Jump to content
zec

Javni bilježnik - cijena ovjere potpisa

Preporučene objave

zec    0

Koliko iznosi javnobilježnička naknada za ovjeru

međuvlasničkog ugovora obzirom da ga potpisuje

14 vlasnika stanova jedne zgrade ( ugovor ima 5 strana teksta )??

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
zec    0

Zvao sam bilježnika i dobio odgovor da ovjera svakog potpisa na ugovoru košta 46,60 kuna + određeni broj kuna po stranici pa ispada

14 x 46,60 + X kuna po stranici što mi se učinilo puno pa zato pitam da li je to zaista tako ili sam nešto pogrešno čuo !?

Podijeli ovu objavu

i za tu cijenu dobijete samo jedan primjerak ugovora, a s obzirom na činjeicu da Vas ima 14 i da si svaki sigurno želi jedan primjerak za sebe savjetujem Vam da odmah zatražite extra prijerke koji se onda plaćaju svaki još ako se ne varam 10,00 kn+ na extra stranice nešto kuna +PDV,a za pristojbu nisam sigurna.

Ako dođete srugi dan da Vam bilježnik ovjeri prijepis tog ugovora platit ćete ga kao što se i inače plaća prijepis dakle po stranice 30,00 kn + PDV+ pristojba

U svakom slučaju jeftino ne možete proći kod bilježnika, to Vam je jasno, nadam se.

Podijeli ovu objavu

Danas 20.07.2015, dobila sam odgovor mailom od javnog bilježnika (info@notardzankic.hr ):

"Ovjera jednog potpisa iznosi 47,50 kuna. Ukoliko želite više ovjerenih primjeraka isprave na kojoj se ovjerava potpis, dobivate jedan izvornik,a ostalo su ovjerene preslike. Svaka daljnja ovjerena preslika nakon ovjere potpisa je cca 20-tak kuna.Na ispravama ovjeravamo potpise koje stranka od nas traži, pa konkretno na ugovoru o zakupu možemo ovjeriti potpis zakupodavca i zakupnika, a možemo i samo zakupodavca.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad