Jump to content

Posao


anonimno

Preporučene objave

Ne znam je li dobar forum.

Zanima me sljedeće, tko što radi i kako je zadovoljan s svojim poslom.

Voljela bih nešto promijeniti, no bojim se da je izbor vrlo uzak. Pravnik sam po struci, naravno.

Mislite li da je u redu ostati na poslu samo zato što je dobro plaćen, a guši te? Ili je bolje tražiti nešto drugo i onda grcati u kreditima, dugovima, nemanju mogućnosti i slično.

Voljela bih vaše neke ideje.

Posebno ako ima što zgodno (a ima) Gaiusl za reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam je li dobar forum.

 

Pravnik sam po struci, naravno.

 

 

Posebno ako ima što zgodno (a ima) Gaiusl za reći.

 

 

nije dobar

 

ajme, pravnik, pa promaši forum

 

lijepo ti njemu na mail ili se regaj ili nickuj što on jako voli, pa si pišite eseje do mile volje i na PM

on ti obožava zanimljive sugovornike, pa se potrudi malo ako želiš razgovor s njim

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zgodno ili ne, o tom po tom, činjenice su slijedeće, pisali eseje ili pm-ove ...

 

Tko želi biti sam svoj "gazda", vlasnik posla, vlasnik firme, obrta... prvo neka dobro razmisli da li to jest za njega, neovisno o struci, stečenoj spremi...

 

Prednosti pred klasičnim radnim odnosom su : nitko Vam nije nadređen (osim Porezne uprave i raznih inspekcija), sami odlučujete što ćete, kako i koliko i kada raditi i koliko i zaraditi. Nikoga ne morate pitati kada ćete ići na GO, da li smijete uzeti slobodan dan, kada ćete doći na posao ...

 

Nedostaci samostalnog vođenja posla : ne pazite li na plaćanje svih obveza, postat ćete jedan od onih koji traže pomoć na ovom forumu ! Potraživanja za obavljene poslove i usluge ponekad mogu biti glavobolja, dokazi su Vam nebrojeni i na ovom portalu u raznim postovima... Osim toga, posebno velike firme, imaju mnogo toga što samostalni poduzetnici (neovisno o obliku) teško mogu pratiti za sebe i za svoje zaposlenike : razni sindikalni izleti, jeftini GO u nekom od njihovih odmarališta ...

 

Prednosti rada u firmi : ne razbijate glavu sa financijskim obvezama i potraživanjima, osim ako Vam to nije priroda radnog mjesta, drugi Vam određuju što morate, kada, kako i koliko obaviti. U firmi odrađujete (barem je zakonom tako propisano) svoje radno vrijeme (40 satno) i nakon toga ste slobodni (""). Kada ste samostalni poduzetnik, u pravilu radite cijele dane, u početku obično nemate ni subote ni nedjelje ...

 

Nedostaci rada u firmi : uvijek Vas netko ocjenjuje, uvijek morate slušati druge što morate napraviti (nadređene), ne možete biti slobodni kada želite, ...

 

Dalo bi se toga napisati još uistinu za cijeli roman ....

 

Što se tiče kredita ... najbolje ih je ne dizati.

Što se tiče dugova ... uvijek pazite da nikada nikom ne ostanete dužni.

Što se tiče obaveza ... uvijek gledajte da ih na vrijeme podmirite.

 

Da sam ja poštivao minimalno ova tri financijska minimuma, nikada ne bih nikom ostao dužan, ne bih imao nikakvih financijskih problema niti obveza !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija