Jump to content

naivni


anonimno

Preporučene objave

1994 tuzio sam osobu koja mi je nanijela ozlijede dok sam bio na radnom mjestu, klasicni sukob konobara i pijanca koji hoce jos jednu,on je tuzio mene, takoder kazneno za nanosenje ozljede, nakon suocenja na sudu naivno sam mislio kako je vrlo jasno da sam u pravu: Odlazim u inozemstvo i sada nakon deset godina saznajem da me je dobio na sudu.na pravomocnoj sudskoj presudi pise uz iznos koji u moram platiti da je stranka tj. ja uredno pozvana na sudjenje iako mogu dokazati da tada vise nisam bio u RH tj. nisam mogao primiti sudski poziv koji je vjerojatno stigao na adresu kafica u kojem sam radio, a neko od konobara iz radoznalosti potpisao i preuzeo.Isto tako nisam mogao preuzesti ni presudu.Sto da radim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je presuda pravomoćna, možete je jedino osporiti ponošenjem izvanrednog pravnog lijeka, npr. zatražiti ponavljanje postupka.

 

Prijedlog za ulaganje postupka moguće je upotrijebiti u roku od 5 god. od pravomoćnosti presude koji osporavate. Na vašem mejstu ja bi ga zasnovao na novim činjenicama i dokazima, kao i na činjenici da vam nije omogćeno sudjelovanje u postupku (neurena dostava). Prijedlog se podnosi sudu koji je donio presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Mišljenja sam da je bolje da u prijedlogu za ponavljanje idete na toč.2. članka 421. ZPP-a, dakle nezakonitim postupanjem, a osobito propuštanjem dostave nije vam dana mogućnost da raspravljate pred sudom.Kod presude zbog izostanka nije moguće tražiti ponavlajnje postupka ako stranka sazna za nove činjenice ili nove dokaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija