Jump to content

Vrhunski pravnici riješite ovo!!!!!!!!!!!


anonimno

Preporučene objave

Radio sam do 31.1 2005.g. u podružnici talijanskog udruženja udruga Coopcoosttruttoriu .Kako je završetkom radova na tunelu Mala Kapela završio moj ugovor na određeno vrijeme za 12 i 1. mjesec nisam dobio plaću u što je uračunata i naknada za godišnji odmor.Može li mi itko reći šta da uradim jer je pravna osoba koja je osnovala podružnicu u Italiji otišla u stečaj,a podružnica nije promijenila naziv tvrtke-u stečaju-kad je pokrenut u Italiji stečajni postupak.Kako se naplatiti? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate ugovor sa podružnicom koja nije u stečaju. Podružnica bi trebala biti pravna osoba registrirana sukladno zakonima RH. U stečajnu masu društva koje je osnovano u Italiji trabala bi ući i imovina vase podruznice.Medjutim, morate podnijeti tuzbu radi isplate zaostalih placa protiv pravne osobe sa kojom imate ugovor. Ako ste ugovor zakljucili sa pravnom osobom iz Italije, tada svoje potrazivanje morate prijaviti u stecajnom postupku pred talijanskim sudom.Cinjenica sto je tvrtka(udruga) osnivac u stecaju ima veze sa mogucnoscu naplate vasih potrazivanja no ne sa legitimacijom tuzenika.

Odvjetnik iz Splita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POSTOVANI ODVJETNICE IZ SPLITA

OBZIROM DA SE KORISTITE NAZIVOM ODVJETNIK ZA OVAKVI PRAVNI SAVJET BI VAS SE MOGLO KOMOTNO PRIJAVITI KOMORI.

 

1. PODRUZNICA I NJENA IMOVINA JE DIO DRUSTVA OSNIVACA I NE MOZE PODRUZNICA NE BITI U STECAJU A OSNIVAC PODRUZNICE U STECAJU.

 

2. PRAVILO JE HRVATSKOG ZAKONODAVSTVA DA UKOLIKO JE OBJAVLJENO OTVARANJE STECAJA NAD ODREDJENOM OSOBOM MORAJU SE PRIJAVITI I TRAZBINE VJEROVNIKA STECAJNOM UPRAVITELJU.

 

3. TUZBU MOZDA UOPCE NE TREBA PODNOSITI JER CE MOZDA PRIZNATI TRAZBINU KOJU PRIJAVI RADNIK.

 

4. PREMA MOJEM MISLJENJU PREMA ZAKONU O OSIGURANJU POTRAZIVANJA RADNIKA U SLUCAJU STECAJA POSLODAVCA (NN 114/03 OD 19.04.2003) PODRUZNICA STRANOG DRUSTVA REGISTRIRANA PRI NASEM SUD JEST "poslodavac u stečaju " KAKO JE ODREDJENO CLANKOM 2 ZAKONA.

 

5. UPLATITE NA RACUN NEKE DOBROTVORNE USTANOVE 100,00 KN RADI OVAKOVOG SAVJETOVANJA :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na izraženim pravnim mišljenjima,međutim moram vas upozoriti i na zakon o trgovačkim društvima.Naime u trenutku kad je u Italiji pokrenut stečajni postupak prije otprilike 2 godine,automatski je registarski sud trebao promijeniti naziv podružnica u stečaju.To nije učinjeno .U zakonu o trgovačkim društvima također stoji da ministarstvo gospodarstva može(ali i ne mora)ukinuti podružnicu stranog osnivača ako je vani proglašen stečaj ili ona svojim radom ugrožava opće dobro.Cijenjenom odvjetniku iz Splita moram odgovoriti da podružnica nije pravna osoba,a da podružnica zajedno sa njenom imovinom ulazi u stečajnu masu stečajnog dužnika.A kako naš je zakon nedorečen u pogledu tražbina radnika ,treba istaći da su zapravo oni koji nastavili raditi u trenutku otvaranja stečaja postali vjerovnici stečajne mase.Njihova mogućnost da se isplate je nikakva ,jer stečajni dužnik osnivač je u Italiji udruženje udruga koje ima stečajne vjerovnike po cijelom svijetu tako dok naša sirotinja dođe na red crvi će im iz guzice izrasti.Jedini tko tu može jako puno uraditi je Vlada RH tj,HAC,no njima se za to šiša jer su oni dobili sud sa iTALIJOM IZ ČEGA SU TREBALI ISPLATITI RADNIKE,međutim to nije kod nas slučaj jer se trebaju napuniti korumpirani žepovi .Riječ je o bankarskoj garanciji.Naime Italija je jedina zemlja u EU koja podržava velike korporacije u stečaju ako su od ekonomskog značaja i garantiraju za njih.HAC je dobio sud ali je zeznuo svoje ljude koji su radili u najgorim mogućim uvjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege prekaljeni forumaši,

 

praktičari i bolji poznavatelji zakona o odvjetništvu trebali bi znati da u vezi kvalitete pravnih savjeta odvjetnike ne prijavljuje odvjetničkoj komori. Normalno, smisao svega je da odvjetnik da svoje mišljenje koje ne mora uvjek biti točno i to je poznata stvar. No ipak mi je drago da je nakon mojeg "pravnog savjeta" veliki broj vas sjelo za svoje računalne strojeve i potrudilo se čovjeku dati pravni savjet- dakle pomoć, koju do mojeg savjeta nije imao. Ipak. oni koji se bave praksom shvatiti će moj savjet koji bi preveden lna laički jezik bio: ide i podružnica u stečaj ako već i nije, uzmi od nje što god možeš mirnim putem. U stečaju koji bi bi bio neka talijansko-hrvatska kombinacija tko zna kakve su šanse za naplatu.

Svima kojima nakon ovog mojeg pojašnjenja dođe da čovjeku daju bolji i kvalitetniji savjet neka prime moju zahvalnost, jer to je svrha odvjetništva-pomoći ljudima.

Nažalost, mislio sam da na ovom forumu ima više kolega koji se bave praksom, ali čini mi se uz časne iznimke, da se ovdje radi o jednom dijelu ljudi koji su vješti informatičari i teoretičari prava.

Pozdrav svima koji su odradili staž na sudu ili u odvjetništvu!

 

P.S. naplatite ovom čovjeku jednu kunu njegovog potraživanja od talijanske firme u stečaju ili podružnice u stečaju i prepuštam Vam 15 god. svoje prakse

 

 

 

velikim znakom pitanja. Tko će pobogu od firme u stečaju utjerati bilo što,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani odvjetnice,

 

iz svoga iskustva vam mogu reci da sam uspio naplatiti i potrazivanja od firmi u stecaju - barem iznos jednak glavnici potrazivanja.

 

A to da odvjetnik moze pogrijestiti, kod davanja pravnog savjeta ne moze i ne smije!

 

Sretno sa vasom odvjetnickom praksom i nadam se da cete ubuduce moci nekome bolje pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na vašim savjetima,no Vaše svađe mi ne pomažu.Znam da odvjetnik ne može čak niti kazneno odgovarati u slučaju da dade krivi pravni savjet.Cijenim obojicu što ste mi pokušali dati savjet jer to je znak vaše humanosti no naravno u tome ima i tipičnog pravničkog hvalisanja tko je bolji.No ono što mene još uvijek zanima ako registarski sud ne promijeni naziv podružnice-u stečaju-jel ona kod nas u stečaju ili pak ona i čitava njena imovina ulazi u Italiji u stečajnu masu jer to je jedno od ključnih pitanja ukoliko mi se ne isplati plaća hoću li se moći naplatiti ovrhom.Možda bi seovdje trebao primjeniti neki članaka Zakona o rješavanju sukoba zakona s međunarodnim elementom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U veljači 2003. sud u Ferrari objavio je prdstečajni postupak "Aministrazione controllata" za COOPCOSTRUTTORI

Delegirani sudac se zove MICHELE GUARNELLI

Tribunale di Ferrara

Sezzione Fallimentare

Izgleda da se ide na nekakvu "sanaciju". Umiješalo se i ministarstvo "Proizvodnih aktivnosti"

Radi se o krupnom tajkunskom pothvatu. Rupa je veličine milijardu EUR i 1750 radnika ostalo je bez posla, a prvareni su i mali dioničari. Glavni krivac: gosp. GIOVANNI DONIGAGLIA direktor i glavni dioničar cijelih 25 godina., pod zaštitom bivše Komunističke partije Italije.

Obratite se sudu u Ferrari. Dobit ćete točne informacije

Pozdrav

Odvjetnik

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno u svakom slučaju će se promjeniti odredbe zakona o rješavanju sukoba zakona u određenim odnosima s međunarodnim elementom.Dakle podružnica ima imovinu na području RH,međutim podružnica nije pravna osoba ,a to znači da za njene obveze odgovara pravna osoba koja ju je osnovala ,a to je udruženje udruga u Italiji,ali kad je nad udruženjem udruga proglašen stečaj u Italiji 2003.g. ovdje se zapravo željelo iz političkih razloga(a to je završetak tunela što prije da se pokupe politički bodovi)ništa ne promijeniti jer time izvođač radova se promijenio,dakle sad bi to bio izvođač koji je u stečaju.No osnovno je i ključno pitanje na koje dobivam ambivalente odgovore jel podružnica i njena imovina u stečajnoj masi.Jer kako kod nas još postoje nedorečenosti u slučaju stečaja za namirenje radnika.Stvar je u tome što oni radnici koji nastave raditi kod poslodavca kad je nad njim pokrenut stečajni postupak postaju vjerovnici stečajne mase.Ukoliko bi radnici bili stečajni vjerovnici njihove tražbine ulaze u troškove stečajnog postupka i tu je jasno.No kod vjerovnika stečajne mase dok se dođe na red (ako se ikada dođe na red)nije tako jednostavno.Naime radi se o tome da se ljude zapošljavalo ,a da se šutjelo o tome da je osnivač u Italiji pod stečajem.Dakle podružnica postoji i ima imovinu u Hrvatskoj tu su ispunjeni uvjeti za ovrhu po ZRSZ ,ali činjenica stečaja osnivača otvara glavno pitanje pa kako do plaće??????????????????????????? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"to je udruženje udruga u Italiji''

Molim te izražavaj se pravilno (pravnički), ne radi se o nikakvoj udruzi, jer su udruge neprofitne organizacije, radi se o trgovačkom društvu...

 

"jel podružnica i njena imovina u stečajnoj masi"

Ponavljam, podružnica nužno slijedi pravnu sudbinu svog osnivača, podružnica nema svoju imovinu, jer je to imovina društva (osnivača), a ne podružnice...

 

"Ukoliko bi radnici bili stečajni vjerovnici njihove tražbine ulaze u troškove stečajnog postupka"

Ne, tražbine stečajnih vjerovnika nastaju prije pokretanja stečajnog postupka, dok tražbine vjerovnika stečajne mase (npr. naknada koja pripada stečajnom upravitelju) nastaju nakon pokretanja stečajnog.

 

"Dakle podružnica postoji i ima imovinu u Hrvatskoj tu su ispunjeni uvjeti za ovrhu po ZRSZ ,ali činjenica stečaja osnivača otvara glavno pitanje pa kako do plaće"

Ponavljam, imovina ne pripada podružnici, već trgovačkom društvu (tj. osnivaču). Što se tiče plaća, moguće je da se ljudi nikada neće naplatiti, jer se stečajni vjerovnici razvrstavaju, ovisno o visini tražbina, u isplatne redove, te se sukladno tome namiruju. Drugim rječima, tko zna koliko je vjerovnika nad društvom i dok se oni svi namire (plus troškovi stečajnoga postupka) pitanje je hoće li ostati i mrvice za sitnog hrvatskog radnika!

 

Mene zanima jedna stvar: Ako je trgovačko društvo bilo u stečaju prije zapošljavanja naših radnika, kako ih je onda uopće moglo zaposliti??? Jer mora biti vidljivo iz naznake i imena same tvrtke da je ona u stečaju? Dakle po meni to nije moguće...

(PS. Shvatite ovo dobronamjerno, samo želim pomoći)

Pozdrav!

 

student prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po Vama kolega znači udruga ne može osnovati podružnicu???????Može li politička stranka osnovati podružnicu?????Udruga koja nema svojstvo pravne osobe je zapravo ortakluk,a ortakluk vrsta trgovačkog društva,a ono je pak privatno pravno udruženje osoba nastalo pravnim poslom radi postizanja određenog zajedničkog cilja.Osnivač udruge može biti poslovno sposobna fizička ili pravna osoba.Jel ste možda čuli u zakonu o trgovačkim društvima za gospodarsko udruženje????Kolega pričate takve nebuloze no ja Vam ne zamjeram u pravu je tako .Mojoj nomotehnici eventualno nešto nedostaje ,ali moje je pravno znanje ipak je tu,kakvo takvo.Što se tiče stečajnih vjerovnika i vjerovnika stečajne mase samo ste ponovili šta sam ja već bio rekao.Vi kao budući odvjetnik dajte mi savjet što pravno uraditi????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi NEkolega,

 

udruga (kao udruga prema Zakonu o udrugama ako koristimo terminologiju domaceg zakonodavstva) ne moze osnivati podruznicu koja bi bila upisana u trgovacki registar kao podruznica trgovackog drustva.

 

sto se tice stranaka, moram priznati da nisam cuo iz politickog zivota da HDZ ima podruznicu - mozda u inozemstvu.

 

prema nasem zakonodavstvu samostalna jedna osoba (pravna ili fizicka) ne moze osnovati udrugu.

kako iz samog pojma "udruga" proizlaizi znaci neko udruzenje. ovakav cin, kad bi se dakle netko udruzio sam sa sobom bi predstavljamo narcisoidni i latentno homoseksulali cin.

 

mozda je u konkretnom slucaju rijec o GIU - no to je gospodarsko ineresno udruzenje koje nisam siguran da moze obavljati gospodarsku djelatnost.

 

mozda mislite na javno trgovacko drustvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da gospodina koji je postavio pitanjene ne zanima teorijsko prepucavanje. Ja sam napisao informacije koje su mi poznate. Dovoljno je da pronađe nekoga tko zna talijanski, nađe tel. br. suda u Ferrari i razgovara sa sucem čije sam ime i prezime naveo. Dobit će barem točnu informaciju.

Radi informacije COOPCOSTRUTTORI je zadruga /tal. COOPERATIVA/. Ja ne znam da li je u Hrvatskoj radila putem podružnice ili putem trgovačkog društva. Preporučam gospodinu da se za to obrati najbližem odvjetniku.

U svakom slučaju pokušat ću pretražiti talijanski trgovački registar pa ću se javiti.

Saluti !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte se obeshrabriti, ako vas ima više dogovorite se o podjeli troškova, obratite se nekom odvjetniku u Zagrebu.

Registrirani su kao podružnica.

Sjedište Zagreb, Zagrebačka 205

Zastupnik je /šef/ g. Daniele Martini

Coopcostruttori je pod nekom vrstom "Prinudne uprave" To je po talijanskim zakonima moguće.

Prinudni upravitelji su.

NIGRO RENATO

LA GIOIA FRANCO odvjetnik

DONINI ETTORE

tel. 0532 854 111

Adresa: ARGENTA (FE) ., Piazza Mazzini 1

Budući da se dug od 1.000.000.000 EUR može pokriti rasprodajom imovine a imaju imovine koja vrijedi više od tog iznosa. Sastoji se od nekoliko poduzeća u raznim dijelovima Italije.

Ministarskim dekretom od 26/08/2004. odobren je program prodaje svih tih poduzeća

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podružnica nije pravna osoba, i prava i obveze stječe u ime i za račun onivača!

Moguče je voditi dva stečajna postupka (jedan u Italiji-tzv. glavni postupak) i jedan u RH (posebni)

Međunarodni stečaj propisan je odredbama 301-335. Stečajnog zakona. Nadležnost se određuje prema središtu poslovnog djelovanja dužnika, te je presumpcija da je sjedište p.dj. tamo gdje dužnik ima upisano sjedište, što očito ovdje nije slučaj, no ako je sjedište u inozemstvu, a središte posl. djelovanja u RH, onda je za stečaj isključiva nadležnosr RH- izneseno se odnosi na glavni stečajni postupak. NO U VAŠEM SLUČAJU MOŽE SE PRIMJENITI odredba čl.302.st1. SZ-a koja propisuje da ako sud RH nije nadležan prema gore navedenim slučajevima, da je sud RH nadležan za PROVEDBU STEČAJNOG POSTUPKA PROTIV DUŽNIKA AKO ON IMA POSLOVNU JEDINICU BEZ SVOJSTVA PRAVNE OSOBE u RH! Steč. Postupak je moguće i voditi ako dužnik ima u RH samo imovinu, ali samo pod uvjetima iz čl.302.st.2. SZ-a. U oba slučaja radi se o tzv. posebnm st. postupcima, uz tzv. glavni koji se vodi u inozemstvu.Nema zapreke da se oba vode! U slučaju posebnog postupka sud RH će voditi stečaj samo obzirom na imovinu u RH, a ako je atečaj otvoren u dražviu u kojoj dužnik ima središte djelovanja u RH se neće ispitivati razlozi insolventosti. Valja istaknuti i slučaj ako se strana odluka o otvaranju steč post. ne može priznati u RH, tada je sud RH dužan dozvoliti vjerovniku otvaranje steč. post.

Rezimirano- možete protiv podružnice u RH otvoriti stečajni postupak u RH, i tražiti naplatu svoga priznatog i utvrđenog potraživanja na imovini dužnika koja se nalazi u RH. U pogledu prava koje ima učinke na ugovor o raduisključivo je mjerodavno pravo države, koje je mjeroddavno za radni ugovor, pa pretpostavljam da je to pravo RH, te će ce vaše tražbina višeg isplatnog reda iz čl.71 SZ-a računati po prosjeku RH koji ta to razdoblje odgovara 2/3 prosječne plaće RH (nema više odredbe čl.86a,. ZR-a po kojem se i te tražbvine nairuju kao trošak st. post.), dok će se obveze dužnika nastale nakon otvaranja stečaja nakon otvarana stečaja smatrati obvezama stečajne mase koje se namiruju kao troškovi steč. postupka. StogaVam savjetujem da nađete odvjetnika i otvorite tzv. posbeni stečajni post. nad podružnicom u RH

ester

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam samo jedno moje nade da dobijem plaću su potonule u beskraj,ne zanima me jel HDZ ima vani podružnicu..Homoseksualni čin je što hrvatski narod jebe svoj narod u zdrav mozak!!!!!

 

mi ti dali toliko prijedloga a ti bi se sam sa sobom u zdravi mozak.

 

ocito nisi zasluzio placu kad se prema svojem primanju tako odnosis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lako je davati savjete ,a pokušajte vi tužiti kad nemate koga,izađite na prosvjede pa nek vas policija maltretira.Znate treba imati za podignuti bilo koji pravni lijek.Kad sindikalce potkupe,kad ne smijete prosvjedovati za ono šta ste krvavo zaradili.Kad zemlju vode kriminalci situacija je takva,a zna se tko je pojeo plaće ne samo meni već još 150 obitelji je ostalo bez primanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je jako zao,nisam htio biti neugodan.

 

svi nasi gradjani moraju cuvati sami svoju imovinu. i neisplacena place je imovina. stoga je jedan pravi put da se naplati sto je zaradjeno, a to je putem suda.

 

mozda stvar nije uopce tako crna kako izgleda ako su navodi iz ovog topica isitniti da osnivac ima prinudnu upravu koja provodi sanacijski program u suglasnost vlade republike italije.

 

nitko pametan na zapadu nece sebi praviti sudskog troska ako zna da ce izgubiti spor na sudu. a prema svemu dosada recenom spor se moze (ako su iznjeti navodi tocni) dobit.

 

koja je brzina rjesavanja, ovisiti ce o mnogo cemu, medjutim vjesti pravnik bi morao znati rijesti problem pitanje da li ima takvih.

 

na zalost los lijecnik ili pravnik nije problem sa kojim se treba baviti drutstvo vec on sam kad izgubi licencu za rad pa bude morao kopati ceste. dok tako ne bude, vi cete, na zalost, morati cekati placu.

 

ipak moram (javno) pitati, pa ako nije i suvise diskretno pitanje o kolikim je novcima rijec?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pitanju su 2 milijuna kuna koji se odnose na radnike i dobavljače.Naime HAC je dobio spor u Ferrari od 48 milijuna kuna bankarske garancije iz čega smo trebali biti podmireni i mi radnici,no netko je naš novac stavio u optjecaj za vlastite svrhe.Čekalo se da ljudi se lagano udalje jedni od drugih,a potajno se vođama sindikata nude poslovi u hrvatskim autocestama.Oni koji su stalno dosađivali kao što je Dražen Sertić čovjek koji se ne zna potpisati dobili su posao u autocestama po nalogu ministra Kalmete,dok su neki poput sindikalca Mate Vukovića dobili nalog da sastave popis ljudi koje će uzeti za tesare.Žalosno je što recimo meni duguju 11 tisuća kuna za 2 mjeseca,imam kredit,ženu i dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tuzba se tako i onako pojedinacno dize i nema tu veze nikakav sindikat, niti vas sindikat smije zastupati na sudu.

 

Previse je neodredjenih zamjenica.

 

Nego ako postoji potvrda o placi na 11 tis kn, prvom odvjetniku i podizanje ovrhe. Obzirom je rijec o trazbini koja se ostvaruje u inozemstu, odmah po usvajanju ovrsnog prijedloga traziti izdavanje prethodne mjere.

 

mudar odvjetnik, ako ima i zelje nesto zaraditi, oguliti ce ih za najmanje 10 tis kn troskova a da se nece morati maknuti iz ureda. pitanje je jedino kako naci takvog. vjerujte da niti za jednog odvjetnika 10 tis kn moguce naplate troska nije malo.

 

i nemojte reci da je zalosno sto vama duguju 11 tis kn. ja bih rado da meni netko duguje 11 tis kn, a ne ja njemu!

 

nema tu brzog rjesenja, niti ce to kakav ministar rijesti. s druge strane ako je netko prihavatio se novog posla i zaboravio dug to je njegova stvar, ne vasa.

 

nisu oni krivi sto im je bolje nego vama- trenutno barem vi tako mislite.

 

medjutim, pitanje u krajnjoj liniji tko ce bolje proci.

 

nemojte me krivo shvatiti ali doista ima ljudi koji nemaju niti 11 tis kn potrazivanja za placu a imaju i zenu i djecu i kredit.

 

premda mi se ne svidja clanove obitelji mjesati sa kreditima. mislim da ipak nije korektno mjesati na istom papriu svoje najbilze sa materijalnim stvarima.

 

okrenite se sami sebi i svojim najmilijima i siguran sam da cete naci snage da prebrodite svoju tesku situaciju.

 

sretno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ugovoru stoji da je za sve sporove nadležan sud u Zagrebu.Drugo svi radnici su potpisali punomoć savezu samostalnih sindikata da bi se preko njih svakom radniku na njegov tekući račun isplatilo potraživanje i čekala se odluka Vlade RH,međutim opet ništa.Za uvjete u kojima sam radio,11 tisuća kuna nije ništa,jer sam ostao bez zdravlja u hladnom tunelu,a oni koji su ikad bili u tunelu znaju o čemu pričam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ćovjeka ne zanima filozofija prava.

Preporučio sam mu da se obrati nekom odvjetniku u Zagrebu i dao sve podatke koje znam. A nije bez veze to što znam.

Znam još. Ali mogu reći tom odvjetniku kojeg sam prepuručio. Kada ga nađu on će sigurno napraviti ono što se može napraviti.OSTALO JE FILOZOFIRANJE. Nemojte zbunjivat ljude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Hrvatske autoceste duguju coopu nekoliko milijuna kuna.Da li bi tu postojala pravna osnova da se podigne tužbeni zahtjev kako bi se namirio od HAC kao dužnika Coopcostruttoria?

 

DA.

Ovrhom na trazbini duznika.

Nije jednostavno ali je izvedivo.

Dapace ako postoje stecajni razlozi, moguce je ishoditi i prethodnu mjeru osiugranja protiv duznika zaplijenom njegovih trazbina prema HACu,a kojom ce sud narediti HAC da novce umjeto Coopcostruttoria upalti na posebni sudski depozit do okoncanja spora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

quote]A moguće je da više tužitelja podignu jednu tužbu prema ZPP-u,ako se ne varam

 

svaki bi tada tuzitelj morao postaviti samostalni tuzbeni protiv tuzenika, a pravni osnov za svaki pojedinacni tuzbeni zahtejv bi bio ugovor o radu koji je zakljucen sa svakim radnikom posebno.

tako da vodjenje postupka sa vise tuzitelja u jednoj parnici bili bi neekonomicno.[

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Dragi radniče!! Dobro došao u kapitalizam. Možda su oni koji su sklapali ugovor o izvođenju radova sa talijanskom tvrtkom trebali malčice unaprijed saznati kredibilitet, bonitet te tvrtke.. i ostalo.. Znate o čemu govorim. Mislim da do svojih novaca nećete baš tako lako doći.. možda da kažete, život ide dalje. Ili, imam ideju, možda bi trebalo pitati Jadranku Kosor da isplate takve slučajeve kao vaš.. To je mali iznos novca u odnosu koliko je koštao cijeli autoput. Pozdrav iz Osječko-hercegovačke županije..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija