Jump to content

Hrvatsko državljanstvo


zeljka19

Preporučene objave

imam jedno pitanje za vas..

doselila sam se iz bosne,ali nisam prijavila svoj dolazak.sad mi prijete da će me

poslati natrag u

bosnu,zanima me kolika bi bila kazna i koliko bi mi bila duga zabrana ulaska u RH?

zeljela bi hrvatske papire,ali ih nemogu dobiti,tata mi je hrvat i živi u hrvatskoj a

majka je

srpskog državljanstva i živi u bosni.jel kasno da se on sada(otac)upiše u rodni list

i kakav

je proces?? oni su se vjenčali nakon mog rođenja,ali nisu upisani, jel sad kasno da

se oni

upišu u matičnom uredu??molim vas pomozite..

>

 

 

--

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao stranac bila ste se dužna prijaviti u roku od 24 sata od ulaska u RH ili je to bila dužna učiniti osoba kod koje ste došla u posjet. Nije mi jasno tko vam prijeti da će vas poslati u BIH, no ako vas je netko u policiji opomenuo da napustite RH bolje vam je to učiniti. Naime ukoliko se dokaže da ste u posljednjih 6 mjeseci boravila u RH više od 90 dana (u komadu ili s prekidima) vi ste u nezakonitom boravku i počinili ste prekršaj iz čl. 52.st.1. Zakona o strancima za koji se može izreći novčana kazna , zm protjerivanja ili samostalna zaštitna mjera protjerivanja (minimalno 3 mjeseca maksimalno 2 godine). Novčanu kaznu izriče sudac i može izreći u rasponu od 500-5000kn. Za državljanstvo se obratite u Veleposlanstvu uRH u BIH ili u nadležnom MUP-u. Da ste maloljetna tada bi mogli tražiti državljanstvo po ocu, ali ukoliko ste punoljetni mislim da i nema previše utjecaja. Ne vjerujem da ste se negdje prije 1991 izjašnjavali kao hrvatica tako da u RH morate biti ili 3 godine u braku sa drž. RH ili 5 godina uzastopnog privremenog boravka. Btw danas je na saboru prijedlog novog Zakona o strancima pa se to sve skupa povećava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija