Jump to content

Otkaz Direktora


anonimno

Preporučene objave

Poštovani javljam se sa pitanjem kako riješiti problem. Naime direktor sam xxx d.O.o. i ne u radnom odnosu i ne želim više biti odgovorna osoba.Imam problem da se skupština ne može iz raznoraznih razloga sastati i da me razriješi. Dali postoji mogućnost da to sam učinim i kako? i to sprovedem na Trgovačkom Sudu.

Veliko hvala unaprijed..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ZTD za prestanak članstva u upravi nije potrebna odluka skupštine.

Ostavka djeluje po proteku 14 dana od kad je izjavljena, ili odmah ako postoji važan razlog.

Ostavka se u pisanom obliku podnosi skupštini ili svim članovima društva + obavijestiti druge članove uprave.

Mislim da je rješenje da preporučenim pismom uz povratnicu, ili putem jb pošaljete svoju izjavu svim članovima društva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

evo, samo da kažem da ovaj način brisanja kao direktora ne funkcionira.

 

kao prvo, ja sam sve ovo poslala sudu, sporazumni otkaz, odjave, i dokumentaciju iz koje se vidi da sam u drugom stanju i da više nisam u mogućnosti biti direktor.

 

sve je to lijepo vraćeno i traži se skupština, ovjere odluke kod JB-a ......

skupština se nemože sazvati, a ja sam i dalje direktor.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

dostava otkaza je jedna stvar i znači da ste u radnom odnosu, a davanje ostavke na mjesto direktora je druga stvar! Ako date otkaz ne podrazumijeva se da ste dali ostavku na mjesto direktora, i obrnuto, Kolege su jasno objasnili kako se daje ostavka na mjesto direktora. A što se tiće registra, svaka zainteresirana osoba ima pravo tražiti postavljanje privremenog upravitelja ako broj uprave padne tako da se ne može voditi poslovanje društva. Inače dužnost je osnivača i direktora da bez odgode podnesu prijeve za upis promjena u sudski registar, a neizvršavanje tih obveza predstavlja prekršaj, za koji su naravno propisane novčane kazne pa vam i to može biti adut u rukavu ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija