Jump to content

Tražim zakon iznad kolektivnog ugovora


anonimno

Preporučene objave

Ma, što to točno piše u tom "kolektivnom ugovoru"?

I kakav je to kol. ugovor?

Koliko ja znam svatko ima pravo sam sebi odabrati banku u kojoj će otvoriti tekući račun...

To je samo do poslodavaca, odnosno više do osobe koja radi u racunovodstvu, pa mora malo više raditi..a to im je jako teško..

Kod nas je bila ista sitacija, ali uz pametnog rukovoditelja sve je riješeno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatska Pošta je suvlasnik HPB pa na taj način štiti svoj interes, što je razumljivo, međutim nisu uvijek tako dosljedni. HPB je pol banke a ne banka jer nemaju pola usluga koje imaju druge banke a ako želim mogu napraviti trajni nalog da mi se plača prosljedi na račun druge banke i za to mi se uzme naknada od 1%. Nije to neka lova ali je stvar principa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa da, čisto ucjenjivanje..

Ali, ako od banke u kojoj želite otvoriti tekući donesete svom poslodavcu obrazac- zamolbu za otvaranje tekućeg i kao potvrdu da radite tu i tu i ostvarujete primanja, i ako on bude normalan i to potpiše, problema nema. Vaša plaća se može meilom slati banci ili odnijeti na disketi i ne morate plaćati tu proviziju od 1%, ili ju plaća poslodavac...

Stvar samo dobre volje i naravno principa kao što kažete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija