Jump to content

Što bi vi kad bi ste nakon godišnjeg došli u firmu i


anonimno

Preporučene objave

Dajte molim vas, što vi znate ko tu koga, dabogda se vi morali tako zapitkivati što ste skrivili. Kakav bezvezan odgovor. Recimo mene gnjave jer treba zasjest umjesto mene netko simpatičniji. Mislite da šefovima danas treba neki razlog? Ja sam na primjer dobio simpatične porukice pa poziv od šefice u 11 navečer za puna mjeseca dok je mužić bio na službenom putu, da ne duljim od tada nisam više dobar ni za čišćenje WC-a. A da sam pristao vjerojatno bih prošao na kraju i još gore. Država je puna podobnih, rođenih onih koji su platili radno mjesto i nazovi poduzetnika koji misle da kad postanu šefić u nekoj prčiji da su postali i vlasnici guzice svojih zaposlenika i to više nije tako samo u privatnim firmama već i u državnim.Sposobnost dobar rad i znanje s napredovanjem u ovoj zemlji veze nemaju, propise nitko ne poštuje zaštite nemate nikakve osim da uzmete kalašnjikov i pobijete to i zato si takvi dopuštaju svašta. I to svi znamo ali ne poduzimamo ništa. Amen

 

A vama savjetujem da sve što radite radite pismeno s povratnicom ili preporučeno lijepo napišite da nemožete raditi, razgovore koje vodite vodite u prisustvu sindikalnog povjerenika ako ga imate i ako mu se može vjerovati, skočite do nezavisnih sindikata i udruge za mobing tamo biste trebali dobiti pomoć za prvu ruku. Tražite sve na pismeno.Ne svađajte se ne objašnjavajte se, nedajte se isprovocirati, dolazite i odlazite na vrijeme, kad vidite od kuda vjetar puše odmah zapalite na bolovanje. I kupite si veću količinu apaurina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anoniman, no ja sam započeo post.

savjet je dobar. uglavnom ga se i držim. još neću alarmirati sindikat, neću započinjati sa bacanjima rukavica. mislio sam da činim nešto loše zato što činim upravo ovako kako si rekao, no očito je dobro.

ovaj stav "zapitao bih se što sam učinio" mi je totalno kretenski, za malog pericu koji sav u čudu gleda svijet.

ne mogu se nikome obratiti, kompjutor mi ne radi, čekam svojih 5 minuta. dotle ću još izdržati.

nego, imam li ikakve šanse za privatnu tužbu za šikaniranje, mobing i slično?

oduzet mi je telefon, ime mi nigdje ne postoji.

firma je ogromna, ima sindikat i sl...

na bolovanje ne mogu zapaliti (ne znam što reći), a rado bih.

apaurine neću piti jer samo sebi štetim. radio bih sklekove i zgibove, no onda će reći da sam lud.

eto...

hvala na savjetu, baš je onakav kakav treba biti.

ovo za servis šefice se i meni dogodilo.

mislim, uveselio sam ja i ružnije, ali mi je ispod časti bilo kurvati se.

pozdrav[

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jednostavno ne možete na kompjutor, disejblan vam je account, šefova nema jer su na godišnjem, ne možete raditi i sl?

 

Ne mogu vjerovati da nemate mobitel od svog šefa. bilo kakav kontakt ... pa da zatražite osobno bar nekakvo objašnjenje. Ovako razbijati glavu, u stilu "zašto ovako", "zašto onako" - to nikud ne vodi. Saznajte razlog svih tih događaja pa ćete najvjerojatnije znati i rješenje. Tražite da Vam daju radne zadatke. Niste li pomislili da Vas možda samo ... testiraju ? Da su to meni "smjestili", ja bih pao na "ispitu" - hacknuo bih komp, aktivirao bih account, vjerojatno bih im "prorošljao" po cijelom sistemu i završio u buksi ... mislim da Vam je stoga pametnije, stručnu literaturu u ruke - i iskoristite vrijeme što bolje možete ! Ako bih ja skočio u bunar, vi nemojte ... samo pažljivo i dobro razmislite !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji li kakva evidencija na ulazu, da se vidi kako ste dolazili cijelo vrijeme na posao i odlazili s njega..?

pa dok se ne vrate sefovi sa godišnjeg, a i on ne može trajati vječno, to vrijeme sjedite, čitajte, spavajte, ma, što god..samo nemojte otići onako demonstrativno i uz lupu..ne još..

jer, netko vam mora kad-tad reći razloge, ako ne usmeno, dobit će te pismeno, i onda reagirajte..sindikat, odvjetnik i dalje..

vrlo ružan način koji primjenjuju nadređeni, koji god da su..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,

uredno dolazim na vrijeme, registrira se ulaz i odlazak na i sa posla, hoće mi se reći da bi mi bilo dobro dati otkaz. tražio sam godišnji, ne daju, zovem dišu, nema ga, vječito na sastanku, tajniku rekoh da me kontaktira čim bude u prilici (da ne zovem svakih 5 minuta), ne!

ne zove, ne javlja se, ništa!

mislm da ću do sindikata skočiti.

hvala svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

očito Vas se žele riješiti, pročitati ZOR, poslodavac je dužan osigurati sredstva rada i sredstva za rad, a ovo kod Vas je možda i neki način uznemiravanja na radu(psihička tortura) koju Vi sigurno dugo nećete izdržati. pročitati čl.30 ZOR i prekinuti rad, zatražiti zaštitu od suda i poslodavca obavijestiti o tome.obavezno tražiti naknadu plaće za vrijeme dok traje sudski postupak.ako oni to rade vama, zašto ne bi ste i vi njima.sumnjam da ćete i bez obzira na ishod svega moći i dalje raditi u toj firmi.sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok da rezimiramo, dakle za sada nitko vam se nije obratio ništa niste saznali, ostali ste bez telefona, računala, imena na sobi i to je sve, firma je državna ili privatna, osim toga konflikt ni ne postoji, može li se dokazati ova ponuda za servis?Za tužbu za sada nemate razloga po vašem opisu još nema šikaniranja, a ovo dosada se sve može objasniti tehničkim razlozima, poslodavac je dužan osigurati sredstva za rad vi ta sredstva nemate, ono što možete odraditi baz toga odradite uredno dolazite i odlazite s posla, s nikim se ne natežite, svedite kontakte na dobar dan i doviđenja, osim s ljudima kojima 100 posto vjerujete (osobno mislim da takvih danas nema sve je naglavačke i svi se vole obrušiti na crnu ovcu ili ih nije briga ili bježe kao kuga), ako možete naći bolji posao potražite ga (mada bi to vjerujem već učinili kad bi to bila opcija), poštujte sve propisano; zaštita na radu, pušenje, alkohol, vodite računa o materijalu koji dužite da vam se ne podmetne da ste nešto ukrali i sl., pazite da ne ispadne da nešto niste obavili, ako nemožete izvršiti radni zadatak jer nemate čime obavezno u pisanoj formi to i dajte pretpostavljenom na znanje. Skupite po mogućnosti svu dokumentaciju i pronjuškajte sve nepravilnosti tako da im se možete osvetiti ili zaprijetiti odnosno uzvratiti kontrapritiskom dajte na znanje da ćete skupo prodati svoju kožu.Poslije nekog vremena borba vam postaje način života. I zapamtite čopor majmuna može pobijediti lava, ali lav ostaje lav , a majmun majmun, no jao majmunu kad se nađe nasamo s lavom.Obiđite sindikat udrugu za mobing da vidite da niste sami i da čujete koji koristan savjet. Sjednite i čekajte oni moraju povući potez, ako ste opak igrač možete čak i preokrenuti stvar u svoju korist. Sa svoje strane ja sam dao do znanja da će retalijacije i retribucije biti, da imam dokaze, da ću lagati kao i oni, da su kršili i krše propise, i da sam spreman ići do kraja jer mogu živjeti i bez plaće i lako pronaći novi posao, sada znaju da sam zlopamtilo, prgav i da ću uzvratiti, i sad mi se nudi ili mir ili primirje dok ne napadnu opet, stvar je u tome da ja njima smetam i oni se žderu, a ja sam sad pak potpuno miran jer više ne očekujem od njih ni pravdu ni poštenje, a oni znaju da mogu biti veća životinja od njih, kad prijetite prijetite indirektno kao i oni vama, nikad ih nisam ni cijenio niti mi je do međuljuskih odnosa bilo i stalo, dođem odsjedim osam sati radim što manje plaća stiže pa dok ide ide, u ratu sam već godinama, školujte se, za par mjeseci imati ću više škole od bilo koga od njih to ih i ždere gledaju mi bahatu njušku i sad ili će me trpiti ili će snositi posljedice i to je cijena nepoštenja, a dva su čovjeka tako već istjerali prije mene. Ja sam ostao i bez računala, telefona, stola stolice i sobe, no dok plaća curi i ista je baš vas briga.Sad imam i vizitku. Tješim se da sam odradio servis da bi isto bilo, i da stvar bude smješnija vjerni poslušnici se sada bune, misle valjda kad sam ja preživio da se i oni mogu pobuniti ha ha, pa traže podršu od mene, a ja im sad velim lijepo pa što se nervirate.Što se bolovanja tiče lijepo objasnite liječniku što se dešava i da ste pod stresom, ljudi to razumiju odite kod psihijatra duševne boli ne spavate, nesanica, bolovi u želutcu, preskakanje srca, vrtoglavica sve su to normalne reakcije na stras kojem ste izloženi 8 sati dnevno cijeli radni tjedan, vi se morate povremeno opustiti da sačuvat zdravlje. Liječnici sve to znaju i doživljavaju to svakodnevno i većinom imaju razumijevanja.Bolovanje vam je potrebno samo da dobijetena vremenu i da se odmorite od borbe kad omislite da više nemožete izdržati. Uglavnom gledajte to ovako, što vas ne ubije ojačat će vas niste sami ima ljudi koji to razumiju koji su to doživjeli i još doživljavaju, život je borba, a mi dosada nismo znali da je u kapitalizmu borba svaki dan i da su promjene česte i ništa više nije sigurno.Naravno svi smo drugačiji za nekoga drugoga je bolja opcija pronaći drugi posao i ušedjeti vrijeme, živce i sve zaboraviti za 15 dana, meni to pak ne odgovara osveta je gorivo na koje vozi moja mašina i otići ću kad ja kažem da je dosta.Najduže sam u firmi, učio sam tu #### pistati dopise i raditi na računalima radio njihove poslove i činio im usluge učio ih raditi, a onda nećeš obaviti servis ne smješkaš se i ne uvlačiš u guzice pa te treba otjerati, ali malo morgen, da stvar bude smješnija nikad se vjerojatno nebih dalje školvao i došao do toga gdje sam sada, da nisu bili takvi prema meni i stotinu drugih stvari dakle svako zlo za neko dobro, da sam to barem znao shvatiti mada sam se i tada time tješio dok sam lokao apaurine svakodnevno.

Puno sreće i trebamo se ujediniti, padni silo i nepravdo. Na jesen se sprema i nekakav antimobing zakon, glavno da se kreće. Samo je dvoje ljudi u firmi potrebno da kažu ne i nitko vam ništa nemože. Komunizam nije valjao ali ovo valja još manje, treba stati neradnicima i nesposobnima na kraj, ali treba ograničiti i samovolju šefova pa nismo roblje.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od izljeva vlastitih frustracija zaboravio sam reći da ovakav postupak s njihove strane odaje slabost. Očito se računa na to da se izbjegne konflikt i da vas se otjera golom nepristojnošću što ukazuje na manjak argumenata i što je dobro za vas. Dakel izdržati i čekati i raditi na ukopavanjui pripremama za bitku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I najvažnije zaboravljam pa Zakonu o radu poslodavac vas je dužan pismeno upozoriti na propuste u vašem radu prije nego što vam pismeno da otkaz. Nije to dužan učiniti samo u slučajevima takvih kršenja radne dužnosti i razgovora recimo tipa pas mater i sl. Opet loptica je na njihovoj strani, na razgovore u 4 oka osim eventualno prvog nemojte pristati samo se uzrujavate, a poslije ništa nemožete dokazati, recite da vam se obrate pismeno, uz sindikalnog povjerenika ili ćete razgovore snimati.I izgrađujte sami dokaze kad napišete dopis i upitate gdje vam je telefon (možda vam ga je netko ukrao iz sobe), računalo podatci na računalu koji jesu vlasništvo firme ali vi morate imati pristup svojim podacima da biste radili itd. Imat ćete dopis na koji vam ili nije odgovoreno ili ćete dobiti nekakvu reakciju, a svu tu prepisku ćete kasnije moći koristiti na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imate pravo.nemojte da Vas to isprovocira, pa da napravite neki potez koji ćete kasnije požaliti.mogao sam ovako ,a ne onako.sve raditi hladne glave.razmisliti što učiniti.bez brige, oni će povući daljnji potez, a vi uredno radite ono što možete.i ne dajte se isprovocirati, jer oni žele upravo to!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja vas razumijem u potpunosti, ali da mi ovdje nebi puno nagađali, ipak se posavjetujte s odvjetnikom za svaki drastični korak koji želite učiniti. Očito je da vas šikaniraju, a ja bi rekla da je to mobbing. MA oprosite, ako vas se žele riješiti nek vam ponude sporazumni uz otpremninu od recimo 60.000 ili 100.000 kn pa ćete možda i otići, ali ovako, pa što je isključenje telefona i kompića nego šikaniranje, pa neije valjda sve odjednom crklo samo vama iz tehniočkih razloga. SAamo polako, ne gubite živce i zatražite pismeno sastanak sa šefom i sve tako ...pa nek vam napiše ako što ima. Ovdje ste očito vi u pravu , jer da imaju valjan razlog očito bi vam odmah dali nogu, a ovako kako nemogu maltretiraju vas da vi otiđete.Ne dajte se, ali ipak tražite novi posao!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala svima na razumijevanju. siguran sam da sam apsolutno u pravu. o čemu se radi...

jednostavno sam šaka u oko toj škvadri na poslu.

u međuvremenu su šefovi napravili totalno glupe gafove (optužili me za nešto, pisao sam puste izjave da bi na kraju ispalo da su oni krivi i nikom ni riječi isprike). štos je u tome što takvih gafova ima sve više i sve su grublji.

interesira me samo: nitko nema diplomatski imunitet - mogu li oni napraviti gaf vrijedan prijave inspektoru rada, da to inspektor rada osudi i...hm... kakva je sankcija onda?????

privatna tužba?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

skupljajte vi lijepo papire i trudite se da što više toga možete dokazati inzistirajte na tome da vam pišu, gledajte na to ovako, što vi kao vi konkretno dobijate s inspekcijom rada i sl. ili s bilo kojom akcijom, bitno je da lova curi, vi u međuvremenu tražite drugi posao ili se školujte nemojte se naprezati, a zatim osveta, samo polako. Može i krepat neko od njih u međuvremenu, svašta se desi. Gore sam vam opisao moje doživljaje.Svaka vaša akcija mora vam donijeti dobit ne trošite energiju na izgubljene bitke il takve kojima ne ostvarujete kontrapritisak i dobit za sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, prilično odlučno a nadsve (za njih) problematično. ma pišem ja njima non stop, problem je u tome što ne odgovaraju, ignoriraju. eh, po zakonu o radu postoji neki rok do kad se mora odgovoriti, no oni ni mu ni bu.

mogu do sudnjeg dana tako pisati, prijaviti na inspektorat rada, ovi ih mogu pogladiti po glavi i gdje sam onda????

mogu li neku satisfakciju tražiti?

problem je najveći u tome što je moje zanimanje vrlo specifično i nije mi jednostavno nači posao pa sam osuđen na pravdanje/kusuranje/kupusanje sa njima. inače sam izuzetno inatljiv, dosljedan, pravičan, etičan, brbljiv u vražju mater, pričljiv, piše mi se stalno, hiperaktivan, baš onakav protivnik za nepožlejeti.

bed je u tome, što kako kažeš, nema pobjede...

ne mogu idokazati da su u krivu, da sam krivo tretiran i blabla i tražiti satisfakciju u novcu.

e, to je ono najgore...

jedino što se može kako mi se čini, je toliko ih iznervirati da mi daju neki povlašteni položaj.

ako nemaju zakonsku osnovu me maknuti, u pravu sam 100% uvijek, točan, brbljiv, nešutjelica, mislim da je jedini način da me smirre da mi daju položaj po strani.

meni se sve čini da je svuda upravo bbaš tako.

ha?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjek dosljedan i s integritetom i još k tome sposoban danas je najveći neprijatelj. Dakle budući da niste za otić sve je jasno kamikaza potezi ne dolaze u obzir, osveta i totalna anihilacija neprijatelja jedino kad je sve propalo radi duševnog mira na odlasku. Ukopati se ne stvarati buku i ne štancati dopise kojma se a) ne štitite od nečega i skidate odgovornost sa sebe b)ne ostvarujete neko svoje pravo c) ne stvarate kontrapritisak kao odgovor na njihov pritisak, Trebaju znati da ne prezate od ničega ali da nećete ništa poduzimati samo tako ili iz bezobzirne osvete, morate dati do znanja da je dogovor moguć i da niste u totalnom ratu i da postoji povratak na početne položaje, akcija-reakcija, ravnoteža straha je ono što vas drži, a branite slabiji položaj. Morate paziti da vas inercija ne povuče na put bez povratka ako ne mislite odlaziti. Treba raditi na prekvalifikaciji jer time se oslobađate i dobivate manevarski prostor i slabi psihološki pritisak, osim toga morate kompenzirati nečim taj osjećaj ugroženosti i nevrijednosti kojim vas obasipaju, možda baš i u firmi postoji prostor za ekspanziju. Valja izdržati, a što vam uostalom i rade jeste li dobili telefon i računalo radite li išta?Pomislite samo što rade ljudima po drugim firmama kad tako gledam vi ja smo još male bebe, bar je plaća redovna.Satisfakcije što se tiče ništa, treba vam biti ugroženo dostojanstvo ili neko vaše pravoiz radnog odnosa ali ono stvarno i možete krenuti s mobingom ali to je težak put, a praksa se tek stvara, ponovno kažem pogledajte udrugu za mobing oni će vam najbolje znati, a i na nezavisnim sindikatima su dosta dobri ima i sindikat u Zadru imaju uspjeha.Ostaje još i kaznena prijava tipa uvreda, iznuda, kleveta, zloporaba položaja i ovlasti i sl. Ali opet s kojim dobitkom. Ovisi što vam točno rade?

Za kraj pobijediti nemožeš na način da ćeš dobiti neku satisfakciju kad te i dođu poljubiti u dupe već ti je odavno svejedno, jer kompenziraš zabušavaš, praviš ih budalama podmećeš im na svakom koraku namjerno sabotiraš praviš se glup i ništa nećeš naučiti što god te pitaju neznaš i radiš minimalno, radiš isključivo za sebe i vidiš samo sebe pa makar i firma propala rade se i druge stvari ali njih ovdje nesmijem napisati . To se u teoriji zove reaktivna orijentacija službenika do koje dovode nesposobni menadžeri.Upropastili su te za sve poslodavce ovog svijeta :-D Kažu kad imaš šefa nasilnika kad napad krene da razgovor treba umrtviti njih to strašno frustrira što si mrtav hladan i ne braniš se, samo kažeš jednom da ti za to nisi odgovoran, to što laprda i tak nije bitno bitno je ono što piše i ono za što postoje svjedoci.Tvoje reakcije nerviranje i dokazivanje je njima hrana i to im treba uskratiti, pa nebuš ti njima ništa dokazao niti dočekao pravdui poštenje od njih oni razumiju silu, kad nebude više išlo doći će oni tebi lizati rit jer to su takvi ljudi bez obraza nebi tako ni nastupali da su drugačiji, kako su se okrenuli protiv tebe tako će se okrenuti i na drugu stranu. I da pokaži im da to shvaćaš jako osobno i da nemaš što izgubiti takvi se jako boje za svoju guzicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoš vjerovat, šikaniraju te,a ti se još uvijek ždereš zbog toga, pa past ćeš u knock out. mene je nadređeni j... u mozak god.i pol dana, ja šutio, trpio, patio i čekao.dobio sam izvanredni otkaz, i naveli gluposti bez ikakvih temeljnih dokaza i vjeruj pogriješili. Povrijedili su u otkazu neke odredbe

ZOR. e, sad sam ja na redu, da ja nekog

j.... u mozak. bio sam na takvom radnom mjestu da znam čitavo poslovanje firme. a znaš na sudu se ne gladi po glavi, već se baca prljavo rublje, pa kome obujci, a kome opanci. nema više milosti za njih.orosit će se njihova čela od sramote i od kazni koje će poplaćat. sreća, da su mi dali otkaz, jer s govnima i tak ne možeš radit. ako #### razmažeš još više smrdi. pamet u glavu. pogriješit će negdje. a ti skupljaj dokaze i sve na pismeno. pa ne želiš valjda kod takvih dočekat penziju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija