Jump to content

Opoziv punomoci


bobostar

Preporučene objave

Nedavno sam sa jednim odvjetnikom potpisao bijanko punomoc (kao, daj sada potpi[i, pa cu ja ispuniti sve ostalo - radi se o punomoci za naplatu nematerijalne stete kod prometne nezgode)> Medjutim, odustao sam o tog odvjetinka te trazim od njega da mi vrati punomoc, kako je ne bi mogao zloporabiti.

Kako napraviti opoziv punomoci i kako biti siguran da je odvjetnik nece zloporabiti.

Punomoc je samo potpisana, nismo niti bili kod javnog biljeznika na ovjeri potpisa.

Kako uopce dobiti nazad tu punomoc. Ja nisam dobio svoj primjerak, jer je rekoa da je nije potrebno.

 

Znam da sam zaribao stvar, ali kako da se izvucem sada.

 

Hvala.

 

:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukratko:

 

pod 1. nema Vam šta on vraćati punomoć nego mu vi punomoć otkazujete jako jednostavno. Otkažete punomoć pisanim dopisom uz uvijet da nadoknadite sve troškove koje je taj odvjetnik imao do tada u tom predmetu.

 

pod 2. kod punomoći se ne ide na ovjeru kod javnog bilježnika, nikada!

 

pod 3. Vi niti ne možete dobiti svoj primjerak ovrhe jer to nije takva isprava da vi tražite svoj primjerak.

 

Vi zapravo imate jako jednostavan problemčić koji vrlo lako možete rješiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da malo ispravim prethodni post:

 

1. Ukoliko odvjetnik još nije pokrenuo postupak odnosno priložio punomoć u spis, može vam je fizički vratiti ili uništiti, štoviše to je njegova dužnost ako ga stranka traži.

Ako je ovrha pokrenuta, onda doista punomoć otkazujete dopisom sudu pozivajući se na taj broj predmeta.

 

2. nije točno da se punomoć nikad ne ovjerava kod bilježnika, već odvjetničku punomoć za poduzimanje "redovitih" radnji nije potrebna, ali postoje slučajevi kada se i odvjetnička punomoć mora ovjeriti.

 

3. Stranka itekako ima pravo dobiti prmjerak isprava koje odvjetnik u njeno ime piše,u njeno ime kao i rješenja suda, ali nije praksa da dobije kopiju punomoći (na što mislim da se odnosilo pitanje). Uz to, odvjetnicima se punomoć često potpisuje bianco. Mislim, odvjetnik je ipak osoba u koju trebate imati povjerenja, pa si ih na taj način i birate.

 

Situacija je zaista lako rješiva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija