Jump to content

agent za nekrtnine i potpis


vedran_ri

Preporučene objave

putem agencije ja i supruga našli smo stan, nakon razgledavanja agentica nam je dala bianco formular na potpis koji je supriga i potpisala. na traženje kopije agentica je odgovorila da "to ni jedna agencija ne daje". Drugi dan smo došli do agencije kako bi sklopili predugovor, a oni su nam ponudili tipski uz obrazloženje "hoćete ili nećete".

Kod dugog stana, nažalost putem iste agencije, također je potpisan bianco formular, a predugovor smo direktno sklopili sa investitorom pa me zanima jesam li obavezan isplatiti proviziju agenciji s obzirom na bianco potpisan formular, i njihovog neučestvovanja u pregovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tip potpisanog ugovora nije bitan za ispunjenje obveza sadržanih u njemu bilo da je tipski,adhezijski ili se poziva na opće uvjete poslovanja...

međutim, ovo pod bjanko formular vjerojatno znači da su nedostajali neki od satojaka ugovora,ako cijena i predmet(nekretnina) nisu bili navedeni ugovor nema pravnog značenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vedran_ri je napisao:

radi se o formularu što ga agencija daje na potpis kad se pogleda nekretnina, nisu ga ispunili niti su htjeli dati nam kopiju istog

 

U pravilu se ta izjava potpisuje prije gledanja stana. I na njoj bi trebali biti navedeni podaci o nekretnini. Ali, buduci da se radi o novogradnji i vjerojatno ta agencija ima dogovor da prodaje stanove tog investitora onda mislim da ne nista trebali poduzimati. Kako kupujes, gotovina ili kredit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vedran_ri je napisao:

na kredit, najrađe bi joj rekao neka račun pošalje sa podacima koje je zapisala pa nek se misli...inače je bila poprilično prepotentna

 

Dosta ljudi koji rade u agencijama za posredovanje posjeduju odredenu dozu bahatosti. To sam i ja zakljucio i nikada mi nije bilo jasno zasto. Pitao sam te kako placas jer investitori jako vole cash, ali niti ovakav oblik placanja nece odbiti. Kao sto rekoh, cisto zbog odnosa investitor-agencija ne vjerujem da ce ista poduzimati, ali buduci da bas nemamo saznanja o njihovim odnosima ne mozemo donositi nikakve sigurne zakljucke. Ako je investitor normalan onda popricaj s njim malo o tome

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija