Jump to content

Alkohol/žalba/pomoć


anonimno

Preporučene objave

Zanima me kako sročit žalbu. . Nedjelja 5 ujutro vraćam se doma 's autom' nakon cijele večeri 'kod cure'. Vozio sam punih 2 minute nekih 40 na sat, dok kauboji u plavom ulecu sa nekih sto iza mene i rotirkama. Sukladno propisima zaustavljam se i prije nego se stignem snaći policajac mahnito otvara vrata i pocne se derat na mene i vrijedjat me. Baca mi dragera u usta, bez ikakvih pitanja, napusem 1.20. Nije me pitao dali zelim vadjenje krvi, u zapisniku napisao da sam ga odbio, i da sam izjavio kako nisam nista popio, a nista me nije pitao uopce. Popio sam pocetkom veceri, nista nakon 2 sata, i prije nego krecem doma 2 casice zestokog. Nista nisam potpisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pises prigovor na prekrsajni nalog, u kojemu nije potrebno nista specijalno navoditi, osim da izjavljujes prigovor i trazis da sud provede redoviti prekrsajni postupak.To drugim rijecima znaci, da te prekrsajni sudac pozove na sud i ti tamo izneses svoju obranu (koja u praksi nikada ne upali), nakon cega sudac donese Rjesenje o prekrsaju, na koje ulazes zalbu Viskokom prekrsajnom sudu u ZG i molis Boga za zastaru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Thx. I na VPSu bi to trebalo trajat tako dugo da dodje do zastare, ako sam dobro shvatio? Uglavnom ja moram poslat prigovor na p. nalog u roku 8 dana od tog urucenja tog naloga? Dali moze poslužit ponašanje policijskog službenika i nepravilnosti u pisanju naloga, u pisanju prigovora? I koliko u praksi dolazi do zastare?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, pises prigovor u roku od 8 dana.Nema ti velike koristi od isticanja njihovog ponasanja, to eventualno mozes iznijeti kad dodes pred suca. Zastare su dosta ceste pred VPS, jer su zatrpani predmetima, a opet, nikada ne mozes sa sigurnoscu znati da nece bas na tvom predmetu trenirati azurnost. U svakom slucaju, dobivas na vremenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha. Znači u prigovoru bih samo trebao navesti kako mislim da je cijeli postupak bio nepravilan(mislim na njihovo pisanje naloga bez mojeg navoda) i to je to? A na sudu navedem ostalo? Kaznu znači ne plaćam. Da li trebam posebno navesti u slučaju da mi prigovor ne prodje da mi auto treba radi posla, pa da kaznu platim?

Postoji li ta mogućnost uopće? Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, dobio sam prekršajni nalog na kojem stoji 2.200 kn kazne+troškova. 3boda i 3 mjeseca. Na istom stoji da sam naveo da nisam konzumirao alkohol, a to pitanje uopće nije bilo postavljeno, i da sam odbio ispitivanje krvi, sto isto tako nisam bio pitan. Na to se i mislim pozvati u prigovoru. Nisam potpisao taj nalog. Da, još je pisao kaznu sa nevezanje, a bio sam vezan!!!! To sam i zaboravio navesti gore. Kako moze pisati takve neosnovane tvrdnje? Dali se i za to piše poseban prigovor ili to sve stavim u jednom prigovoru?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mogu napisati što hoće, to je tako..

tvoje je da se koristiš pravnim lijekom - prigovorom..

napiši kratko

naslov kome upućuješ, poziv na broj prekršajnog naloga, naznači zbog kojeg prekršaja si dobio i koju novčanu kaznu..

ispod samo stavi da ulažeš prigovor zbog niz nepravilnosti koje su učinjene te tražiš da sud u tom predmetu zakaže glavnu raspravu na kojoj bi mogao iznijeti svoju obranu..

možeš predložiti eventualno svjedoka ako ga imaš..

ispod potpis, datum i - šalji u dovoljnom broju primjeraka i obavezno uz povratnicu ako ide poštom, odnosno, ako nosiš u policiju osobno, traži da ti na tvoj primjerak lupe prijemni žig..

sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li se to meni obraćate ili anonimcu koji vas pokušava obradovati da će vam predmet zastarjeti? ako se obraćate meni, ja savjetujem (moj savjet ne obvezuje), jedan dio kao ovaj anonimac gore, da uložite prigovor na nalog, te kod saslušanja priznate počinjenje prekršaja, izjavite da ste nekažnjavani dosada, te da vam automobil treba za posao......mogli bi uvažiti ove olakotne okolnosti, međutim, ako vam i dalje ostane zaštitna mjera, onda se imate pravo žaliti, te će o žalbi odlučivati visoki prekršajni sud. ne mora biti da će vam kazna zastarjeti, ne desi se svakomu.....a što se tiče priča koje vam ljudi pričaju - ne vjerujte svemu što čujete ili ću vam kao huso reći "ljudi svaša pričaju, a nauka ništa nije dokazala"......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na nalog se trebate žaliti. i onda će biti proveden redovan prekršajni postupak. to znači saslušanje pred sucem. nakon što vas sasluša, a po potrebi i druge svejdoke relevantne za vaš predmet, zaključit će raspravu i donijet rješenje o kažnjavanju, na koje opet imate pravo žalbe, koju podnosite sudu, a oni opet sa kompletnim spisom dostavljaju visokom prekr. sudu. slažem se gore sa valjda drugim anonimcem da sve dok vam rješenje o prerkšaju nije pravmooćno, zaštitna mejra vam neće biti upisana. na neki način, žalbom kupujete vrijeme, odnosno odgađate zaštitnu. je l jasno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija