Jump to content

Zabrana rada – hitno Vas molim za pomoć


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas da mi odgovorite na jedno pitanje. Po struci sam kemičar i radim u laboratoriju za analizu vode. Budući da patim od određenih psihičkih problema, dg. Sy. Borderline, Medicina rada u Osijeku mi je zabranila rad s otrovima.

 

Kako sam kemičar po struci, ukoliko ne uspijem sa žalbom na njihovu odluku, praktično sam na ulici. Stoga vas molim da mi odgovorite koliki je rok žalbe na rješenje Medicine rada i kojim je to zakonom definirano. Kome bi trebala biti upućena žalba?!

 

Psihijatar mi je u svom nalazu naveo da sam sposoban za rad u struci. Doktori Medicine rada su se u svojem Uvjerenju o zdravstenoj sposobnosti pozvali na čl. 32 Zakona o otrovima, ali ja sam taj članak pročitao i tamo ništa izričito ne piše o zabrani rada osobama sa psihičkim poteškoćama.

 

Molim Vas za pomoć i unaprijed hvala!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo članka 32:

 

Pravna, odnosno fizička osoba ne smije zaposliti na radnome mjestu na kojem se radi s otrovima osobe koje nemaju posebna znanja o zaštiti od otrova.

 

Potvrdu o stečenom znanju te provjeri znanja o zaštiti od otrova daje Hrvatski zavod za toksikologiju.

 

Uvjete i način stjecanja te provjere znanja o zaštiti od otrova propisuje ministar zdravstva.

 

Pravna, odnosno fizička osoba ne smije zaposliti na radnome mjestu na kojem se radi s otrovima osobu bez uvjerenja o obavljenu zdravstvenom pregledu prije početka rada, te ih je obvezna upućivati na periodičke zdravstvene preglede.

 

Vrstu zdravstvenoga pregleda iz stavka 4. ovoga članka te rokove periodičkih zdravstvenih pregleda tijekom rada s otrovima, po prethodno pribavljenu mišljenju Hrvatskog zavoda za toksikologiju i Hrvatskog zavoda za medicinu rada, propisuje ministar zdravstva.

 

Očevidnik o zdravstenim pregledima zaposlenika koji rade s otrovima vodi Hrvatski zavod za toksikologiju.

 

Način vođenja očevidnika iz stavka 6. ovoga članka propisuje ministar zdravstva.

 

Iznimno od stavka 6. ovoga članka, očevidnike o zdravstvenim pregledima zaposlenika oružanih snaga Republike Hrvatske koji rade s otrovima vodi nadležna uprava Ministarstva obrane Republike Hrvatske koja podatke iz ovih očevidnika tromjesečno dostavlja Hrvatskom zavodu za toksikologiju.

 

Način vođenja očevidnika iz stavka 8. ovoga članka propisuje ministar obrane uz prethodnu suglasnost ministra zdravstva.

 

Osobe koje rade s otrovima obvezne su za vrijeme rada s otrovima nositi zaštitnu odjeću, obuću i ostalu zaštitnu opremu u skladu s propisima o zaštiti na radu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija