišao kod doktora..bla,bla,,,bla.. dijagnosticirali su mi PTSP.. i vidi sve priče od prije se pokazaše istinite... dobio sam otkaz u HV.. nesposoban za DVO... tko će me sad uzet s PTSP-om.. predam zahtjev za priznavanje HRVI.. kažu kasno brale... .MA JELI STVARNO KASNO PITAM JA VAS... ima li tuj pomoći?

Ljudi imam ratni put od Vukovara do Dubrovnika

i mene strah pročitat kako su napisali... Što mi predlažete?

Hvala svima koji ponude rješenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rodjače,trebao si odma otići psihijatru jer bi dobivao svejedno 100% plaće kao i da radiš i tako jedno cirka dvije godine dok ne dobiješ invalidsku mirovinu sa recimo općom nesposobnosti za rad gdje ti ni onda nebi trebala bit manja mirovina nego plaća(uz dobar omjer rata).Zahtjevi za priznavanje statusa hrvi su zaprimali do 31.12.2005.i zato ti vele"kasno brale".Sad ja neznam šta je sa kasnijim zahtjevima ali ima na forumu dosta njih koji znaju mnogo više od mene pa se nadam da će ti neko od njih poblize objasniti te stvari ali ti je moje mišljenje da si to trebao davno pokrenut. :pivo: :pivo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda, ali veeeeeeliko možda i nije sve tako crno. Naime, nekidan sam (ne zamjerite, ne sjećam se više gdje) čuo ili pročitao da je Kosorica izjavila da se razmatra produljenje već isteklog roka za podnošenje zahtjeva za ostvarivanje hrvi temeljem oboljenja. Bit će oko toga velike polemike, pogotovo od strane onih koji smatraju da je broj ptsp-ovaca enormno narastao u zadnje vrijeme, samo prijedlog se ne odnosi isključivo na ptsp, već na mnoge druge bolesti koje se mogu pojaviti i nakon isteka narečenog roka.

 

Najpametnije bi bilo pokušati iskopati negdje na web-u ili tv ttx-u tu izjavu pa vidjeti što je u stvari rekla, a svakako bi trebalo kontaktirati skrb i mobms. Nazvati pa pitati, ništa ne košta. A ako je tvoja situacija stvarno takva kakvom si je opisao, onda redovno obilazi liječnike, pristaj na svu terapiju koju ti predlože, ako više nisi u radnom odnosu ne zapošljavaj se nego se prijavi na biro. Ukoliko ostvariš hrvi, kod eventualnog odlaska u mirovinu će ti što radiš biti otegotna okolnost.

 

Sretno! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisno o ratnom putu, povijesti bolesti i kontinuitetu liječenja možete u invalidsku mirovinu iako nemate status HRVI jer to više nije uvjet. Trebate porazgovarati sa svojim liječnikom opće prakse, te podnijeti zahtjev za odlazak u invalidsku mirovinu.

Koeficijent će biti malo manji ali ne mora uopće biti loša mirovina. Još ako imate i dobar čin....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taipan je napisao:

...izjavila da se razmatra produljenje već isteklog roka za podnošenje zahtjeva za ostvarivanje hrvi temeljem oboljenja....

 

14.04.2007.

na skupštini Udruge hrvatskih branitelja oboljelih od PTSP-a Šibensko-Kninske županije:

 

"Razmotrit ćemo stavove struke i napraviti brzo istraživanje po centrima za psihološko-socijalnu pomoć u cijeloj Hrvatskoj i u tijelima Ministarstva, te - ako bude potrebe - spremni smo učini korak dalje kako nijedan branitelj koji je smogao snage reći da je bolestan ne bi bio zaboravljen", rekla je xxxx xxxxx.

 

Voditeljica psihijatrijskog odjela šibenske Opće bolnice xxxx xxxx rekla je na skupštini Udruge hrvatskih branitelja oboljelih od PTSP-a Šibensko-kninske županije da se na liječenje javljaju hrvatski branitelji koji u zakonskim rokovima nisu ostvarili svoja prava na temelju te bolesti.

 

A dalje će pokazati vrijeme koliko je istine u svemu tome ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa dobro Ane,neka su izbori i neka bude bar to što obećavaju.

Isto se i meni desilo,pripadnik spec.jedinice MUP-a,isto je bilo ako se javiš doktoru letiš s posla.

Na kraju sam i letio iako nemam ni dana bolovanja niti jednog posjeta doktoru.A bolje bi bilo da jesam.

Zatao rođo hvataj se zašto god možeš da bilo kakvu penziju "uhvatiš".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ahahahaaaaaa..... zvijer urednica

 

 

:čekić: :klanjam: :clap: :lol2:

 

 

pa napisao sam ja prije par postova......

ko ubode nesto ove godine, ubo je, a poslije ..... zna se

 

ako ovi ostanu biće puj pike ne važi - a ako dođu novi, sačuvaj bože - njušim maksimalno rezanje prava a ne bi bilo prvi put da se dira i u stečena prava........

 

stvarno nisam više pametan kome pokloniti glas na izborima kad je to sve isto :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da rečeno je da bi se razmotrilo produljenje rokova.Ali samo rečeno,ne i odobreno.Izborna je godina i to je srž stvari.Kome poklonit glasove dobro je pitanje,vrlo vjerojatno će se prava kresati to je pokazala praksa do sada,čak i ovim zakonom dobar dio prava je zaobiđen iako ruku na srce nema pravog rješenja po kojem će bit svi zadovoljni,ali zato bi trebalo radit kroz udruge na zadržavanju stečenih prava,koja nisu mala i beznačajna.Prije svega ukidanje vječitih revizija -revizija,dobivanje službene iskaznice za hrvi,dragovoljce itd da ne treba svaki put novi papiri,dopustit otvorene rokove za bolesti,pojačat invalidnine u postotku za one najniže kategorije u odnosu na prvu skupinu...........

daj ti sada izganjaj invalidsku preko doktora opće prakse,pa kao se dozvoli naknadno podnesi zahtijev za hrvi-a to ti je moj savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija