Jump to content

Obiteljska kuća i etažiranje


depri

Preporučene objave

I.) Uredu državne uprave u Županiji, Službi za prostorno uređenje, zaštitu okoliša, graditeljstva i imovinsko pravnih poslova, Ispostavi kojoj pripadate, dostavljate:

1. elaborat

2. zahtjev za etažiranje

3. kopija katastarskog plana

4. izvadak iz zemljišnih knjiga

5. građevna dozvola

6. izvadak iz posjedovnog lista

Točke od 3-6 su također potrebne i osobi koja će raditi elaborat. (Pazite na starost dokumenata).

II.) Navedeni ured nakon pregleda dokumentacije izdaje Potvrdu o samostalnim cjelinama.

III). Na temelju Elaborata i Potvrde odvjetnik treba sastaviti "Izjavu - suglasnost svih suvlasnika o etažiranju.

IV.) Izjavu treba ovjeriti JB

V.) Sve ove prethodno nabrojene dokumente odnijeti u zemljišnik i podnijeti zahtjev za uknjižbu samostalnih cjelina.

VI.) I čeeeeeeeekaaaaatiiiiii?! uknjižbu. (Ako je žurno, napraviti požurnicu. Ako treba za kredit tražiti požurnicu od banke).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni samo nije jasno ako je sudski vještak kod mene napravio elaborat na obiteljskoj kući da je jedinstvena cjelina sa jednim ulazom - kako to da su mi napravili etažu na gornjem dijelu gdje su samo dvije sobe.

I zbog toga plaćam gradu zaštićenu najamninu i nekakvu prihod sudionika...

Etažu su mi napravili još neke 1950 a sad sam obnavljala u poglavarstvu ugovor o korištenju za te dvije sobe oni kažu - stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što se dešava ako bi se netko naknadno žalio da recimo nije sve napravljeno prema propisima odnosno da se ne poklapa sa građevnom dozvolom, a već je izdato rješenje i već je sve upisano u zemljišne knjige i već je prošao rok za žalbe. Naime jednu od tih cjelina je kupila stranka koja misli da tu sve nije u redu. Što kaže zakon i da li bi meni moglo doći nekakvo rješenje o eventualnom rušenju jer jednog dijela kao nema u građevnoj dozvoli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija