Jump to content

dobivanje skrbnistva i preseljenje u drugi grad


darla_

Preporučene objave

Ja ću ti odogoriti ono što sigurno znam: postupak dodjeljivanja besplatnog odvjetnika kod komore, jer sam to upravo prošla prošli mjesec. Dakle, napišeš kratak dopis Hevatskoj odvjetničkoj komori, Koturaška 53, Zagreb, u kojem obrazložiš da trebaš pravnu pomoć u vezi ostvarivanja prava na alimentaciju, a koju ne dobivaš, ili dobivaš rijetko...

Dopisu priložiš (vašno!) kopiju svoje domovnice i domovnice i rodnog lista kćerke i pošalješ. E, sad, dok su meni odobrili besplatnog odvjetnika trajalo je stvarno kratko - 2 tjedna, ali budući su sad dopusti, moglo bi i malo dulje. U svakom slučaju, pošalju ti doma rješenje s imenom dodjeljenog odvjetnika i njegovim brojem. To isto dobije i taj odvjetni, nazoveš ga i dogovoriš sastanak. Ja mislim da ti je najbolje početi s alimentacijom, a kad dobiješ odvjetnika, onda ga na prvom sastanku sve lijepo pitaš u vezi ovih drugih problema, on će ti najbolje reći koliko je to postupaka i sl.

I sretno, držim vam palčeve!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma, mene samo muci sto ja ne mogu otici da dijete ne slusa tu dernjavu. namjeravam hitno doci u zg i predati to. znaci, najprije predati zahtjev za besplatnog odvjetnika, zbog alimentacije i skrbnistva, a nakon toga zabraniti viđanje svojim roditeljima s djetetom.

imam li pravo zatraziti nadgledanje nekoga od strane centra za soc. skrb kad moja kcer bude u vise dnevnim posjetima ocu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma gle, radi se o tome da tebi, po mom mišljenju, definitivno treba odvjetnik da te savjetuje u ovim teškim i dosta složenim pitanjima. No, budući da su odvjetnici skupi onima koji ne dobivaju alimentaciju (i ja sam jedna od tih!) Međutim, koliko ja znam, oni se dodijeljuju samo za rješavanje pitanja alimentacije, zato sam ti rekla da prvo tražiš samo za to. A kad budeš oči u oči s tim odvjetnikom, onda mu reci: Gledajte, ja osim što ne primam alimentaciju, imam još i ove probleme:. 1., 2. 3. ............. Onda će ti on reći što može on u okviru te besplatne pomoći, a što ne. Kužiš? Jer ako u molbi napišeš što sve trebaš, možda te odbiju i kažu da za to ne dodjeljuju besplatnu pomoć.

I ne moraš osobno u Zgb, pa pošalji poštom hitno i preporučeno!

A u vezi drugog pitanja - nadozor viđenja - ja sam o tome razgovarala s pravnicom u svom Centru za soc. skrb. Gdje god da si sad prijavljena, ima neki centar, odi tamo, razgovaraj s pravnikom/pravnicom, oni će te uputiti što da napraviš. U pitanja alimentacije se ne žele upuštati, ali za ovo bi ti morali reći neki savjet. Da, postoji mogućnost da se viđenje nadzire ako imaš razlog, opasno ili riskantno ponašanje, alkoholizam ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TU SAM NEŠTO SPRTLJALA U PROŠLOM POSTU, EVO ISPRAVKE:

 

No, budući da su odvjetnici skupi onima koji ne dobivaju alimentaciju (i ja sam jedna od tih!), svakako vrijedi iskoristiti tu mogućnost dodjele besplatnog odvjetnika. Međutim, koliko ja znam, oni se dodijeljuju samo za rješavanje pitanja alimentacije ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jao, ja mislim da sam zabunom nazvala komoru jednom, jer meni ne treba odvjetnik, imam svog, ali mislim da to nije neki problem. Vama je odvjetnik potreban zbog složenosti situacije, i trebate se svakako obratiti centru za socijalnu skrb i objasniti svoju situaciju. Ja sam im se obračala još dok sam bila trudna, i u svakom slučaju je dobro da vas imaju u evidenciji da ste tražili pomoć. Ja sam predala zahtjev u 3mj a idemo na sud tek sad ovaj mjesec tako da se dugo čeka, ali trebate pitati dali postoji mogučnost žurnog postupka zbog složenosti situacije, i zbog toga što ste koliko sam shavtila vi i vaše djete u opasnosti. Evo neznam detalje, ali najbolje je ja mislim prvo nazvati centar za socijalnu skrb. To u zg ide po mjestu stanovanja. Za alimentaciju znam da je dužan plaćati od djetetovog rođenja. Za što nema dokaz da je platio, uplatnicu ili ako vam je uplačivao na račun, da ima evidentirani dokaz. Vi znate koliko nije plaio, te imate svako pravo taj novac tražiti jer nije uzeo vama nego vašoj curici, ja to tako gledam, to nije moj novac, nego njezin. Eto tako da imate svako pravo tražiti to što nije podmirio. Sretno, ako trebate što samo mi recite ako treba nazvat ću za vas pa vam javitzi na forumu pošto niste u zg, strašna jedna situacija, strašna!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni su rekli da pošto je djete rođeno u vanbračnoj zajednici da u slučaju da ne plaća da imam pravo tražiti alimentaciju od djetetova rođenja retroaktivno. Eto odvjetnik mi je rekao, citiram "Dok plaća dobro je, potvrda uplate nije meni bitna, ako prestane plaćati javi mi se." Eto, tako da mislim da se može samo se treba obratiti pravim institucijama za pomoč. Ako se dobro sječam u czs su mi rekli da u slučaju neplačanja su pravila malo teža i da se ide u zatvor, dođe do zapljene imovine i tako dalje, tako da eto prosljeđujem što su meni rekli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

situacija je ovakva: ja sam podigla sve moguce dokumente i zatrazila ispis mjesecnih izvjesca iz banke za zadnje dvije godine. rijesila sam stambeno pitanje u drugom gradu, iduci tjedan idem promjeniti adresu prebivalista da bih mogla pokrenuti postupak na zagrebackom opcinskom sudu i javiti cu se css-u. koliko kosta pokretanje tuzbe za dobivanje skrbnistva? koliko traze odvjetnici? sto se placa ako se dobije besplatni odvjetnik na racun neplacene alimentacije?

moze li mi netko pomoci u vezi toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sam dobro razumjela, dijete je rođeno u izvanbračnoj zajednici, koja je i prestala postojati, živi s majkom (nije evidentirano drugo), koja je i njegov zakonski zastupnik? Ne znam imate li kakav papir kojim su uređene obveze oca... Ako je "tužba za dobivanje skrbništva" podrazumijevala lišavanje oca prava i dužnosti iz sadržaja roditeljske skrbi, a pri tom je bez obzira na sve dužan uzdržavati dijete, dovoljno je da više od 3 mjeseca da ni jednu obvezu ne ispunjava (susreti, uzdržavanje i sl) kako bi se pokrenuo neki postupak.

 

Članak 114.

(1) Sud će u izvanparničnom postupku roditelja koji zlorabi ili grubo krši roditeljsku odgovornost, dužnosti i prava lišiti prava na roditeljsku skrb.

 

(2) Roditelj zlorabi ili grubo krši roditeljsku odgovornost, dužnosti i prava ako:

 

...7. ne skrbi dulje od tri mjeseca o djetetu s kojim ne živi,

 

(3) Postupak za lišenje prava na roditeljsku skrb dužan je pokrenuti centar za socijalnu skrb čim sazna za okolnosti iz stav­ka 2 ovoga članka, a može ga pokrenuti drugi roditelj, dijete ili sud po službenoj dužnosti.

 

(4) Pravo na roditeljsku skrb vratit će se odlukom suda kad prestanu razlozi zbog kojih je to pravo oduzeto.

 

Ako je to bilo pitanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...nadovezat ću se na pitanje u vezi tužbe. Svakako traži da te sud oslobodi parničnih troškova zbog slabih primanja (naravno, ako nemaš nikakva primanja ili su ona vrlo slaba), što će sud i napraviti. Dakle, pravna zaštita se osigurava i onim osobama koje nemaju sredstva za vođenje postupka, jer je u prvom redu cilj pravne zaštite osigurati zaštitu SVIMA, a ne samo onima koji postupak mogu financijski podnijeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

ako sam dobro razumjela, dijete je rođeno u izvanbračnoj zajednici, koja je i prestala postojati, živi s majkom (nije evidentirano drugo), koja je i njegov zakonski zastupnik? Ne znam imate li kakav papir kojim su uređene obveze oca... Ako je "tužba za dobivanje skrbništva" podrazumijevala lišavanje oca prava i dužnosti iz sadržaja roditeljske skrbi, a pri tom je bez obzira na sve dužan uzdržavati dijete, dovoljno je da više od 3 mjeseca da ni jednu obvezu ne ispunjava (susreti, uzdržavanje i sl) kako bi se pokrenuo neki postupak.

Ako je to bilo pitanje...

 

ovako, djelomicno je tako: dijete je rođeno u izvanbracnoj zajednici koja je postojala postojati, ja sam se odselila s njom nakon toga, on s nama nije ni komunicirao ni viđao nase dijete par mjeseci, kasnije pocinju neredoviti susreti i neredovite uplate 8do tada nista). susreti nisu bili dogovorni i nikad on nije zvao da dođe po dijete vec njegovi roditelji, sto znaci baka i djed moje kceri, koji bi dosli po nju i vratili je za jedan-jedan ipo sat. ja nikad nisam isla na sud zbog toga jer mi je u tim trenutcima bilo draze da ga nema pokraj nas bez obzira sto nista ne doprinosi. znaci nisam zakonski skrbnik, nemam ni jedan dokument koji to potvrđuje. prije 18-e sam dobila poslovnu sposobnost, dijete je prijavljeno na mojoj adresi i to je to. također, on nikad nije ni trazio da redovito viđa dijete, a kamo li da zivi s njim.

sada se ja zelim preseliti s njom, sto mi zakon brani buduci da mi imamo jednaka prava. zato i trazim skrbnistvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plavko je napisao:

...nadovezat ću se na pitanje u vezi tužbe. Svakako traži da te sud oslobodi parničnih troškova zbog slabih primanja (naravno, ako nemaš nikakva primanja ili su ona vrlo slaba), što će sud i napraviti. Dakle, pravna zaštita se osigurava i onim osobama koje nemaju sredstva za vođenje postupka, jer je u prvom redu cilj pravne zaštite osigurati zaštitu SVIMA, a ne samo onima koji postupak mogu financijski podnijeti.

 

hvala na informaciji. svakako cu to i uciniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isključivo skrbništvo, tj. status samohrane majke, ako otac ne ostvarije niti jedno od prava ili dužnosti...

Biti z.z. djeteta s kojim živite je lakši dio priče i jednostvanije i brže provediv. Kao takva, između ostalog, možete bez problema prijaviti mu novu adresu bez očevog potpisa suglasnosti na PU.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Isključivo skrbništvo, tj. status samohrane majke, ako otac ne ostvarije niti jedno od prava ili dužnosti...

Biti z.z. djeteta s kojim živite je lakši dio priče i jednostvanije i brže provediv. Kao takva, između ostalog, možete bez problema prijaviti mu novu adresu bez očevog potpisa suglasnosti na PU.

 

ja ne zelim njega zakinuti niti u jednom segmentu njezinog zivota. to koliko je on dobar ili los otac nije na meni da odlucujem i to vec vec sama shvatiti.

znaci, polako mi otvaras oci (sto je napredak).. ja sada nisam u mogucnosti sama promjeniti sebi i djetetu novu adresu boravista, ne prebivalista?

znaci, za to trebam biti zakonski zastupnik djeteta?

kako to srediti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma mislim da kad dijete nije "bračna stečevina" ide sve jednostavnije nego u suprotnom slučaju. Maloljetnoj djeci su z.z. roditelji za trajanja braka, ili jedno s kojim žive. A to si ti jer otac s djetetom ni nije. Treba li kakva dodatna verifikacija, obzirom da nije u pitanju brak, a i obzirom na onaj članak da roditelji bez obzira živjeli ili ne živjeli zajedno... blablabla, e to nemam pojma. Ne bi bilo logično da je to neki problem ili upitna stvar. Kako bilo, na PU pitaju potpis oboje za prijave ili neki papirić sa štambiljem koji potvrđuje kako to nije potrebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da traže. I kod prijave malodobnog djeteta na drugu adresu trebat će te potpis njenog oca. A u vanbračnoj zajednici se mora odrediti zakonski zastupnik, znači mora se na sud, kod rastave braka je to neka automatika i sve ide u tom procesu, moguče je to tražiti sa skrbništvom. Opet tako su meni rekli. I znam kad se dobije zakonsko zastupništvo da dalje netrebate potpis oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da sudovi nisu brzi, a naročito sada kad predstoji kolovoz i kolektivni godišnji im pa rješavaju samo ono što se progura kao "hitno", pogasiti se vatrau može na malo brži način a da sve bude ok i da se ne dovodi u situaciju da dijete neprijavljeno živi negdje, a roditelj je odgovoran (ovo iz predostrožnosti, obzirom na ono što smo imali za čuti glede roditelja majke):

obratiti se czss-u zamolbom za privremenim rješenjem o povjeravanju djeteta. Ne postoji za to obrazac, već se piše u stilu dopisa. Navedu se razlozi kao npr. da majka želi odseliti sa dosadašnje adrese, na kojoj živi s djetetom ali ne u izvanbračnoj zajednici s ocem djeteta koja je raskinuta tada-i-tada, te moli da joj se povjeri dijete ( na skrbništvo, jer to ni ne mogu) na zajednički život i brigu jer realno tako i jest već toliko-i-toliko, te da slijedom navedenog do pravomoćne sudske odluke bude njegov z.z.

 

Ako se može "pogurati" ili soc. radnik ima sluha, a mogao bi imati, sve bi moglo biti gotovo u manje od mjesec dana, a pravomoćno je po isteku 15 dana. Bez obzira žalio se otac na to ili ne, a bit će obaviješten od centra i pozvan, ali se moguće neće ni odazvati, zžalba ne odgađa ovrhu, pa neće biti problema oko prijavljivanja djeteta bez očevog potpisa. Inače, bez toga su mnoge stvari komplicirane, neke radnje u bolnici glede djeteta također zahtjevaju potpis oboje roditelja i sl, a čemu komplicirati kad može biti i jednostavnije, naročito ako otac nije u kontinuiranom kontaktu s djetetom....

 

PS. Molim da se uoči razlika između povjeravanja djeteta i skrbništva, jer prvo je lakše i normalno da se dobije kada dijete živi s jednim, a skrbništvo bi značilo da je onaj drugi lišen prava i dužnosti roditelja, umro i sl... a to ne ide baš tako jednostavno osim u slučaju da se taj drugi roditelj ne pojavljuje dugo u ni jednom obliku: ni likom ni financijski.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Logika stvari bi nalagala da se ide tamo gdje je prebivalište, kao trajna kategorija, a za slučaj da je boravište drugo, a obično ga daju na godinu dana, ne bi bilo normalno za očekivati da netko tko s djetetom ima boravište u npr. Vukovaru juri na razgovor u czss u npr. Dubrovnik...

...a sumnjam da bi i npr. soc. radnika pri izlasku na teren slali iz Splita u Zagreb kako bi npr. provjerio djetetove uvjete života...

 

Mjesna nadležnost sudova je poznata, a može se promijeniti tijekom postupka ako će se tako lakše blablabla.. ima članak, stavak...

 

321-333.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako, otisla sam na mup-ovu str vidjeti koji mu dokumenti trebaju i poslala im mail. bili su jako ljubazni i objasnili da roditelji s jednakim pravima, znaci ja i on, ne mozemo samostalno prijaviti drugo boraviste/prebivaliste djeteta bez dokaza da smo njegovi zakonski zastupnici, sto bi znacilo da sutra zovem czss i pisem molbu jer ne postoji obrazac za to. navodno je pravovaljano do prvog sudskog rocista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u zahtjevu czss-u obavezno napisati: povjetavanje djeteta na zajednički život majci do pravomoćne sudske odluke!

 

Ne postoji obrazac za to, već se piše kao dopis...

 

Jer, tada i vrijedi do pravomoćnosti sudske idluke i nema praznog hoda između. Czss ima tolike ingerencije.

 

Ako pozovu (a pozvat će) i oca, bit će upitan koliko će dorinostiti uzdržavanju djeteta i to će postati obvezujuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

prije koja tri mjeseca sam nazvala policiju da ih pitam mogu li se s djetetom nad kojim nemam skrbnistvo, ali nema ga ni nitko drugi preseliti u zagreb i rekli su mi da naravno da imam, samo da o tome obavijestim oca djeteta. obavijestila sam ga, nije tada reagirao. ja sam otisla.

on je tada kontaktirao czss u zagrebu i poslali su kod nas soc radnicu koja je napravila neki izvjestaj i rekla da ce on u zadru predati zahtjev za viđanje na opcinski sud. to je i napravio. ja sam bila na prvom rocistu, on je poslao odvjetnicu. nismo su uspijeli nista dogovoriti jer su trazili prevelika viđanja jer su mislili da je nas odlazak samo privremen. međutim, ja sam promijenila adresu prebivalista i zaposlila se.

 

prvi problem s kojim sam se susrela je upis djeteta u djecji vrtic jer ne mogu djetetu nad kojim nemam skrbnistvo promijeniti prebivaliste tj ne mogu dobiti potvrdu o prebivalistu koja je kljucna za vrtic... izjava czss da zivimo na toj i toj adresi te moja potvrda o prebivalistu, također nista ne znace... međutim, ona je eto tako upala u vrtic i rekli su da dokumente donesemo naknadno, a nakon prvog rocista nista se nije rijesilo, a czss koji treba placati vrtic ne zeli platiti 1500 kn koliko vrtic trazi, vec 200 kao sto i kostaju obicne jaslice....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijava boravišta ili prebivališta je nužna za upis u vrtić, odnosno promjenu škole.

Naime, vi smijete otići s djetetom uz obavještavanje oca, no, prijaviti boravište (do godinu dana) ili promijeniti prebivalište možete samo uz:

a) očevu suglasnost potpisom u PU pri promjeni

b) pravomoćnim sudskim rješenjem

c) privremenim sudskim rješenjem do pravomoćnog sudskog papirića

 

Obzirom da adA) ne ide, adB) zapinje i može se odužiti solidan broj ročišta i žalbom županijskom sudu, bilo bi lijepo da pokušate adC).

 

czss ako i bude plaćao, platiti će maksimalno onoliko koliko koštaju državni vrtići odnosno jaslice, 6-satni ili 10-satni program, koji se kreće u iznosima do 400kn/mj, participacija roditelja se uplaćuje u njegova sredstva za predškolski odgoj, ostatak programa subvencionira dotični Grad.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

hvala ti na svemu do sada. cuj, ja sam bila na rocistu, predlozila viđanja djeteta i oca jdenom mjesecno, ali tri dana u komadu i on je to prihvatio. ja sam dobila skrbnistvo, međutim sad trebam pokrenuti novi postupak za alimentaciju i to u zagrebu na opcinskom sudu. klinka ide u vrtic, placa ga czss, ali kako ona jos nema prebivaliste ni boraviste jer cekamo da sudska presuda postane pravomocna, placaju iznos od 1500 kuna.

 

i eto, za tri dana sve to postaje pravomocno i sad me zanima kako napisati taj zahtjev za novi postupak. predlazem li ja iznos alimentacije? buduci da joj jako dugo vremena nije davao nista ima li pravo traziti retroaktivno? i ako alimentacija bude 1300 kuna imam li pravo traziti razliku jer je on godinu dana placao petsto? i naravno, iako smo rijesili viđanja i skrbnistvo i iako je on u czss skrb potpisao da ce uplatiti isti tjedan, on to nije napravio i rekao je da ne misli. sto da radim?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo, danas sam dobila rijesenje iz zadra. shvatila sam da vam socijalne radnice napricaju hrpu gluposti dok prolazite postupak za skrbnistvo, pocevsi od toga da vam moraju njuskati po kuci dva puta tjedno i stalno pisati nekakva izvjesca. misljenje czss se cak nije ni trazilo na opcinskom.

pisem zahtjev za opcinski u zagrebu.. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Imam pitanje: Ovako, ja sam bila u izvanbracnoj zajednici koja je trajala 3 godine i prekinuta je. Iz te zajednice imam 18-mjesecnog sina koji nosi ocevo prezim, dakle, priznao ga je, na sudu sam dobila zakonsko skrbnistvo, dijete zivi sa mnom, a otac ga redovno vidja, i recimo, koliko toliko redovno uplacuje i odredjeni iznos alimentacije. Eh, mene sad zanima, mogu li se ja sa djetetom kao njegov zakonski skrbnik i majka preseliti u drugi grad bez ocevog pristanka?? I ako ne, zasto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Skrbništvo je zajedničko, a dijete je vama povjereno na zajednički život jer ste se prilikom evaluacije roditeljskih kompetencija pokazali kao stabilniji roditelj.

 

Savjestan roditelj neće se preseliti sa zajedničkim djetetom, a da prije toga nije dogovorio sa drugim roditeljem način i opseg susretanja djeteta sa njime.

Pitate zašto?

Odgovaram vam sa protupitanjem: kako je u interesu vašeg zajedničkog djeteta preseljenje u novu sredinu, odnosno da li je to preseljenje zbog nekog djetetovog interesa ili je riječ o nekim isključivo vašim potrebama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadopunit ću prethodno protupitanje sljedećim konstatacijama:

 

1. Dijete vam je povjereno na zajednički život (a niste vi "dobili zakonsko skrbništvo")

2. Oba roditelja imaju pravo roditeljske skrbi (izvanbračno, u braku, nakon razvoda, prekida izvanbračne zajednice) jer brak, odnosno izvanbračna zajednica i roditeljstvo nisu međusobno uvjetovani ičim, stoga ga dijele ravnopravno.

3. Sud povjerava na zajednički život dijete roditelju za kojeg procijeni pouzdanijim da će voditi posebnog računa o svim potrebama i pravima djeteta.

4. Moguće je zatražiti da sud donese novu odluku ukoliko se bitne okolnosti promijene- upravo stoga što nije riječ o pravu ijednog od roditelja, već maloljetnog djeteta, a ostvarenje mora biti osigurano i zaštićeno do najveće moguće mjere.

5. Odnosi se i na mjesto življenja, jer je izravno vezano za 2 "sitnice":

a) promjenjenu (itekako) bitnu okolnost, koja možda odgovara roditelju ali se ne podudara sa najboljim interesom djeteta

b) ako se preseljenje u drugi grad podudara sa najboljim interesom nekog konkretnog djeteta, nužna je nova odluka o susretima i druženjima s roditeljem s kojim dijete ne živi, a roditelji (oboje) mu dužni osigurati ostvarenje tog svog prava, sud zaštititi to pravo od mogućih kršenja od strane nekog od roditelja (bilo kojeg, pa i hipotetske situacije ili nečeg u stilu isključivo "po dogovoru" otvarajući tako prostor destrukcijama nepostizanjem dogovora).

6. Pri ostvarenju djetetovih prava i udovoljavanju njegovim potrebama je nebitan međusobni odnos majke i oca. To je dužnost roditelja, svakog.

 

Objašnjenje razloga nekoliko odredbi Obiteljskog zakona je moguće naći i manje "suhoparno" izrečeno, ako je tako lakše shvatiti:

 

"Vaša djeca nisu vaša djeca.

Ona su sinovi i kćeri čeznje života za samim sobom.

Ona dolaze kroz vas, ali ne od vas,

I premda su s vama, ne pripadaju vama."

(Kh. Gibran)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija