Jump to content

Državni odvjetnik


anonimno

Preporučene objave

Da li je zakonska obaveza državnog odvjetnika ( ako je molim naslov zakona i član ) prijem stranke u čiji je kazneni postupak uključen i on ( državni odvjetnik ). Kazneni postupak odnosi se na prometnu nezgodu u kojoj sam ja oštećenik.Kontakt bi bio potreban zbog nejasnoća navedenih u obrazloženju državnog odvjetnika upućenog sudu.

Također me interesira da li je državni odvjetnik na zahtijev oštećenika dužan prisustvovati raspravi.

Unaprijed zahvaljujem !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada se radi o predmetu u kojem je državni odvjetnik podigao optužnicu ili podnio sudu optužni prijedlog za zaključiti je da postoje sve zakonske osnove da tu optužbu do kraja i zastupa, a time zastupa i interese oštećene strane. Oštećenik može angažirati i punomoćnika ( odvjetnika ) za zastupanje svojih interesa, koji će biti prisutan na raspravama.

Državni odvjetnik ne mora biti prisutan raspravama u kojima se radi o suđenju za kaznena djela za koja je zapriječena kazna zatvora do 5 godina, znači, ako je podnesen optužni prijedlog, U slučaju optužnice, mora biti nazočan glavnoj raspravi.

 

Ukoliko smatrate da nešto ne štima u postupku zatražite prijem kod drž. odvjetnika i interesirajte se, možete izvršiti i uvid u spis, ali pretpostavljam da sve štima ćim se išlo u optuženje, a da drž. odvjetnik zna zašto je nešto tražio, objasnio, predložio, obrazložio..., u suprotnom ne bi podnosio optuženje..

Ukoliko drž. odvjetnik nije prisutan na raspravi - kod optužnog prijedloga, tada Vi kao oštećenik sami zastupate optužbu, i u tom slučaju je dobro da imate punomoćnika.

Postupanje i rad državnih odvjetnika reguliran je u Zakonu o državnom odvjetništvu, Pravilnikom o unutrašnjem poslovanju u drž. odvjetništvima i Zakonom o kaznenom postupku..ali, ima tu puno članaka koji se odnose recimo na ovu konkretnu situaciju, pa da ih ne nabrajam...da se mene pita, ja bih Vas primila i saslušala što Vas muči i objasnila Vam trenutno stanje predmeta kao i mogući ishod...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija