Jump to content

činovi u policiji


spec

Preporučene objave

Bio sam propadnik specijalne policije (pričuva). 2002 godine odlazim u kumuliranu mirovinu 70:30 sa činom iz policije viši policijski narednik što mi u Upravi za odbranu prevode kao čin časničkog namjesnika. Sada mi je napravljeno prevođenje gdje su mi mirovinu preveli s činom stožernog narednika jer kažu u morovinskom tako im piše u tablici???. Molim za pomoć koji sam ja zapravo čin po HV tablici. Rok za žalbu na rješenje HZMO-a mi ističe u petak pa molim za odgovor i ako ima ta tablica negdje da si mogu to pronaći. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam za činove u policiji ali vojni činovi ti idu ovako od manjeg prema večem:

Činovi za vojnike:pozornik , razvodnik

Činovi za dočasnike: skupnik,desetnik,narednik,nadnarednik,stožerni narednik,časnički namjesnik

Činovi za časnike:poručnik,natporučnik,satnik,bojnik,pukovnik,brigadir....itd.

Ovo ti je samo orijentaciono da su te sj.....-žali se! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

spec je napisao:

Bio sam propadnik specijalne policije (pričuva). 2002 godine odlazim u kumuliranu mirovinu 70:30 sa činom iz policije viši policijski narednik što mi u Upravi za odbranu prevode kao čin časničkog namjesnika. Sada mi je napravljeno prevođenje gdje su mi mirovinu preveli s činom stožernog narednika jer kažu u morovinskom tako im piše u tablici???. Molim za pomoć koji sam ja zapravo čin po HV tablici. Rok za žalbu na rješenje HZMO-a mi ističe u petak pa molim za odgovor i ako ima ta tablica negdje da si mogu to pronaći. Hvala.

Dobro su ti rekli.Po tablici koju ima policija i MORH to je to u prevođenju.Ali daj pojasni ,kako to da si otišao u mirovinu 2002. godine. sa višim činom da bi sad saznao da imaš niži čin.Znam iz razgovora u policijskoj upravi a i sa kolegama koji su bili pripadnici pričuvne specijalne da odlaze u činu satnika.Moguće je da su se uredbe u nekim periodima mjenjale.Mislim da nisi dobro objasnio svoj slučaj.Što se tiće žalbe na rješenje mislim da tu nema nekih velikih problema,s obzirom da ako dokažeš da si se vodio kao pripadnik specijalne i to naknadno priložiš nema razloga da ti na priznaju čin a samim tim i novi obračun mirovine i zaostaci..Jer sama dodjela i priznavanje čina nije u nadležnosti HZMO-a,nego policijske uprave i MORH-a.HZMO samo traži od njih službeno očitovanje.Prema tome ne vidim na osnovu čega bi se žalio HZMO-u.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam u specijalnoj (pričuva) do 31.12.1998. Prošao sve akcije i čišćenja terena. Od tada sam na bolovanju do 2002 kada odlazim u mirovinu. 40% HRVI. Specijalna mi dala čin viši policijski narednik odlaskom u mirovinu. Tada mi je uprava za obranu taj čin prevela kao časnički namjesnik. Sada kada je rađeno prevođenje rečeno mi je u HZMO da to preme njihovoj tablici je sada stožerni narednik. Što sada? Može li se to tako mijenjati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovom kako si opisao očito da je došlo do greške u tvojoj P.U.Koliko je meni poznato specijalna odlazi u mirovinu s činom satnika bez obzira ,bilo aktivna ili pričuvna.Doduše neke uredbe u prevođenju su se mijenjale,pa su neki vojni činovi ukinuti,ali to tebe nebi trebalo zamarat.Ovo što sam ti napisao je provjereno.Znači odi u svoju P.U. i podnesi zahtjev za dodjelu policijskog zvanja koje pripada specijalnoj policiji.Rješenje na kraju stiže iz ZG.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Viši policijski narednik je prvo zvanje s višom stručnom spremon, što znači da to zvanje ne možeš imati sa srednjoj već možeš samo raditi na mjestu za koje je predviđeno takvo zvanje.

Znači, sa srednjoj možeš biti najviše policijski narednik, a kako se to gleda kod odlaska u mirovinu i dodjele vojnih zvanja ni meni još nije nabistrije, ali koliko znam sa statusom HRVI-a, dobivaš zvanje satnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dao sam si malo truda i pokušao pronači usklađenje policijskog zvanja s vojnim činom. Kod odlaska u mirovinu podnosi se Zahtjev ministru, koji vam odobrava najmanje dva (uglavnom), a može i tri policijska zvanja više od onog što ste imali. Ja imam, a bojim se da je stari, naputak o ovome, te ga neću staviti, jedino ako nađem nešto novije. Po ovom što je kolega naveo, bio bi čin satnika, no kažem ako se nešto nije promijenilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policajac= desetnik

viši policajac = narednik

policijski narednik= nadnarednik

viši policijski narednik= stožerni narednik

policijski inspektor= časnički namjesnik

viši policijski inspektor= satnik

samostalni policijski inspektor= bojnik

glavni policijski inspektor= pukovnik

policijski savjetnik= brigadir

glavni policijski savjetnik= general bojnik

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija