Jump to content

Ispravak Prijave poreza na dobit


zlatica

Preporučene objave

Ovako! Dobila sam poziv iz PU da moram donijeti neke dodatne dokumente kao prilog poreznoj prijavi. Poslodavac mi je bacio na stol papire za nabavljenu opremu još iz 2003. godine :-o koji nigdje nisu evidentirani. Pa sad ja pitam: da li mogu te račune uključiti u poreznu prijavu i dodatno smanjiti dobit (trošak amortizacije koji ranije nije bio priznat), te što sve moram priložiti uz to? Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PU vam je sigurno navela koje to dodatne dokumente trebate dostaviti.

Pitanje je kakve veze imaju ti dodatni dokumenti sa opremom koja nije evidentirana danom stavljanja u upotrebu.

Da biste te račune uveli u PD obrazac najprije morate to sve proknjižiti. Samim tim mijenja vam se bruto bilanca koju morate dostaviti PU.

Morate dati obrazloženje zašto do sada niste tu opremu uveli u popis osnovih sredstava i obračunavali amortizaciju.

Sukladno MSFI i MRS-ovima ispravke su moguće ali uz točno određene uvjete.

Nadam se da to znadete.

 

A što se tiče smanjenja dobiti tj. izmjene PD obrasca, mislim da ćete navuči izvanredni nadzor PU u poslovanje tvrtke.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija