Jump to content
Sign in to follow this  
Anonimno

Fizičko lice u sustavu PDV-a ?

Preporučene objave

Imam pitanje,

Umirovljenik sam , imam prostor koji iznajmljujem.iako imam kredit koji sam podigao do 2011(jako me opterećuje) , prihod koji imam od najma je ,po knjigovođi , upitan da uđem u sustav PDV-a za slijedeću godinu.

da li je moguće da fizičko lice tj. ja budem u sustavu, zar nije dovoljno da platim porez.

To me zanima jer sam u mirovini htio biti bez briga, platim državi što treba a ne da moram koš voditi knjige !1

Molim odgovor

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ukoliko prihod od najma prelazi godišnje 85ooo kuna, po sili zakona dužni ste ući u sustav PDV-a.Ukoliko je i najmoprimac u sustavu PDV-a njega to dodatno neće opteretiti, tj. najam će mu ostati isti jer će se njemu taj iznos PDV-a vratitit. Što se tiče Vas, vama će najveći posao biti izdavanje računa i obračun PDV-a (što će u konačnici sigurno biti manje nego porez koji sada plaćate po rješenju). Ukoliko uđete u sustav PDV-a imate pravo na trošak amortizacije, za što je potrebno napraviti procjenu vrijednosti kod sudskog vještaka. Ta vrijednost se otpisuje kroz 10 ili 20 godina ovisno o Vašoj odluci. Isto tako imate i Vi pravo na povrat PDV-a po računima za sve troškove koji se odnose na navedeni prostor. Posavjetujte se s knjigovođom, ali u konačnici vrlo često bude da poreza (zbog visokog iznosa amortizacije) uopće nema.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this