Jump to content

Povrat Poreza - Adaptacija


shadow

Preporučene objave

E pa ovako moji roditelji su vlasnici objekta koji se sastoji od dvije kuće, jedna se nedavno dogradila Pošto sada treba adaptirati kompletnu staru kuću i završiti novu. Zanima me da li ja i moja sestra imamo pravo povrata poreza pošto ulažemo u adaptaciju i rekonstrukciju te kuće, tj dižemo stambeni kredit za adaptaciju i dovršenje spomenutog objekta.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Milly je napisao:

Pod uvjetom da na toj adresi imate prijavljeno prebivalište (vidi u osobnoj iskaznici) ima pravo na povrat poreza. Uz poreznu prijavu morate priložiti z.k. uložak, presliku osobne iskaznice, račune, odnosno ugovor o kreditu i izjavu.

Ok svi stanujemo na istoj adresi ,sestra u novom objektu, roditelji su samnom i s mojom obitelji u starom objektu.Još me zanimaju spomenuli ste račune, neznam da li cijeli iznos adaptacije moraju pokrivati računi pošto se uzeo malo veči kredit da bi se mogao i uredit prostor(namještaj).

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije dovoljno imati samo prijavljeno prebivalište na adresi da biste tražili plakšicu za adaptaciju stana. to mogu učiniti vaši roditelji, bez obzira da li je vlasništvo na majci ili ocu. ali ne mogu koristiti olakšicu djeca. regulirano zakonom poreza na dohodak čl 36. i 54., te pravilnikom poreza na dohodak čl. 59.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isto tako, čak i da roditelji prepišu dio kuće koju adaptirate na vas, po osnovi plaćenih kamata po kreditu ne biste mogli koristiti olakšicu dok god u cjelosti ne utrošite sredstva na adaptaciju. dakle, morate imati original račune izvođača radova na svoje ime i prezime, s adresom na kojoj ste prijavljeni i koja je u vašem vlasništvu. ne možete sami kupiti materijal i ugrađivati. dakle, račun izvođača radova na kojem je iskazan rad i utrošeni materijal. ili samo rad. materijal sam za sebe ne možete koristiti, kao ni kupnju namještaja. dakle, nakom što u cjelosti utrošite namjenski kredit i dokažete ga takvim računima, tek od tada možete početi koristiti olakšicu kamate po kreditu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evellin je napisao:

isto tako, čak i da roditelji prepišu dio kuće koju adaptirate na vas, po osnovi plaćenih kamata po kreditu ne biste mogli koristiti olakšicu dok god u cjelosti ne utrošite sredstva na adaptaciju. dakle, morate imati original račune izvođača radova na svoje ime i prezime, s adresom na kojoj ste prijavljeni i koja je u vašem vlasništvu. ne možete sami kupiti materijal i ugrađivati. dakle, račun izvođača radova na kojem je iskazan rad i utrošeni materijal. ili samo rad. materijal sam za sebe ne možete koristiti, kao ni kupnju namještaja. dakle, nakom što u cjelosti utrošite namjenski kredit i dokažete ga takvim računima, tek od tada možete početi koristiti olakšicu kamate po kreditu.

 

To znaći ja dižem kredit i ne mogu to koristit kao poreznu olakšicu, dok neko u najmu može koristiti olakšicu pa di je tu pravda. Ako nemogu pokreditu na koji plačam kamate da li mogu onda po nekim računima pravdati pošto ipak ulažem u tu kuću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija